Kanosky  Dołączył: 26 Sty 2010
Epson 4490 - problem
No więc, pierwszy post na forum - witam się :)

I ponieważ słynie dla mnie to dorum z maniaków analoga, więc od razu opisuję problem.

Skaner epson 4490 - zeskanowałem 2 negatywy, 2 klatki ze średniaka i klops - epsonowskie oprogramowanie przy tworzeniu podglądu pokazuje błąd - "za mało dostępnej pamięci, zamknij wszystkie niepotrzebne aplikacje i spróbuj ponownie". Miejsca na dyskach sporo, komputer też nieobciążony. No nic, odpalam silverfasta - i tu znowu porażka, nie wykrywa nawet skanera.

Any ideas? :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
VueScan?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kanosky napisał/a:
Any ideas?

Pewnie masz za mało dostępnej pamięci, zamknij wszystkie niepotrzebne aplikacje i spróbuj ponownie 8-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Jaki system, wodzu?

Posprawdzaj, jakie masz inne sterowniki twain w systemie i wywal je, jesli nie sa Ci potrzebne. U mnie Epson sral sie na xp i win7 z powodu twainow drukarki/skanera Della... Usunalem i zaczelo smigac.
 

Kanosky  Dołączył: 26 Sty 2010
matb - ściągam triala, spróbuję.

l_uka, - nie skomentuję nawet ;)

wojtekk - XP SP2. Sprawdzę sterowniki, kiedyś pracował tutaj skaner i drukarka HP. Jednak czy to jest możliwe, żeby działało, działało i nagle... klops?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Kanosky napisał/a:
wojtekk - XP SP2. Sprawdzę sterowniki, kiedyś pracował tutaj skaner i drukarka HP. Jednak czy to jest możliwe, żeby działało, działało i nagle... klops?


Tak to raczej nie. U mnie po prostu nie chcialo w ogole dzialac. Moze sprawdz czy nie masz jakiegos dziwnego trojana czy innego paskudztwa?
 

Kanosky  Dołączył: 26 Sty 2010
No i problemu ciąg dalszy. Skaner uruchomiłem (któryś tam reinstall sterowników + gruntowny skan komputera pomógł). Niby skanuje, ale pokazuje kosmiczną morę, jakieś przejścia w półtonach zjada... W ekstremalnych wypadkach wygląda to tak:

http://img208.imageshack.us/img208/5774/hp5008.jpg

Zepsuty czy dobrze działający tylko ja coś źle robię?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach