argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
START / Uruchom / wpisać cmd.exe i kliknąć ok
Z tym nie ma problemu, ale po wpisaniu systeminfo wypisuje komunikat, że "nazwa systeminfo nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne". Osobiście sobie poradziłem, odpalająć z innej partycji niż C.

[ Dodano: 2007-02-14, 23:29 ]
tomecki napisał/a:
a zresztą u Ciebie musi działać ;-)
Musi i zadziałało :mrgreen: :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no teraz jak dostalem plik to i u mnie dziala :-P
tego pliku u mnie NIE bylo !!!!!
teraz wiem ze instalke (po zmianei plyty glownej wykjaonalem w 2003 roku w sierpniu....
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Skąd ten systeminfo wie, jak mam na imię? :shock:

Ja stawiałeś swego OS to pytał o nazwę hosta to teraz Ci pięknie odpowiada ;-)
P.S. Użyłeś emotki :mrgreen:

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
tego pliku u mnie NIE bylo !!!!!
U mnie także, dziwne no nie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
P.S. Użyłeś emotki
Zakosiłem z innego posta.
 

Mała Mi  Dołączył: 29 Lis 2006
Fafniak - jeśli nadal masz problemy z przegladaniem PEF-ów, zerknij na program XnView -> http://perso.orange.fr/pierre.g/. Bardzo fajna, szybka i ogromnie konfigurowalna przeglądarka ponad 400 formatów plików. PEF-y z kasetki oglądam bez problemu, podejrzewam że z kadychą będzie podobnie.
PZDR.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mała Mi napisał/a:
PEF-y z kasetki oglądam bez problemu, podejrzewam że z kadychą będzie podobnie.


Niestety nie jest... A na dng to w ogóle mi sie wykłada... :-/ :-/ :-/
 

Mała Mi  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos napisał/a:
Niestety nie jest... A na dng to w ogóle mi się wykłada...

To ja mam chyba cos zepsute, bo u mnie działa....
Małe wyjaśnienie: nie byłem w stanie przypisac PEF-ów do XnView jako do domyslnego programu, ale działa podgląd z shella (prawy klawisz myszy, pod warunkiem zainstalowania odp. opcji) a także działają miniatury/pełny widok w samym programie.
I drugie wyjasnienie. Mnie sie program wysypywał po instalacji w wersji full. Pomogła instalacja w wersji standard + zestaw wtyczek. Nic sie juz nie sypie.
W XnView można uzywać wtyczek 8bf z PS-a.
PZDR.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A moze wystarczy troche poczyscic system.

Tak na szybko.... sciagamy z www.ccleaner.com programik ccleaner a nastepnie
zamiatamy smieci z dysku, potem zakladka programy, zamiatamy w rejestrze wszelkie bledne wpisy i powiazania - najlepiej kilka razy przejechac.

Nastepnie odinstalowac wszystkie programy jakie posiadamy w wersji instalacyjnej.
Ponownie przeczyscic rejestr.
Zainstalowac raz jeszcze posiadany soft - i powinno dzialac.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jak ktos ma zaciecie, to moge podac przepis na takie przeinstalowanie Windows XP zeby nie stracic kont i hasel. Ale to tylko dla twardzieli ...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bronek. podaj.... czasem się może przydać 8-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Przepis sprawdzony na Win XP Pro (Service Pack 2 zintegrowany na CD ROM instalacyjnym). Najlepiej mieć dwa dyski (jeden na reinstalowany system, drugi na kopie zapasowe i niezbędne dane), ale nie jest to konieczne. Cała operacja jest mocno ryzykowna i jeżeli czegoś w poniższym opisie nie rozumiesz, to najlepiej się za nią nie zabieraj. Operacja nie jest udokumentowana ani wspierana przez Microsoft

1. Wykonaj pełen backup całego systemu, ze wszystkim co masz na partycji systemowej. Upewnij się że potrafisz odyskać system z backupu. Może być potrzebny, bo procedura jest ryzykowna. Ponadto, jeżeli wszystko pójdzie dobrze to na końcu procedury będziesz musiał skorzystać z tego backupu żeby odtworzyć profile użytkowników (punkt 14.). Przyda się nadanie jakiemuś użytkownikowi praw administratora. W celu odtworzenia profili będziesz musiał zalogować się na konto każdego użytkownika.

2. sprawdź SID komputera (np. newsid z sysinternals), zapisz SID w bezpieczne miejsce (na innej partycji, i/albo flash USB, inny komputer przez sieć itp.), najlepiej w dwóch kopiach.

3. uruchom syskey (program systemowy), przycisk Update i przełącz na tryb hasła wprowadzanego ręcznie podczas startu systemu ("Password Startup"). Zapisz hasło startowe na papierze. (restart, upewnij się że działa - zostaniesz poproszony o hasło jeszcze przed pokazaniem okienka logowania)

4. zainstaluj drugie Windows gdzieś obok, albo lepiej (bo szybciej) Recovery Console (tj. e:\i386\winnt32.exe /cmdcons , zakładając że E: to instalacyjny CD-ROM)

5. odpal drugi OS albo Recovery Console i skopiuj w bezpieczne miejsce pliki rejestru (pliki c:\windows\system32\config\*. ) . "Bezpieczne miejsce" znaczy to samo co w punkcie 2. Jeżeli masz Recovery Console, będzie to operacje dwuetapowa (najpierw robisz podkatalog i pliki kopiujesz do niego, potem odpalasz system i kopiujesz gdzieś dalej).

6. upewnij się że masz kompletny i działający backup całego systemu,
oraz że nie ma ryzyka że przez przypadek skasujesz ten backup instalując nowy
system. Upewnij się że masz zapisany SID, hasło do uruchomienia systemu (syskey)
i kopie plików rejestru (default, sam, security, system, software)

7. zainstaluj nowy system, kasując poprzedni, ew. razem z formatowaniem partycji systemowej. Bądź bardzo ostrożny żeby w czasie instalacji nie stracić backupów/kopii starego rejestru/SID/hasła do startowania komputera (zresztą, do tego hasła kawałek papieru jest najlepszy). Najlepiej fizycznie odłączyć dysk na którym są te pliki.

8. daruj sobie instalowanie driverów, oprócz tych najbardziej niezbędnych do działania systemu. Za wszelką cenę unikaj instalowania driverów co do których stabilności nie masz 100% pewności (np. sterowniki nVidii do Ethernet wbudowanego w chipset nForce3 Ultra, g*no straszliwe wywalające komputer na twardo, a co gorsza podpisane przez Microsoft, bleee). Daruj sobie również aktywację i instalowanie poprawek (SP2 masz już zintegrowany na płycie instalacyjnej). Acha, komputer masz oczywiście fizycznie odłaczony od Internetu podczas instalacji. Będziesz potrzebować drugiego OS albo Recovery Console, więc sobie doinstaluj jeżeli podczas instalacji go "zniknąłeś". (patrz 4.)

9. zmień SID nowego systemu (przy pomocy newsid z sysinternals) tak żeby był identyczny z SID starego (restart).

10. uruchom syskey i przełącz system na "Password Startup", hasło identyczne z tym ustawionym w 3. (restart, upewnij się że działa)

11. odpal drugi OS albo Recovery Console, skopiuj w bezpieczne miejsce piki rejestru (tylko przypadkiem nie nadpisz tych skopiowanych w punkcie 5. !) i podmień pliki sam i security (tylko te dwa) korzystając z kopii wykonanych w punkcie 5. Bez tych wszystkich wcześniejszych przygotowań (identyczny SID, tryb startowania z hasłem i identyczne hasło startowe) takie nadpisanie plików rejestru spowoduje zepsucie systemu.

12. trzymaj kciuki i uruchom swój nowiutki system ze starym sam i security (zostaniesz poproszony o hasło startowe). Upewnij się że możesz się zalogować - jeżeli system "zablokuje się" już po zalogowaniu, np. podczas próby aktywacji, nie przejmuj się. Ważne że dał się uruchomić i rozpoznał stare konta i hasła. Jeżeli to się nie udało, trudno - nie wiem co poszło źle, ale przecież masz kompletny backup poprzedniego systemu? W takim razie skorzystaj z kopii rejestru (nowego systemu) wykonanej w 11. żeby przywrócić system do życia, potem odtwórz kopię zapasową i na tym (nieudany) koniec.

13. jeżeli jednak system dał się uruchomić, to uruchom komputer z płyty instalacyjnej, jak do instalacji, ale tym razem pozwól wykryć poprzedni OS (hybryda wykonana w punkcie 11.) i wykonaj jego upgrade. Podczas upgrade będziesz musiał podawać hasło ustawione przez syskey (na początku części graficznej instalacji i każdy kolejny restart, aż uruchomisz syskey i przełączysz z powrotem na "System Generated Password").

14. Zainstaluj potrzebne drivery, uaktualnienia itd. Odtworzenie profilu każdego użytkownika to peracja dwuetapowa: Zaloguj się na konto żeby utworzyć dla niego domyślny profil, potem się wyloguj i nadpisz domyślny profil odtworzonym z kopii zapasowej. Oczywiście w czasie odtwarzania musisz być zalogowany na konto inne niż konto którego profil odtwarzasz, dlatego dobrze dać jakiemuś użytkownikowi prawa administratora (po to żeby odtworzyć profil Administratora). Możesz realizację tego punktu rozłożyć w czasie i w miarę potrzeby odtwarzać profil każdemu użytkownikowi osobno.

Jeżeli coś się nie uda, trudno :-( jedyne co można zrobić to odzyskać system z kopii zapasowej i ew. spróbować ponownie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No .... ładny opis ;-) Horror połaczony z masakrą :-D Dzięki!
Dla przeciwwagi - spotkałem się opisem programu, który pewnie tą technikę wykorzystuje, ale obiecuje brak stresów: Acronis Tru Image w połaczeniu z Universal Restore http://www.itxon.pl/content/view/24/46/
Mam zamiar poddać to testom, i jestem niezmiernie ciekaw efektów...
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Osobiscie preferuje jednak stawianie systemu od nowa. Czas wykonania podobny...

Przed ta operacja nalezy zabezpieczyc to co najwazniejsze (konta e-mail, gadulec, skype, pliki ini do ftp'a, dokumenty, fotki itd... - tu przydaje sie posiadanie drugiej partycji lub nagrywarki :mrgreen: .

Wczesniej, by potem bylo latwo, sciagamy trial wersje programu, ktory na partycji D:/Moje Stery zapisze nam komplet sterownikow do naszego Windows. Program My Drivers sciagamy z http://www.zhangduo.com/, w ostatnim PcWorld Computer jest wersja starsza free, lub szukamy programu Driver Genius z http://www.driver-soft.com/drivergenius.html - trial wystarczy. Sterowniki te beda lezec sobie na drugiej partycji (mozna zrzucac je i na C, ale potem trzeba wypalic ten katalog trzeba na plytce, celem pozniejszego stosowania - bo bedziemy C: formatowac).

Nastepnie startujemy system z plyty, formatujemy partycje startowa najlepiej z poleceniem /u , bowiem tak dokonane formatowanie przejedzie po calej partycji, a nie tylko po jej opisie, co da ladny uklad plikow do pozniejszej defragmentacji - i winda bedzie jak nowa i szybka.

Odpinamy kabel sieciowy...
Zakladamy MS Windows.... instalujemy sterowniki - wskazujac na katalog pozyskany z My Drivers czy Driver Genius - i mamy czysty system ze sterownikami.

Zabezpieczamy sie antywirusowo - ja polecam ze stronki free.grisoft.com program darmowy AVG Antywirus.
Absolutnie odradzam zamulacze komputerow takie jak Norton, Panda czy Avast - skutecznosc tych programow jest mocno watpliwa, a spowolnienie w pracy ogromne.
Nastepnie warto z sieci sciagnac darmowa sciane ogniowa np. stara wersje darmowa Sygate Personal Firewall.

Mozna tez zakupic Arcavir System Protection - nie jest az taki najgorszy i polski...

Jak ktos nie czuje sie dobrze w grzebaniu w systemie - polecam HijackThis i Autoruns dla uzyskania zdjec z ekranow - by w przyszlosci przez analize porownawcza moc usuwac rzeczy, ktore przyrosly w systemie, a moga przeszkadzac - tona smieci krazy w internecie i zalapanie sie na nia to chwila moment.

Instalujemy caly konieczny soft - tu rowniez lepiej miec druga partycje - i tam wrzucac wszystko, czyli na D:/Program Files/... - pozostawiajac caly dysk systemowy prawie pusty pod Windows (partycja startowa nie musi byc wtedy duza - jakies 20GB wystarczy).

Na koniec gdy juz mamy wszystko na czysto - najlepiej zghostowac cala partycje C i umiescic ten plik na D:/ - potem gdy cos byloby nie tak - po ok. 15 minutach mamy czysty system przywrocony z Ghosta. Mozna zastosowac do tego tez Acronis True Image... jak kto lubi...
:mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Acronis Tru Image w wersji 9 Home (pełna wersja do rejetracji przez internet w firmie ITXON) był dodawany np. do PC World Komputer 2006/05. Wersja Workstation pozwala nie tylko zrobić backup (i go odtworzyc na dysku) ale przez zastosowanie Universal Restore odtworzyć na innym komputerze - i ta funkcja jest interesująca. Natomiast rodzi się pytanie - co z aktywacją? pewnie się XP oburzy, że mu coś po takim restore nie pasuje, i będzie kazał się aktywować...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tok'Ra, standardowa procedura i standardowy efekt - konta użytkowników trzeba zakladać na nowo, razem ze wszystkimi ustawieniami itd. . Cała ta żąglerka jaką opisałem jest po to, żeby w nowym systemie korzystać ze starych kont i ustawień użytkowników .

[ Dodano: 2007-02-17, 20:38 ]
zorzyk, ale to jest do robienie backupów? Bardzo pożyteczne, ale to nie to samo co połączenie nowego systemu ze starymi kontami. Teoretycznie taka rzecz jest niemożliwa :mrgreen:
 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
Hi, hi, hi....
No to nie moge sie nie podlaczyc do tematu (pamietam ze cos bylo na forum o porownaniu Macow z Pecetami) - Reinstalacja systemu na Macu z zachowaniem wszystkich hasel, kont uzytkownikow itp, trwa ok. 15minut i wymaga wlozeniu plyty z systemem do napedu zrestartowaniu i wybraniu wlasciwej opcji.
Ale za to PPL dziala na maku tak jakby nie dzialal.... Na szczescie jest Lightroom i Aperture....
Trzymam kciuki za wszystkie Pecety (w tym za mojego - ktory cos slabiutko sie sprawuje...).

Dobranoc
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Tok'Ra napisał/a:
Osobiscie preferuje jednak stawianie systemu od nowa.

ja też, ale tylko przy pomocy własnej płyty instalacyjnej systemu ;-) jak coś się tak pochrzani w systemie że nie da się go już uratować, wkładam po prostu taką płytkę do napędu, startuję z niej kompa i idę sobie na 15min na tv. żadnego wpisywania haseł, ustawiania języku i innych dupereli - wszystko robi się samo, tak jak ustawiłem podczas tworzenia płyty.
wszystko to można zrobić przy pomocy darmowego programu, jakim jest nlite :-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Andreas, cóż, OSX był budowany od podstaw na solidnym fundamencie :roll:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Zaloguj się na konto żeby utworzyć dla niego domyślny profil, potem się wyloguj i nadpisz domyślny profil odtworzonym z kopii zapasowej

w ten sposob owszem, masz zachowane stare ustawienia, ale tez kupe starych smieci. Wiekszosci programow z menu i tak nie bedzie dzialac, wiec co to tak naprawde Ci daje?? Na domowych kompach najczesciej jest ile kont? 3? 4? Gra nie warta swieczki. Jesli juz czyscic to wszystko i porzadnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach