Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
[Musical box] całkowicie poddany ocenie ;p
tak jak w temacie zaczniemy od streeta:

1.





2.





3.



zdjęcia wykonałem niedawno kompaktem na jednym z bazarów. Poproszę o konstruktywną krytykę ;p

 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
dla mnie w zasadzie tylko 1.

Jest bardzo fajnie skomponowana. Szkoda tylko, że taka wielka GO, ale to już trzeba zrzucić na kompakta.

3. wogóle nie wiem o co chodzi ;)

a na 2 troszkę za dużo góry.

Pozdrawiam
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
w 1 robiłem na pełnej dziurze, a i tak sobie pomagałem blurem w PS.

A co do 2 zastanawiałem się co wybrać: objąć ludzi w tle czy zmniejszyć kadr od góry, bo założenia wyszedłem że nie chce kombinować z dziwnymi formatami. A wy co byście doradzili??
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Musical box napisał/a:
w 1 robiłem na pełnej dziurze, a i tak sobie pomagałem blurem w PS.


No wlasnie jakbys troszke przymkna to GO sie zmniejszy. W sumie to calkiem niezle to wyszlo, ale ja kompletnie sie na tym nie znam. Nie robilem jeszcze street-ow bo jakos nie moge sie przelamac. Chyba troche strach reakcji ludzi, a pytac sie czy moge zrobic im fotke nie wchodzi w gre bo znika wtedy element zaskoczenia ;-)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
yourNIGHTMARE, nie zawsze znika. zależy komu robisz i gdzie. Rolnika na polu pytałem czy moge mu zrobić. Powiedział ok i robił dalej co miał do roboty zupełnie się mną nie przejmująć. No ale to już nie streetfoto tylko fieldfoto :D
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
A ja tam nawiązałem całkiem miłą konwersacje. Np. dowiedziałem się że kaczka z 3 kosztuje 30zł i nie jest stara jak to jej konkurencja próbuje sprzedawać ;p
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
negocjatorek napisał/a:
yourNIGHTMARE, nie zawsze znika. zależy komu robisz i gdzie. Rolnika na polu pytałem czy moge mu zrobić. Powiedział ok i robił dalej co miał do roboty zupełnie się mną nie przejmująć. No ale to już nie streetfoto tylko fieldfoto :D


Wcale sie mu nie dziwie pewnie mial od cholery hektarow do zrobienie wiec nie zawracal sobie gitary jakimis fotkami :-P Znajac stopien mechanizacji polskiej wsi to pewnie ciezko mial ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeden rolnik kiedyś pogonił nas i powiedział, że to jego prywatna krowa i że się nie zgadza na robieniej jej zdjęć.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
negocjatorek napisał/a:
Jest bardzo fajnie skomponowana. Szkoda tylko, że taka wielka GO, ale to już trzeba zrzucić na kompakta.

Mi kadr takze odpowiada. A glebia ostrosci jest jak dla mnie adekwatna do motywu. Absolutnie nie zgadzam sie z tym, ze jest za duza.

Musical box napisał/a:
A co do 2 zastanawiałem się co wybrać: objąć ludzi w tle czy zmniejszyć kadr od góry, bo założenia wyszedłem że nie chce kombinować z dziwnymi formatami. A wy co byście doradzili??

Jesli ktos przy rasowym portrecie zrobionym na ulicy marudzi, ze jest za duzo gory, to znaczy, ze nigdy nie robil street foto, a wiec jego zalecenia mozna przyjac z godnoscia na gola klate ;-)

W tego typu fotografi liczy sie ten ulotny moment. Byc moze gdybys sie zawahal, to byloby juz po jablkach - babcia odwrocilaby zwrok w strone torby z ziemniakami. Kadr jest wazny, ale czasem trzeba go poswiecic wlasnie dla tego decydujacego momentu. Oczywiscie idealnie jest, jesli w tej krotkiej chwili dograsz wszystkie elementy.... ;-) :-P

Przede wszystkim gratuluje odwagi, jesli nie masz duzych oporow przed takimi zdjeciami, to juz jest dobrze! :-)

yourNIGHTMARE napisał/a:
No wlasnie jakbys troszke przymkna to GO sie zmniejszy.

A to ciekawe... ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Musical box napisał/a:
a i tak sobie pomagałem blurem w PS.


hańba!



;-)

a tak serio - fajne, calkiem niezle jak na poczatek :-D sam to chyba z pol roku trzeslem portkami zanim podszedlem tak blisko ludzi... ;-)
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
Cytat
Musical box napisał/a:
a i tak sobie pomagałem blurem w PS.


hańba!


Nie stronie od PSa, czasem się zastanawiam co mi sprawia większą przyjemność zrobienie zdjęcia czy późniejsza jego obróbka na komp.

Cytat
a tak serio - fajne, calkiem niezle jak na poczatek :-D sam to chyba z pol roku trzeslem portkami zanim podszedlem tak blisko ludzi... ;-)


jak by na to nie patrzeć to był mój pierwszy taki wypad. W gruncie rzeczy to bardziej sie boje że ktoś mnie zajdzie od tyłu i po aparacie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Musical box napisał/a:
Nie stronie od PSa


Ja tez nie, bo w nim skanuje i odwracam negatywy, ale dorabianie sztucznego blura to dla mnie troche jak usuwanie reklamy z tła, bo brzydka, albo przeszczepianie babci trzeciej nogi, bo ciekawiej.
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
alkos napisał/a:
Ja tez nie, bo w nim skanuje i odwracam negatywy, ale dorabianie sztucznego blura to dla mnie troche jak usuwanie reklamy z tła, bo brzydka, albo przeszczepianie babci trzeciej nogi, bo ciekawiej.


nie mam lustrzanki, a w kompakcie o małej GO mogę sobie pomarzyć, bądź uzyskać ją w PS...


a moim faworytem jest 3. Czemu wam się nie podoba? co jest w tym zdjęciu złego??

[ Dodano: 2007-10-14, 21:33 ]
to może teraz porcja kolejnych zdjęć:

4.






5.



i co wy o tym sądzicie??

[ Dodano: 2007-10-14, 22:48 ]
dan napisał/a:
Musical box napisał/a:
A co do 2 zastanawiałem się co wybrać: objąć ludzi w tle czy zmniejszyć kadr od góry, bo założenia wyszedłem że nie chce kombinować z dziwnymi formatami. A wy co byście doradzili??

Jesli ktos przy rasowym portrecie zrobionym na ulicy marudzi, ze jest za duzo gory, to znaczy, ze nigdy nie robil street foto, a wiec jego zalecenia mozna przyjac z godnoscia na gola klate ;-)


dan, nie chodzi mi o to jak wtedy powinienem kadrować ale jak je skadrować teraz na komp. bo w ogóle to to zdjęcie było poziome...
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Musical box napisał/a:
a moim faworytem jest 3. Czemu wam się nie podoba? co jest w tym zdjęciu złego??

po prostu nie ma na nim niczego nadzwyczajnego. Na targu zawsze się coś dzieje, a tutaj na zdjęciu statyczna kaczka z reklamówki i pudełko z jajkami. Dla cudzoziemca może to jakieś novum, dla mnie nie. Poza tym po lewej stronie nic się nie dzieje. Z ciekawości zapytam - dlaczego uważasz, że to zdjęcie jest ciekawsze od 1 i 2?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
negocjatorek napisał/a:
a na 2 troszkę za dużo góry.
E tam. Bez tej przestrzeni przygniotlo by pania. Jest prawie taka sama jak przestrzen z lewej strony. Jak dla mnie bardzo OK.

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
g70104sm napisał/a:
dan, nie chodzi mi o to jak wtedy powinienem kadrować ale jak je skadrować teraz na komp. bo w ogóle to to zdjęcie było poziome...

Osobiscie nie przepadam za kadrowaniem zdjec na kompie i nie robie tego po prostu.

Zawsze staram sie myslec nad kadrem sporo wczesniej przed zrobieniem zdjecia. Na ulicy taki rodzaj "przewidywania" zdarzen jest potrzebny, chocby po to, zeby w decydujacym momencie miec juz wstepnie ustawiona ostrosc, wybrana kompozycje i parametry ekspozycji. Jesli nie ma sie AF-a w aparacie, to wlasciwie trudno dzialac inaczej... W sytuacji kompletnego zaskoczenia trzeba dzialac blyskawicznie, i wtedy raczej nie ma mowy o dokladnym kadrowaniu. I ja bym takich mniej dokladnych kadrow nie poprawial...
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
negocjatorek napisał/a:
3. wogóle nie wiem o co chodzi ;)

Jak to o co? O drób, poznałem po jajkach :-)

A na poważnie to podoba mi sie 1 za klimat i 4 za temat. Rowerek wygląda jak pomnik ku czci rowerka. Naprawdę fajne.
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
kristofo napisał/a:
ak to o co? O drób, poznałem po jajkach

no dobra póki jeszcze niema ciszy wyborczej ;p

g70104sm napisał/a:
Z ciekawości zapytam - dlaczego uważasz, że to zdjęcie jest ciekawsze od 1 i 2

bo 1 i 2 to są widoczki które możesz łatwo zobaczyć własnymi oczami na ulicy, a 3 jest taka z innego punku widzenia, fajnie kontrastuje kaczka z brukiem i ludźmi w tle.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dla mnie fajne są 3 i 4. Pani w tych wielgachnych okularach robi wrażenie.
A rowerek po prostu fajna fota - niezły klimat, podkreślony złotem :mrgreen:

Pozdrawiam
b.
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
no dobra widzę że temat powoli zaczyna umierać śmiercią naturalną, także czas na kolejną porcje zdjęć! Tym razem 2 ujęcia z tegorocznych żniw:


6.





7.



i co wy na to??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach