eAndre  Dołączył: 28 Paź 2008
 

zasiu  Dołączył: 16 Gru 2006
No, wygląda bliżej oryginału. I ma podgląd GO :)
 
Suzuchara  Dołączył: 11 Maj 2010
No to jako posiadacz od dziś się dopisze.

Miałem możliwość przykręcenia pentaksowego gripa. No nie powiem. Miły i przyjemy

Ale cena ...

Zakupiłem zamiennik o którym mowa.

Plastiki wydają się solidne i przyjemne w dotyku.
Sanki tak na akku jak i na "paluszki" wchodzą gładko i przyjemnie.

Jedyne z czym się namęczyłem to samo zakładanie zamiennika.

Trzeba go było u mnie lekko docisnąć żeby "zaskoczył"

Co do funkcjonalności.

Jak dla mnie przyciski lekko za daleko od palca - ale to subiektywne odczucie

przylega ładnie. Nie ma żadnego prześwitu czy luzu po przykręceniu.

Co jest ważne bolce są METALOWE.

Grip podobnie jak oryginalny ma lekkie "wklęśnięcie" na palca co jest ( jak dla mnie ) bardzo wygodne.

Sorki za haotyczny opis ale dopiero zasiadłem w domu po "oblatywaniu" zabawki którą dostałem dzisiaj.

Co do namiaru na ibrokers ( nick z allegro - mają własny sklep )
Na allegro można ich bezproblemowo znaleźć.

Sama tranzakcja :

Wczoraj tj : 12/05 koło 10 z rana wylicytowałem.
Poszedł przelew na gripa + kuriera następnie @ z potwierdzeniem i danymi co i jak.
Zadzwoniłem żeby się upewnić czy @ doleciał do nich
Potwierdzili i info ze jak zaksięgują kasę to leci paczka.
Liczyłem na 14/05 że u mnie będzie.
A tu niespodziewajka. Z rana dzisiaj (13/05) kurier dziarsko przyleciał do mnie z paczuszką i zakupem.

Wiem że może to dla paru osób mało istotne ale podejście samego sprzedającego pełne profesjonalizmu i rzetelności.

Śmiało mogę go polecić na forum bo transakcja szybka, sprawna i bezproblemowa co jest ważne w wypadku kupna na allegro. Komentarze nie zawsze oddają realia.

Jak dla mnie super.

Sprzęt też znakomity jak za te pieniądze.

Więcej jak potrzymam go w ręku i na foto jakiś tydzień.

Jak odpalę małpkę to może i fotki się uda wrzucić.

Jakieś pytania co do gripa zapraszam na PW. Na GG nie zawsze siedzę.


U widzę że zanim naklepałem posta to się już 14 zrobił.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
odkopuje temat...
alpha czy phottix?
chyba wybor jest dosc jasny (ten drugi z tego co mysle), ale moze po paru miesiacach waszego uzytkowania cos sie zaczyna sypac itp....
 

zasiu  Dołączył: 16 Gru 2006
mi się zdarzają zawieszenia aparatu z gripem alfa (nie wiem, być może z oryginałem też by się zdarzały). Stało się to 2x, a polega na tym, że w lustro zostaje w górze, aparat przestaje reagować na cokolwiek, górny LCD świeci non stop, wyłączenie nie pomaga. Dopiero wyciągnięcie baterii w gripie i aparacie. Nie wiem jaką kombinacją ruchów to wywołałem, ale jest to powiązane z trybem filmowym lub LV.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no to pierwszy - dla alphy
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
paradziqs, produkty TRAVOR są nie najgorsze jak na chińszczyznę.Jeżeli chodzi o "klawiszologię" to nie są okrojone o żaden przycisk w stosunku do oryginalnego i w dodatku możesz je kupić po bardzo atrakcyjnej cenie.Do przeróbki pod gixa na wszelki wypadek zakupiłem dwa(gdyby mi coś nie wyszło).Po udanej adaptacji drugi sprzedałem.Ja i Kobieta która ode mnie odkupiła nie narzekamy.No może czasami tylne kółko po jednym kliknięciu nie przestawi wartości ale w ciągu 6 miesięcy użytkowania zdarzyło się to tylko raz na początku.teraz gra-widocznie styki się dotarły :lol:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
http://allegro.pl/item117...grip_gw24m.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=1168090049

i teraz pytanie...
wyszly dwie wersje tego zamiennika?
bo z trego co widze pierwszy ma metalowe "kołki", a drugi plastikowe i inna naklejke...

[ Dodano: 2010-08-30, 16:46 ]
kurcze dostalem dzisiaj zamiennik phottix ale cos nie wchodzi jak powinien...
cos nie moga wskoczyc oba bolce jednoczesnie w aparat...jak wchodzi z jednej strony to z drugiej powstaje szpara... nie wiem czy lekko przypilowac te bolce (probowac w jakis sposob zmniejszyc ich grubosc..?)
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Mam Phottixa. Miałem jeden zwis aparatu podobnie jak opisywał zasiu, ale czy było to spowodowane prze grip, tego nie wiem. Body zawsze było używane z gripem.
Pasuje dobrze, nie ma luzów i do tej poty nic się nie poluzowało (body z gripem męczone na weselach) Od potu wycierają się napisy. Mam ostatnio wrażenie, że klawisz spustu migawki stracił odrobinę na precyzji działania. Ale z drugiej strony jest permanentnie zgniatany przez wewnętrzną część dłoni w przypadku poziomego trzymania body. A łapki mam dopasowane do dwu metrowego korpusiku, na którym postawiony jest mój organizm ;-)
 
Suzuchara  Dołączył: 11 Maj 2010
No to się i przypomnę.

Jak do tej pory ani razu nie zaliczyłem "zwisu" aparatu na gripie.

Fakt że od potu rąk "oznaczenia" się wycierają dość szybko.

Ja mam gripa z metalowymi bolcami. Fakt że trzeba go lekko docisnąć bo bolce nie są idealnie spasowane.
Ja w swoim lekko podpiłowałem i przy pomocy szczypiec ( Kombinerek ) lekko "dopasowałem" tak że teraz nie mam z nim problemu.

Jedyne co mogę mu zarzucić to to że z 6 akku aparat robi się piekielnie ciężki.

Przyjemne jest to że nawet bez baterii grip działa bezproblemowo.
Nie wiem jak w innych ale w nikonie u znajomego zamiennik musiał mieć zapięte ( nawet rozładowane ) baterie albo akku żeby działał.

Wygoda gripa jak dla mnie idealna. Chyba jako jeden z niewielu ma lekkie wcięcie na palec, czego nie widziałem w Alfie.

Z praktycznych wad mogę dodać jakość plastiku. Nie ma jakiejś tragedii ale dość szybko pojawiają sie na nim ryski i zadrapania.
Może to jakieś moje dopatrywanie się ale po ostatnim wkręceniu i wykręceniu stopy od statywu zostały mi takie piękne 2 okrągłe rysy jak przy odkręcaniu lekko "obślizgł" mi się na gripie.

Co do zawieszania sie w trakcie doczytałem że problem główne występuje na LV. U mnie ani razu nie było z tym problemu. Ale powalczę może i mi się "uda" zawiesić k-7

Lekko rozczarowały mnie same pokrętła.
Są jak dla mnie za cienkie i często potrafię palcem po nich przejechać nie zmieniając pozycji.
Ale widzę że z czasem zaczynają chodzić coraz lepiej.
Sam przycisk włączenia i wyłączenia mógłby być troszkę lepiej wykonany.
Ma lekkie luzy i "dygocze się" w swoim miejscu.
Nie ma to wpływu na samo jego działanie ale lekko drażni.
Sam spust mógłby w większym oporem pracować bo jak wisi na szyi czasem trafiało mi się go omyłkowo "brzuszkiem" wcisnąć. Ale może to tylko zaleta mojej postury ?

To chyba tyle po jakimś czasie zabawy z samym gripem.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Ktoś z posiadaczy mógłby potwierdzić czy posiada toto rzeczywiście podgląd GO:
http://allegro.pl/battery...1253697465.html
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
musialem sprawdzic bo sam nawet nie uzywam tej opcji... ten zamiennik ma.
ale jest innym problem...
ten sprzedajacy za pierwszym razem wyslal mi inny grip phottixa..
niby tez produkowany do k7 ale jakis okrojony, bez podgladu, z plastikowymi bolcami, i troszke beznajdziejnym spustem...(byc moze nawet sam sprzedawca nie wiedzial ze ma dwa rozne modele tego samego produktu), na szczescie wszystko zostalo zalatwione, sprzet wymieniony na wlasciwy...
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Dzięki za info, w takim razie trzeba będzie upewnić się u sprzedawcy czy sprzedawany towar to dokładnie ten ze zdjęć w aukcji...
Ewentualnie znalazłem jeszcze nieco drożej coś takiego: http://allegro.pl/battery...1266750239.html Są nawet zdjęcia gripa w opakowaniu - dostałeś właśnie coś takiego czy jeszcze inaczej to wyglądało?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
dostalem identyczny... tylko ze jak kupowalem od tamtego sprzedawcy to sie spytalem wczesniej czy to aby napewno ten sam co na zdjeciach, czy ma metalowe bolce itd.. zapewnial mnie ze tak to wlasnie ten.. i niestety klops..
twoja decyzja..20 zl wiecej.. pomylki sie zdarzaja.. zwlaszcza ze opakowanie nawet bylo identyczne.. no, ale przez opakowanie widac ze bolce byly plastikowe...
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
No i powtórzyła się Twoja historia, tym razem z moim udziałem...
Napisałem do dwóch powyższych sprzedawców z Allegro z prośbą o potwierdzenie czy taki konkretnie grip mają na stanie - jeden odpowiedział, że tak, drugi nie raczył nic napisać - zamówiłem u pierwszego.
Najpierw wystąpił problem z otrzymaniem przesyłki na czas, przeproszono, tłumaczono się problemem z magazynem i wreszcie wysłano. Plus dla sprzedawcy, że zaproponował zwrot kosztów transportu ze względu na to opóźnienie.
Kurier przywiózł mi grip do pracy, odebrała recepcjonistka, ja mogłem dorwać się do przesyłki dopiero nieco później - otwieram a w środku niestety nie to co zamawiałem, identyczne było tylko opakowanie... To co zobaczyłem to ten najbardziej chyba rozpowszechniony model zamiennika, sprzedawany też pod innymi markami typu Delta czy Alpha. Brak metalowych bolczyków, inny kształt, brak podglądu GO, dość słabe spasowanie, niezbyt stabilny po przykręceniu do korpusu.
Kolejne maile z prośbą o wyjaśnienie czy towar, który mnie interesuje w ogóle jest dostępny i kolejne przeprosiny, że niestety dystrybutor nie dostarczył tej "odmiany" Phottiksa. Zaproponowano mi rabat lub możliwość zwrotu, wybrałem to drugie rozwiązanie, Odesłałem grip i dostałem zwrot wpłaconej sumy i kosztów przesyłki kurierskiej.
W międzyczasie dopisałem się do forumowej akcji zakupowej i tym sposobem stałem się posiadaczem oryginalnego D-BG4, raz się żyje ;-)
 

JFK  Dołączył: 04 Sty 2007
k-5 jeszcze nie mam ale za to ekspresowo dotarl grip
Juz w tym watku polecano chyba: http://allegro.pl/1336927701-i1336927701.html
Grip jest opisany jako cameron sino ale wyglada dokladnie tak samo jak w pelni funkcjonalny starszy phottix. Czyli ma metalowe bolce, podglad glebi ostrosci i wglebienie na palec.
Gosc mowil ze na stanie ma jeszcze przynajmniej jeden taki ale nie ma problem ze sciagnieciem wiekszej ilosci wiec mozna go smialo molestowac.

edit:
k-5 dotarl i z tym gripem sie nie dogadal. Jeszcze nie wiem czy to wina egzemplarza czy modelu.

[ Dodano: 2010-11-26, 14:40 ]
Update z pola walki:
Problem z gripem sie rozwiazal. Sprzedawca dostarczyl mi drugi egzemplarz i ten zadzialal bez pudla.
Takze zamienniki cameron sino dzialaja z k-5.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Zamawiał ktoś gripa z HK? Oclili komuś taką przesyłkę?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
LDevil, kupiłem dwa gripy i nie było mowy o żadnym cle. Wiele również zależy od kogo kupujesz. Zestaw Cokin kupiłem u filterplaza i gamonie na kopercie napisaliże to sprzęt foto-czekałem na przesyłkę 1,5 miecha. Resztę staram się kupować u Linkdelight-on zaznacza Gift i cenę taką ,że akcesoria przychodzą bez dodatkowych opłat stosunkowo szybko
 
paweł p  Dołączył: 20 Lis 2008
kupowałem tego - http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...e=STRK:MEWNX:IT
bez żadnego cła dostałem po 20 dniach. Wygląda jak na zdjęciu, trochę plastik jest "plastikowy" ale wszystko działa jak trzeba, spasowany z body też jest dobrze.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Dzięki za info!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach