DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
A ja dzisiaj ze śwagrem Glenlivet. 12 YO SM. Bo święta ;-)
Ale "po wszystkiemu" zjedliśmy prawie całą Vecchia Romagna. Taką w "trójktątnej" butelce, z czarną etykietą. Baaardzo fajna włoska brandy, od lat uwielbiam. Delikatnie łagodzi i wycisza :-)
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Etichette Nera jest chyba najlepszym brandy z Italii. Spróbuj jej 10 letniej wersji Riserva. Sporo gładsza w smaku i nieco wytrawniejsza dzięki dębowym beczką. Jest jeszcze 15 letnia Riserva Oro, ale jeszcze nie miałem okazji. Przy owocowo biszkoptowym Glenlivet 12 YO to inny biegun smaku. Przy winogronach będąc to grappa kilkuletnia niefiltrowana też smakuje idealnie.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
pipeman napisał/a:
Spróbuj jej 10 letniej wersji Riserva

O, tej nie znałem. Dzięki, jak tylko gdzieś trafię to z pewnością wypróbuję.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
pipeman napisał/a:
Nie żebym reklamował producenta, ale pojawił się na naszym rynku taki produkt

Ale to nadal mieszanka. Ja uwielbiam single malty, ale ostatnio, wyprodukowalem swoje whisky, na razie dojrzewa w 3 litrowej beczulce. Po 2 latach, sprobowalem, hmmm... nie jest tak zle, co prawda umywa sie do standartowych, ale to wlasne. Inne wlasnej produkcji, to robie umeshu, slynne japonskie wodeczki na bazie japonskiej sliwki....no i mam satysfakcje, japonczycy zaczeli dopiero teraz, produkowac umeshu, przetrzymujac je w beczulkach debowych........hahahha, chyba z ktorys moich japonskich przyjaciol to przekazal.... bo do tej pory byly tylko roczne ....."chyba" niepotrzebnie im to pokazalem..... :-P
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Tak mieszanka, dlatego cena przystępna. Smak jest najważniejszy i nie ważne czy single czy blend. Mnie bardzo odpowiada posmak porto z korzeniami i dębem. Z mieszanek jeszcze bardzo lubię Monkey Shoulder'a....

A tam żeby w temacie było, to Otworzyłem Glenlivet reserva, singiel z dolnej półki tej marki. Jako że delikatny biszkoptowo owocowy smak 12 YO bardzo lubię z ciekawości otworzyłem to cudo. Z12 YO nie ma nic wspólnego. Brak gładkiej nuty, harmonii, jest tylko mak egzotycznych owoców cytrusowych. W tym smaku jest także coś co powoduje chęć degustacji w słoneczne ciepłe popołudnie ...aby uświadomić sobie ten banał smakowy. Wiele owocowych trunków z regionu Speyside próbowałem, ale ten się mocno wyróżnia. Dla wyprostowania kubków smakowych polecam aby spróbować.

 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
Nie do końca w temacie, ale daję tutaj.
Wódka co prawda biała, ale ma nazwę z wyraźnym zabarwieniem (tego nie będziemy rozwijać). By jednak był jakiś kolor, wino czerwone słodkie.
Ot, taka ciekawostka.

 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
W ramach przedświątecznych porządków zobowiązałem się w rozsądnym czasie zlikwidować butelkę rumu. Brakuje mi tylko cygara, bujanego fotela i hacjendy z werandą.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
szpajchel, co to za rum? Bo ja baaaardzo lubie akurat ten trunek
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, Flor de Cana, w 2013 miał 7 lat.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Tego nie próbowałem. Ale kilka dni temu przypomniał mi się Spitz (80%). Mam z nim wspomnienia z przed lat. Wiem, że austriacki...
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
brzmi zacnie :-)
już odleżakowany widzę
zazdraszczam kosztowania :-)
u mnie jakiś bimerkowy rum tylko został akurat po świętach sobie skosztuje
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, tę butelkę otwarłem jeszcze w 2013 :mrgreen:
U mnie to tak właśnie wygląda, takie mam tempo.
Chwila zadumy i radosny nastrój prysł jak bańka mydlana. Znowu mnie dopadły demony fotograficznego bałaganiarstwa. Butelka jak butelka, ale czy zdjęcia z tamtego czasu nie odeszły w cyfrowy niebyt?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
szpajchel napisał/a:
Brakuje mi tylko cygara, bujanego fotela i hacjendy z werandą.

Brakuje Ci tylko papugi, drewnianej nogi i czarnej przepaski na oku :evilsmile:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
greentrek napisał/a:
Brakuje Ci tylko papugi, drewnianej nogi i czarnej przepaski na oku
A żaglowiec był w komplecie z rumem, czy Szpajchel miał już wcześniej?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
PiotrR, wystarczy balia, miotła i stare gacie, poszarpane wiatrami. 8-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
A żaglowiec był w komplecie z rumem, czy Szpajchel miał już wcześniej?

Tylko taki był w komplecie:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Taki to bym storpedował.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
szpajchel napisał/a:
Tylko taki był w komplecie:
Bee, na jeziorze... Dużym, ale jeziorze jednak...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR, ale za to z rekinami.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Bez sensu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach