tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
OT
Panie, Panowie, faktycznie dużo ostatnio OTujemy. Mnie to nie przeszkadza, jestem na bieżąco więc wiem co się dzieje i gdzie (w miarę), ale jak pomyślę, że za pól roku będę chciał coś znaleźć...
Sam sobie tłumaczę, że mamy zimę i teraz duzo się siedzi na forum zamiast wieczorami (kiedy jeszcze jasno w lecie) robić fotki. Jednak może spróbowalibyśmy się opanować nieco (tzn. może OT powyżej 3 postów przenosić gdzieś...). Nie mam dobrego rozwiązania tego problemu (bo stanie się niedługo problemem ten stan rzeczy). Uwielbiam nasze OT, odstresowują mnie i pozwalają zdystansować się do świata. Nie wolno nam nie OTować (to sól tego forum, tak powiedział Michu i tego się trzymajmy), ale może oczyśćmy nieco wątki tematyczne, a dygresje przenośmy).

W tym wątku możemy śmiało krzyczeć, na początku wykrzyczcie swoje propozycje co wspólnie mamy zrobić z przejrzystością tematów.
dziękuję za uwagę, chowam się za tarczę ochronną...
raz
dwa
trzy
pomidora gotuj
pomidorem rzuć
:mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pomidora zjedz :mrgreen:
Popieram tref, ostatnio czegoś szukałem i musiałem sie przebić przez ładnych pare stron. Tylko, żeby to nie poszło w druga stronę.




Nie pójdzie, nie pozwolimy :mrgreen: :mrgreen:
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Popieram, coś z tym trzeba zrobić. Może OT zostawić, bo jest ich dużo,a przenieść poprawne tematycznie? Tylko co zrobić z postami Micha, bo nie wiem gdzie je zakwalifikować, nadają się i tu i tu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Idealnie by było, gdyby można było ustawiać jakąś flagę w poście (że to OT), i dodać do opcji wyświetlania i przeszukiwania, żeby można było pominąć te posty... ale to pewnie sporo grzebania (o ile w ogóle możliwe).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Proponuję to forum przeznaczyć tylko na OTy zaś OSW na sprawy techniczne. Chociaż OSW ma przestarzałą formułę... To może tu OTy a na forum Canona tylko techniczne tematy? Wystarczy się tam tylko zarejestrować...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:

W tym wątku możemy śmiało krzyczeć, na początku wykrzyczcie swoje propozycje co wspólnie mamy zrobić z przejrzystością tematów.
:mrgreen:


Osobiscie bym zostawila tak jak jest :-) OTy sa "sola" tego forum [i to bynajmniej nie sola w oku ;-) ], a przenoszenie ich zmieniloby zupelnie jego obraz. Jakby byly przenoszone, to by sie dopiero zrobil balagan ;) Wszystkie OTy gdzies osobno przestalyby nimi byc. Zostalyby jakimis bezzensownymi zdaniami rzuconymi bez ladu i skladu - stracilyby wszelkie "smaczki". Trzeba by najpierw czytac temat glowny, a pozniej dotyczacy go OT. Na drugi dzien znowu - najpier temat glowny, a pozniej OTy - a moze by nowe OTy powstaly po paru dniach, ktore znow by trzeba bylo gdzies przeniesc :-| W ten sposob po jakims czasie mielibysmy 1 temat glowny i pare [nascie?] OTow do niego - nie wiem jak inni, ale ja bym sie chyba nie polapala :mrgreen:

Odnosnie szukania czegos - ludzie dziela sie na 2 grupy na tych co im sie chce szukac [oni przeszukaja wszystko na wszelkie sposoby i "wydusza" co tylko jest mozliwe z wyszukiwarki - im OTy nie straszne - i tak znajda to co chca] i tych, ktorym sie nie chce szukac - oni i tak zaloza nowy temat.

Szkoda, ze nie ma takiej opcji, zeby posty OT byly innym kolorkiem ;-) Albo zeby byly jakos znaczone i pozniej mozna by wyswietlac temat z nimi lub bez nich. Hmmmm... Chba jeszcze nikt tego nie wymyslil - widac nikt nie stanal przed tym problemem :mrgreen:

Tak wiec nie wyobrazam sobie tematow bez OTow. Moze ewentualnie w ramach eksperymentu zrobic jedna z kategorii z przenoszeniem OTow gdzie indziej, lub moze cos innego sie jeszcze wykluje - i zostawic to np. na miesiac, a pozniej zrobic glosowanie? Bo trudno decydowac o czyms czego sie nie zna.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zanim dokończę czytanie postu mygosia, tak mi się nasunęło, proszę znaleźć cokolwiek na forum wpisując "k10D" albo "77" - pokaże, że nie ma nic pasującego. Wyszukiwarka nie szuka kombinacji cyfr :(

[ Dodano: 2007-02-09, 19:10 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Idealnie by było, gdyby można było ustawiać jakąś flagę w poście (że to OT)
mygosia napisał/a:
Szkoda, ze nie ma takiej opcji, zeby posty OT byly innym kolorkiem ;-) Albo zeby byly jakos znaczone i pozniej mozna by wyswietlac temat z nimi lub bez nich.
zgadzam się, świetne byłoby to rozwiązanie, ale ja myślałem o bardziej realnych (tzn. może Wasz pomysł nie jest nierealny, ale nakłday czasowe i osobowe mogą być zbyt duże). Kto się tego podejmie? Jak ktoś to zrobi ma :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
zanim dokończę czytanie postu mygosia, tak mi się nasunęło, proszę znaleźć cokolwiek na forum wpisując "k10D" albo "77" - pokaże, że nie ma nic pasującego. Wyszukiwarka nie szuka kombinacji cyfr :(


Uprzejmie informuje, ze wpisalam k10D [bez cuzyslowia] i mi znalazlo 342 wyniki :-) 77 faktycznie nie ma, ale jako czlek myslacy wpisalam Ltd [69] i limited [99] wynikow - wiec dla chcacego... ;-)

Cytat
zgadzam się, świetne byłoby to rozwiązanie, ale ja myślałem o bardziej realnych (tzn. może Wasz pomysł nie jest nierealny, ale nakłday czasowe i osobowe mogą być zbyt duże). Kto się tego podejmie?


Ale problem jest natury technicznej, rozumiem? Tzn. zeby to uruchomic? Czy pozniej, zeby odznaczac? Bo do tego drugiego mysle, zeby sie znalazly osoby [np. ja] - szczegolnie, ze nie trzeba byloby porzadkowac tego codziennie. A moze w ogole daloby sie jakos tak zrobic, zeby juz w czasei wysylania odpowiedzi byla opcja do zaptaszkowania?
Sorry, jesli opowiadam dyrdymaly, ale na tym sie zupelnie nie znam ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
Ale problem jest natury technicznej, rozumiem?
tak, nie wiem jak to zakodować, ale może chłopaki (jest kilku codeguru) daliby sobie radę, tylko czy będą mięli czas? [co do chęci, to już my ich przekonamy, czyż nie?] :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Głosuję za opcją Jarka, czyli znacznik [OT].
Głosuję za opcja Mugosi, czyli nic nie zmieniać.
Nie przenoscie otów, bo to bez sensu. Nie rozdzielajcie wątków administracyjnie, bo to też bez sensu.

Wczoraj chyba natknąłem się na pierwszy post w wątku ("tref, ale gdzie masz DS-a" czy coś takiego) który na pewno nie był pierwszym postem w watku, tylko odpowiedzią na jakąś wymianę zdań. Dzisiaj trafiłem na ten własśnie pierwotny wątek, który zostaje zakończony z informacja "dalsza rozmowa TU". to jest całkowicie bez sensu . A do tego zwykle takie przenosiny lub cięcie kończy temat....

Najlepszy admin to admin, o którego istnieniu wiadomo z listy płac ;-)

[OT] Generalnie pozdrawiam tu Jarka :mrgreen: ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zorzyk, wątek który stworzyłem (ten co piszesz) akurat miał na celu wyczyszczenie tematu, w którym się zaczął. Było to już 10 OT, a wiedziałem, że będzie więcej, bo zacznie się hejtowanie itd.
Macie rację co do odseparowywania wszystkiego. Myślę, że można zostawić wszystko jak jest, a kto ma poszukać ten znajdzie (tylko jak znajdzie, będzie często musiał czytać wiele postów OT). tak jak napisałem w temacie:
Cytat
Uwielbiam nasze OT, odstresowują mnie i pozwalają zdystansować się do świata. Nie wolno nam nie OTować (to sól tego forum, tak powiedział Michu i tego się trzymajmy)
Ja na razie nie zamierzam niczego dzielić, po to założyłem ten wątek, żebyśmy zwrócili uwagę na tę sprawę (no i popatrzcie na statystyki to się wyjaśni). Jeśli udałoby się zrobić flagi to spoko. Jeśli nie, no to trudno, pozostańmy zagłębiem OT, wkońcu za to wszyscy lubimy specyfikę tego forum! A nowi... niech się wdrażają w czytanie długich tematów (a co do naszej przydatności, to zanim pojawi się OT zawsze ktoś pomoże i możemy na siebie wzajemnie liczyć-to jest najlepsze w tym środowisku!)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
[OT] pozdrowienia dla Jurka

też oczywiście jestem przeciwko jakiemukolwiek sztucznemu rozdzielaniu wątków, bo zrobi sie taki bałagan, jak u mnie w szufladzie

[ Dodano: 2007-02-09, 13:51 ]
tref napisał/a:
Jeśli nie, no to trudno, pozostańmy zagłębiem OT, wkońcu za to wszyscy lubimy specyfikę tego forum! A nowi... niech się wdrażają w czytanie długich tematów (a co do naszej przydatności, to zanim pojawi się OT zawsze ktoś pomoże i możemy na siebie wzajemnie liczyć
No i to jest tak zwane klu, jak mawiają Rosjanie.

Jak coś działa - nie dotykać.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
[OT]

Czy w ramach ulżenia sobie można tu wylać swoje żale związane z: niedziałającą stroną banku, zalewem wiadomości gg, maili, esemesów, telefonów, durnych pytań znajomych, dziwnych zachcianek obcych ludzi, 57849745 spraw do załatwienia, niezapłaconych rachunków, doby za krótkiej o kilka godzin, zmęczenia maratonem knajpiano-imprezowym, zbliżającego się końca studiów i posiadania na stanie psa, który jest dresem?
Bo gdzieś muszę, dziś nie wyrabiam. Ostatecznie będę walić głową w ścianę albo posłucham ruskiego diska z pola, to takie odstresowujące.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
to ja się przeniosę pewno tylko do wątków OT :P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
vesper, Przyjeżdżaj do mojej mieściny, prawdziwa góra z dwoma wyciągami, jeziora, zamki i :-B pełno zawsze można się rozluźnić
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
vesper napisał/a:
posiadania na stanie psa, który jest dresem
co stanowi o tym, że pies jest dresem? Sierść w trzy paski, czy to, że lubi jeździć w BMW?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
vesper, pamiętaj, że po burzy wychodzi słońce :mrgreen: Przez ostanie +- 10 dni miałem taki młyn w robocie, ze szkoda słów.... Ani końca nie było widać, a z każdej strony ten nieprzyjazny świat, sama wisz ;-) No i dzisiaj był finisz, finał, the end, w każdym razie na razie 8-) Więc i u Ciebie też tak będzie :-) Tylko nie popadaj w czarnowidztwo, a zamiast deprimu to racze 2 :-B :mrgreen:
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
O, dzięki. Jęczenie dla sportu znacząco wpływa na higienę psychiczną.

Jarek najlepiej to zobaczyć, od razu byś wiedział. Wygląda jak zakapior, łazi rozglądając się, coby tu można zmalować, patrzy spode łba, nosi łańcuch na szyi, drze mordę przy pierwszej lepszej okazji... W dodatku jest jak najgorszy typ facetów: leń, oszust, prostak, brudas, oblech, zdrajca, emocjonalny szantażysta, egoista i cwaniak, a w gruncie rzeczy straszna dupa, lizus i sęp miłości. No dres.
Ale czasem jest stuprocentowym metalem i kładzie się przy glośnikach jak leci Iron Maiden.
:-D Kochany cudak.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
vesper, pamiętaj, że po burzy wychodzi słońce


"A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..." ;-)

Przypomniał mi się jeszcze jedem fajny cytat z pewnej piosnki, prosty do bólu i takoż celny:

"Słońce z deszczem
Wywołuje tęczę"

Niby banał, a jednak nie :-) Tak więc głowa do góry, vesper!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach