piotro  Dołączył: 08 Cze 2009
Czy gripy sprzedawane na allegro nazwane zamiennik D-BG4 dla Pentax K-7, też będą współpracować z K-5 poprawnie ? Są jakieś różnice w wymiarach i nie będzie to ze soba pasować, czy będą działać wszystkie funkcje.

Przykład 1
http://allegro.pl/battery...1750888647.html

Przykład 2
http://allegro.pl/grip-d-...1737069178.html

Dla mnie oba są takie same
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
D-BG4 pasuje do K-7 i K-5. Nie ma żadnych różnic, wszystko działa.

Co do tych gripów to różnica jest zauważalna, metalowe bolce i wgłębienie na palec tak jak w oryginale. Ten pierwszy mam i odradzam, strasznie tandetne wykonany, wszystko się rusza.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
schwefel napisał/a:
strasznie tandetne wykonany, wszystko się rusza.
to przesada, mam taki sam i jest o niebo lepiej wykonany niż Travor do mojej kadyszki. Wszystkie przyciski chodzą idealnie, spust i rolki także, spasowanie z body ma minimalny luz, ale trzeba użyć siły by to wyczuć. Polecam z cała odpowiedzialnością, kupowałem u Czesia za 209 zł z dwuletnią gwarancją.
http://jabbafoto.pl/opis/...pentax-k-7.html
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Klapka baterii się nie rusza? U mnie się rusza, tak samo jak cały grip zamontowany na korpusie. Nie trzeba tu żadnej siły, wystarczy zapiąć tele. Spust migawki to jakaś kpina, działa zupełnie inaczej niż w body. Podglądu GO nie ma. Słabo wysunięta przednia rolka + brak wycięcia na palec wymusza nienaturalny uchwyt. Z połowy przycisków zlazła farba a na reszcie jest już szara. Szufladka na kartę jest tak niedorobiona, że nie mogłem karty wyjąć.
Przy różnicy marnych 40zł nie ma się co męczyć z tą tandetą.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
Widać co egzemplarz to inna jakość, w moim wszystko jest spasowane, a spust migawki troszkę sztywniejszy o bardziej wyczuwalnym skoku niczym w MZ-tkach.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
W moim alpa digital (ale do nikosia d300) niestety zacina się już spust migawki (ma w sumie chyba jakieś 3 lata). Poza tym wykonanie naprawdę dobre jak za taką kasę. Tylko otworzyć to to dopiero wyczyn, śrubki są tak spasowane, że żeby odkręcić i zakręcić to trzeba się nieźle napocić i mieć solidne śrubokręty.
 
Zagajnik  Dołączył: 25 Lis 2010
Dwa tygodnie temu zakupiłem ten grip "http://www.ebay.pl/itm/180505681606?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_3205wt_1140"
Przyszedł po 10 dniach. Nie mam porównania do oryginału, ale na moje oko wykonanie jest solidne, wzmacniane metalem, jest podgląd głębi, włącznik (zastanawiałem się do czego służy, skoro na na body jest już włącznik - a okazało się że do włączania samego gripa, co po wyłączeniu chroni przed przypadkowym uruchomieniu funkcji przyciskiem na gripie), nie ma uszczelnień i pokrętła nie są gumowane (za to sam grip tak). Na styku body i gripa pozostaje jakby nie dopasowana szczelina, ale to już czepianie. Najważniejsze to teraz przetestować w boju i okaże się co jest wart.
Pozdrawiam.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
mam identyczny.. sprawuje sie bdb juz od hm... kolo roku (teraz z k-5 wczesniej z k-7)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Mam nawet od tego samego sprzedawcy :) Tandetnie spasowany plastik, ale ma za to ładną fakturę podobną do tej na body, to samo z gumą, bardzo podobna. Działa, jest ok.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Ja na grip Travor również nie mogę złego słowa powiedzieć.
Szczeliny się pozbyłem naklejając pasek mikro-gumy po obwodzie.
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
Miałem jeden z lepszych modeli, prosto z Shenzen, spasowanie bylo cacy, ciężko było się do czegoś przyczepić, jedynie do zbyt lekko chodzącego włącznika. Owa plastikowosc mnie zniechęciła do dalszego podwieszenia pod body (sprzedany), poczekam az stanieją oryginalne gripy :mrgreen:
 
Zagajnik  Dołączył: 25 Lis 2010
andybond napisał/a:
Ja na grip Travor również nie mogę złego słowa powiedzieć.
Szczeliny się pozbyłem naklejając pasek mikro-gumy po obwodzie.


A co to za ustrojstwo ta mikro-guma i skąd się to bierze ;-)
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja kupiłem na ibeju taki:
http://www.ebay.pl/itm/17...984.m1439.l2649
wcześniej zapytałem sprzedającego, czy na pewno dostanę taki jak na zdjęciach, po potwierdzeniu i zakupie dostałem taki:
http://www.ebay.pl/itm/DS...=item2a146ebe32
Trochę mnie to zdenerwowało na początku, ale nie dość, że wszystko działa jak należy, spasowanie b. dobre, pomimo plastikowych bolców nic się nie rusza, giba itp., prześwitów brak. Fakt, że wcięcia nie środkowy palec nie ma, ale jakoś mocno denerwujące to nie jest, aha i nie ma podglądu głębi. Kółka i włącznik działają z większym oporem w porównaniu do oryginału, ale przynajmniej same się nie przełączają. Cyngiel od klapki baterii rozwiązany jest bardzo dobrze, dosyć spory z niezłym zatrzaskiem i nawet blaszką wewnątrz.
Sprzedawca zaproponował zwrot lub dosłanie aku, więc czekam na aku. No i najważniejsze, przesyłka dotarła w 3 dni robocze.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Zamienne gripy nie są uszczelniane. Ale czy ktoś testował je w extremalnych warunkach? Nie mam na myśli kąpania w kałuży, ale użytkowanie podczas mrozu, śnieżycy, deszczu, na plaży, itp.
Jak akumulatorki nieoryginalne reagują na niskie temp. ?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Cytat
Jak akumulatorki nieoryginalne reagują na niskie temp. ?

Poczekamy do zimy, zobaczymy. Jedno pewne, że słabiej niż oryginał. Loterią jest, jak bardzo słabo...
Raynold1987 napisał/a:
Zamienne gripy nie są uszczelniane.

W warunkach ekstremalnych nie testowałem, ale używam w różnych warunkach. Nie piorę.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Właśnie dotarł do mnie grip zakupiony na tej aukcji Grip K-5 i jestem bardzo mile zaskoczony jego jakością. Sygnowany jest przez "Cameron Sino". Struktura okładziny nieco drobniejsza niż na korpusie ale wygląda na dobrej jakości i miła w dotyku. Żadnych kłopotów z dokręceniem do korpusu. Zamknięcie pojemnika baterii z metalową końcówką-zamkiem. Bolczyki metalowe, żadnych trzeszczeń po dołączeniu do korpusu. Przylega dość szczelnie. Pzdr
 
locohamster  Dołączył: 27 Mar 2008
powalos, posiada on podgląd GO ?
Zamiennik zamiennikowi nie równy... Jeśli zasady forum nie zabraniają to może ktoś polecić konkretnego sprzedającego @ allegro / sklep internetowy z godnym polecenia gripem?
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
locohamster nabyłem taki sam zamiennik jak pawalos od sprzedawcy którego aukcję on podlinkował. Podobnie jak on mam pozytywne wrażenia. Jest podgląd GO, wyprofilowanie jak w oryginale, działają wszystkie pozostałe przyciski i kółka. Bardzo dobre spasowanie z korpusem. Trochę inna faktura plastiku ale na pierwszy rzut oka nie rzuca się to w oczy. Za taką cenę naprawdę godne polecenia. Zauważyłem tylko, że o ile stopień naładowania akumulatora w korpusie pokazuje 100% to w gripie jedną kreskę mniej
 
locohamster  Dołączył: 27 Mar 2008
Serdecznie dziękuję za poradę. Pokusiłem się na tego grip'a + zamiennik baterii. Jako że posiadam 6 enloopów bedzie jak znalazł A w razie awarii podepnie sie zamienniczek.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
locohamster, sądzę, że nie będziesz żałował. Nie mam żadnych zastrzeżeń do zamiennika gripa. Co do różnic w pokazywaniu stopnia naładowania baterii to nie zauważyłem tego. Być może tak się dzieje przy częściowo rozładowanych bateriach. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach