Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:
Crossfield.
Panowie - fantazjujemy, czy trzymamy się ziemi?

Jak najbardziej trzymamy się ziemi.

Piotrek - chodzi mi oto, że zdecydowana większość z nas nigdy nie będzie miała z nim do czynienia. I dlatego należy odebrać Ciebie w tym względzie jako błąd statystyczny ;-)

Piotrek napisał/a:
A co do drukarni - tylko szaleniec oddaje wazne zdjecia do druku na dwukolorowce.

To nie szaleństwo. Po prostu jeżeli agencja reklamowa dysponuje własną drukarnią (w skład której wchodzą takie maszyny), to będzie drukować na tym, co posiada.
Ale to był skarajny przykład. Nie jednokrotnie spotkałem się przypadkiem, gdy po dopieszczeniu pracy, w dalszej technologii wszystko było zaprzepaszczone ze względu na koszta/czas/brak kompetencji/olanie tematu.
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
Michu napisał/a:
I dlatego należy odebrać Ciebie w tym względzie jako błąd statystyczny ;-)


czy ty mnie przypadkiem nie obrażasz? :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To był komplement.
(Musiałbym być niespełna rozumu, pisząc się na dożywotniego bana).
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
Michu napisał/a:
usiałbym być niespełna rozumu, pisząc się na dożywotniego bana


e tam, na bana chyba za malo by bylo. potrzebny jestes zeby generowac obciazenie do testowania mozliwosci lacza ;P.

a dyskusja, panowie, taka ze slowa nie pojalem. sprobuje jutro.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
wracając do dyskusji... usiłowałam poprawić zdjęcia, w RGB... ale, ponieważ lubię widzieć wartości CMYK...

wiadomo, że możliwym jest ustawienie wyświetlania w palecie info na sztywno, że np. interesuje mnie CMYK i wskazywania pipetką np. pliku w RGB, widzę wartości w CMYK. ALE! jak to zrobić, żeby zaznaczyć punkt pipetką i był on nadal pokazywany w CMYK-u? Niestety, przy pliku RGB, w momencie zdefiniowania punktu, dostaję cyferki w RGB i w momencie korekcji na krzywych, muszę mierzyć sobie wszystko ręcznie, miast spojrzeć na moje np. 3 zadane punkty.
Ustawiłam sobie First i Second Readout jako CMYK...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To w końcu logiczne - w przestrzni RGB podaje Ci Szop właśnie takie wartości. Nie pozostaje nic innego, jak zapamiętać również ustawienia RGB - tak młody i chłonny umysł nie powinien mieć z tym problemu ;-)
Osobiście korekcję zdjęcia (na offest) zawsze najpierw przeprowadzam w RGB "z grubsza" mierząc wartości. Dopiero po zamianie na CMYKa szlifuję kolory. Zauważyłem, że daje to znacznie lepsze rezultaty, choć jest trochę bardziej czasochłonne. Coś za coś.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach