dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Akcja - Sciagamy Tri-x i inne drobiazgi z Adoramy
Wyglada na to, ze Tri-x w 30,5 m w szpulach jest dostepny w Adoramie. Tak jak zadeklarowalem w temacie obok, bardzo chetnie pomoge w sciagnieciu wiekszej ilosci dla wszystkich chetnych.

Paczke bede sciagal do Polski Polamerem, paczka morska, co moze troche potrwac ale uchroni nas przed przykrymi niespodziankami zwiazanymi z RTG. Koszt przesylki do Polski wyniesie okolo 40 dolarow, ktory podziele przez ilosc szpul i dolicze do jednostkowej ceny za szpule. Bede tez bral pod uwage koszt przesylki w Polsce z uwzgledniem grup odbiorczych, ktore pewnie uda nam sie zorganizowac.

To wszystko oznacza, ze jednostkowy koszt szpuli 30,5 metra wyniesie w okolicach 140-150zl - wszystko zalezy od tego jak duze zamowienie zrobimy. Prosze tez wziac pod uwage ryzyko oclenia, ktore choc z Polamerem jest znacznie nizsze niz na przyklad z kurierem, to zawsze istnieje. Wtedy do calego interesu trzeba bedzie doliczyc jakies 25%.

W tym watku prosze skladac zamowienia na szpule. Przypominam, ze w podoponych cenach sa w adoramie rowniez szpule T-max 400, HP5, FP4 i Pan 400. Jesli potrzebujecie inne drobiazgi z Adoramy, prosze na PW linka ze strona towaru i wielkoscia zamowienia, przelicze i uwzglednie wszystko w ostatecznym rozliczeniu.

Zamowienia zbieram do konca przyszlego tygodnia.

Mam nadzieje, ze wszystko jasne ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dla mnie poproszę o 3x Trix
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jedną szpulę Trix-a poproszę.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja poproszę:
1 x Trix i 1 x Tmax
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja tak offtopicznie. Skąd ta pewność, że paczki morskie nie są prześwietlane?
 

temol  Dołączył: 01 Cze 2007
Ja poproszę jedną puszkę tri-x, i jedna puszkę FP4. Link do strony z FP4 wysyłam na pw.

Tomek.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Skąd ta pewność, że paczki morskie nie są prześwietlane?
Moze nie pewnosc, ale stosunkowo dobrze uzasadnione przypuszczenie ;-) Polamer wrzuca wszystko do swojego kontenera, a te chyba raczej nie sa przeswietlane.

[ Dodano: 2009-10-02, 22:08 ]
Poprawka. Znalazlem taki temat: http://www.usa.info.pl/bo...mer-t10958.html

Wynika z niego, ze jednak przeswietlaja i podobno czesciej niz kiedys paczki są clone. Proszę przeczytać ten temat, samemu jeszcze poszukać i jednak sie zastanowic.

Paczki morskie ida od okolo miesiaca do dwoch. Lotnicze 2 tygodnie i sa niewiele drozsze.

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
musielibyśmy mieć strasznego pecha żeby kontener prześwietlili - takich kontenerów idą miliony cały czas i prześwietla się malutki promil z nich..


hm, w sumie - 50 dolarów + cło i vat to wyjdzie jak pi razy drzwi rolka w polsce.. ja chyba jednak zrezygnuję

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla napisał/a:
prześwietla się malutki promil z nich..
Ale celnicy przeswietlaja...
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Czy jeżeli ktoś będzie chciał dorzucić kilka filmów małoobrazkowych to nie będzie problemu ? i jak sprawa wygląda z cłem - 25% i wszyscy dopłacają taką sumę od całości czy 25% indywidualnie jak kto zamówił?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
PrzemoWu, kilka filmow to nie problem. Wszelkie oplaty typu koszt przesylki do Polski, czy tfu tfu clo, bede dzielil proporcjonalnie do wielkosci zamowienia. Z tym, ze koszt przesylki bede dzielil wagowo - powiedzmy, ze jednostka to film w szpuli, co odpowiada okolo 6 filmom, a ewentulane clo bede dzielil proporcjonalnie do wartosci zamowienia.
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
a gdzie na stronie Adoramy sa te puszki? Szukam i szukam i znalezc nie moge...
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Tu. Rolki zaczynają się pod koniec 1 strony.

[ Dodano: 2009-10-03, 18:23 ]
dzerry napisał/a:
Poprawka. Znalazlem taki temat: http://www.usa.info.pl/bo...mer-t10958.html
Jestem ciekaw jak to jest teraz - temat cła się rozwinął zaraz po najniższych kursach dolara od hoho i trochę, boom na sprowadzanie sprzętu jeszcze trwał.
*puf*

 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Aj... Jeszcze trzeba bylo wiedziec ze ' znaczy stopa... i ze 100'=30,5m
:roll: :oops:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kurcze - korekcji dioptrycznej do MXa nie maja :-(
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
mygosia, może kup LXa z odpowiednim pryzmatem - tam jest spoko korekcja. :-)
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
a co z kosztami przesyłki w wypadku HP5+ Ships free?
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Ten hp+ szips fri do US, czyli cena byłaby niższa o koszta wysyłki z Andoramy do Polamera. Czyli równa temu co podają (~45$) + podzielone koszta wysyłki do Polski.

Przynajmniej ja tak to rozumiem. I też się zastanawiam nad hp5+ :-)
*puf*

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
baqers, j+ dobrze gada ;-)

[ Dodano: 2009-10-06, 09:25 ]
Pojawiaja sie watpliwosci co do ilosci filmow z rolki. Tak, wychodzi 18 filmow na pelnym luzaku - to jest kalkulacja z duza rezerwa, zwykle wychodzi wiecej. Mozemy to policzyc ;-) Film to okolo 40 klatek po 36mm plus 2 mm odstepu na kazda klatke

40*36+40*2=1520mm
I teraz:
30 000/1520=19,7

Nawet jesli policzymy 3mm na odstepy to i tak wychodzi ponad 19.
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
I jeśli już w tym tygodniu złożymy zamówienie to kiedy możemy się spodziewać paczki ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach