shambler  Dołączył: 21 Sty 2010
A może już ktoś miał styczność z innymi zamiennikami tego gripa?
Jeszcze jedno zapytanie czy bolce które wchodzą w body aby usztywnić gripa są metalowe w Alpha-Digital? Bo w orginale widać że są metalowe a w zamienniku są czarne i ciekawi mnie czy to nie będzie sie wyrabiać czy w końcu się nie ułamie.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
shambler o innych zamiennikach gripa do K-7 nie słyszałem. Bolce są plastikowe - a czy się będą wyrabiać... who knows :roll:
 

shambler  Dołączył: 21 Sty 2010
andrusz napisał/a:
shambler o innych zamiennikach gripa do K-7 nie słyszałem. Bolce są plastikowe - a czy się będą wyrabiać... who knows :roll:

A może posiadasz już tego gripa?
Jeśli tak to czy możesz mi napisać jak jest czy nie ma luzu między body a gripem jeśli jest podłączone jakieś większe szkiełko i np lampa?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
shambler napisał/a:
A może posiadasz już tego gripa?

shambler poprzednia strona :-P Luzu nie ma jak się go porządnie przykręci do korpusu ;-)
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
Cześ
Czy dajesz rabaty dla forumowiczów, przesiadam się teraz na K7 i myślę o gripie
pozdrófka
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Troll napisał/a:
Czy dajesz rabaty dla forumowiczów

oczywiście ;-)
 
saszownik  Dołączył: 10 Lis 2009
andrusz napisał/a:

- miejsce na dodatkową kartę pamięci


Mam pytanie. Czy na włożoną tam kartę jest możliwy zapis zdjęć?
Czy to miejsce do przechowania zapasowej karty?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
saszownik, do przechowywania.
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
Cześ
jak tylko nabędę K7 zaraz się u Ciebie melduję :-)
 
saszownik  Dołączył: 10 Lis 2009
matth napisał/a:
saszownik, do przechowywania.


Dzięki!
Kusi ten grip ceną niską... Nigdy nie miałem lustra z gripem na dłużej i nie jestem pewny, czy potrzeba posiadania jest na tyle duża żeby go nabyć.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Troll napisał/a:
jak tylko nabędę K7 zaraz się u Ciebie melduję
Jak zameldujesz się z chęcią zakupu gripa razem z k7 to przypuszczam, że będzie większy rabat 8-)
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
saszownik napisał/a:
matth napisał/a:
saszownik, do przechowywania.


Dzięki!
Kusi ten grip ceną niską... Nigdy nie miałem lustra z gripem na dłużej i nie jestem pewny, czy potrzeba posiadania jest na tyle duża żeby go nabyć.


K20 używałem prawie cały czas z gripem, stabilniejszy w ręku a w pionie nie wyrywasz sobie barku :-)
 
saszownik  Dołączył: 10 Lis 2009
Troll napisał/a:


K20 używałem prawie cały czas z gripem, stabilniejszy w ręku a w pionie nie wyrywasz sobie barku :-)


No to warto poświęcić na grip+drugi aku, a torbę i tak chciałem większą kupić.
Szkoda tylko że oryginalny aku dość drogi, a jakości zamienników nie znam.
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
Hahnel robi dobre zamienniki
 
saszownik  Dołączył: 10 Lis 2009
Troll napisał/a:
Hahnel robi dobre zamienniki


Dzięki za podpowiedź!
Chyba właśnie na Hehnela się zdecyduję. Tanich aku się obawiam, głównie przez to że potrafią się wylać i uszkodzić sprzęt, ale też pojemność takiego aku może spaść gwałtownie po kilku ładowaniach. Pozostaje tylko te 450 złotówek z domowego budżetu wyskrobać,a torba poczeka.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Dobre bateryjki mają też tutaj (Batimex): http://tinyurl.com/yd4d3c7

Podpiąłem własnie gripa od Czesia. Kilka dodatkowych uwag na jego temat.

In minus:
1. Nie jest to ta sama sztywność, jak w przypadku oryginalnego gripa do K10D. Nawet po maksymalnym skręceniu grip się nieco rusza. Tzn. nie goni, ale część pod uchwytem body K-7 pracuje na długości ok. 1 mm. Oryginał jest ponoć na stalowym szkielecie i pewnie stąd lepsze jego zachowanie.
2. Brakuje przycisku podglądu GO (włącznik ma tylko 2 pozycje).
3. Grip jest gorzej wyprofilowany niż oryginał i ma mniejszą powierzchnię oklejoną gumą. Szczególnie to pierwsze ma jakieś tam znaczenie, bo krawędź gripa nieco ugniata mnie w palce :-|
4. Brak uszczelnień.

In plus:
1. Cena, cena, cena :-)
2. Bardzo dobra jakość materiałów, szczególnie jak na 3 razy tańszy zamiennik. Faktura plastiku podobna do body.
3. Cena, cena, cena :-)


Generalnie, gdyby cena oryginału spadła do, powiedzmy, 500 PLN, to raczej dołożyłbym te 2 stówki do niego. W obecnej jednak sytuacji...
 

zasiu  Dołączył: 16 Gru 2006
Cześć,

Też nabyłem ten zamiennik. Z plusów zdecydowanie to, że pasuje do body - faktura plastiku, typ gumy wyglądają jak z oryginału. Guziki w porównaniu do tych na aparacie są zdecydowanie bardziej "badziewne". Akumulatorki AA są normalnie wykrywane w aparacie. Uwaga - grip działa częściowo również z niewłaściwie założonymi bateriami (ostrzy i dziala spust, ale baterie nie sa wykrywane przez aparat), warto sprawdzić czy się na pewno dobrze włożyło paluszki :)

Podsumowując: super jakość za tą cenę (1/3 oryginału).

pozdr
zasiu
 
tadeuszd2  Dołączył: 06 Gru 2009
Kupiłem gripa do K-7 kiedy jeszcze nie było oferty krajowej.Potwierdzam opinię Rjana.
Grip przyjechał z Chin,wprawdzie taniej,ale gdyby był wtedy u Czesia,to kupiłbym go.
Zastrzeżenia budzi jedynie mniej dokładne wykonanie zamykania gripa przy wymianie np. akumulatora i czasem "jakby nie domyka".Może to tylko mój egzemplarz.Cena na Ebayu oryginalnego jest czasem i 4-krotnie wieksza,więc wybór jest niestety oczywisty.Nie dał bym głowy czy ten grip nie jest produkowany w jednym miejscu tylko "nakleki" są inne.
Dzielni Chińczycy tak potrafia zmyślnie skopiowac wszystko,że moglibyśmy od nich dobrobyt taniej kupić.Piwo może zostać nasze.
 

eAndre  Dołączył: 28 Paź 2008
Ja zakupiłem na Alledrogo grip BG4 PHOTTIX`a i muszę powiedzieć, że w stosunku do AlphaDigital (który się bujał nawet mocno dokręcony) zdecydowanie dokładnie przylega do korpusu, jest solidniejszy, ma wyprofilowany łuk pod palec i ma podgląd GO więc w zasadzie ta prawie oryginał :) Uszczelnień brak, ale za tą cenę to jest udany produkt.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
eAndre, możesz podać namiary na sprzedawcę?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach