kolortik  Dołączył: 11 Paź 2011
  [obiektyw] Pentax D-FA 100mm f/2.8 Macro Upadek
Witam.Posiadam w/w objektyw ktory niestety upadl.
Po upadku od czola dwa delikatne slady wgniecenia plus objektyw trze przy rozsuwaniu.bylem dzis u fachowca w warszawie i niestety stwierdzil ze tubus dostal formy jaja.Skierowal mnie do autoryzowanego serwisu gdyz mimo ze jest dobrym fachowcem w naprawie objektywow,nie ma dostepnosci do czesci makro Pentaxa.A znajac zycie pentax chyba bedzie wolal duze pieniadze.Ile lub kto moglbym mi w tej kwestii cos doradzic lub wskazac .wogole jest to Oplacalna naprawa?dziekuje i pozdrawiam
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
A nie prościej zadać to samo pytanie w serwisie? Tutaj będą gdybania, dywagacje... A tam pewna odpowiedź. Ja się zdziwiłem pozytywnie ceną naprawy mojej k20 po upadku.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
kolortik, ja kiedyś miałem podobny przypadek - u mnie po upadku odłamało się mocowanie (zostało w korpusie). Polski serwis stwierdził, że oni moga co najwyżej wysłać obiektyw do serwisu w Hamburgu i tam zdiagnozują i oszacują koszty. Koszt przesyłki ponosi oczywiście klient (wtedy było to 50Euro w obie strony, teraz chyba 80Euro - ale lepiej spytać).

Po jakimś czasie dostałem tel. z naszego serwisu z kosztami 1,5kPLN (włączając transport)- zdecydowałem się, bo była to krótka gwiazdka. W rzeczywistości dostałem nowy obiektyw :-)
 
kolortik  Dołączył: 11 Paź 2011
 
Serdecznie dziekuje za podpowiedzi.Ok wiec zajade do Apollo i zobaczymy co stwierdza.
Moze akurat nie bedzie tak strasznie.Pozdrawiam wszystkich :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach