boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Jaro, kupiłeś 77 od kol. dsk na 2 miesiące? To może zanim zmienisz system spróbuj z K7 czy ci odpowiada. Możesz zakupić w internetowym sklepie i potem ewentualnie zwrócić...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jaro napisał/a:
5d ostrzył w ciemnym aucie

Fakt, Canon potrafi robić takie rzeczy, że po doświadczeniach z Pentaksem jest się przez jakiś czas w szoku. Potem oczywiście do dobrego łatwo się przyzyczaja i to Pentax szokuje. :-P Jednak z perspektywy czasu widzę, że Pentax to bardzo dobry sysytem, pod względem optyki ma duszę. A nad AF jak widać pracują, więc może kiedyś będzie naprawdę super. :-)
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Narzekacie na ten AF Pentaxa, a ja mam wręcz odmienne doświadczenia.
W ciemnym studio (jedynie słabe światło modelujące) poległ Fuji S5Pro z Tamronem 17-50, Canon 40D z 24-105, za to K-7 za każdym razem łapał dobrze ostrość...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mishieck napisał/a:
W ciemnym studio (jedynie słabe światło modelujące) poległ Fuji S5Pro z Tamronem 17-50, Canon 40D z 24-105, za to K-7 za każdym razem łapał dobrze ostrość...

Wczoraj dwa Canony 5D Mark II poległy a K7 dał radę... Tylko szczerze - duży plus w ciężkich warunkach to sprawa diody wspomagającej. Myślę, że Canon 7D też by dał sobie równie dobrze radę. Wystarczy założyć lampę i już nie jest tak dobrze IMO. W Canonie 7D można wybrać za to, czy założenie lampy powoduje wyłączenie wspomagania diodowego czy też nie. U nas na razie tego nie ma (a szkoda, bo wspomaganie 540-tki jest dużo gorsze od diody). Może w następnym firmware.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Cytat
W ciemnym studio (jedynie słabe światło modelujące) poległ Fuji S5Pro z Tamronem 17-50, Canon 40D z 24-105, za to K-7 za każdym razem łapał dobrze ostrość...
pewnie świecił lampką (z taką lampką to i stare kompakty canona ostrość ustawią w niemalże każdej sytuacji)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K-7 świeci lampką dopiero gdy uzna, że nie da rady AF. Jest to w każdym razie znacznie później niż w Nikonach.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
pewnie świecił lampką (z taką lampką to i stare kompakty canona ostrość ustawią w niemalże każdej sytuacji)

Na moje może doświecać racą świetlną byle AF trafił. Nie zamierzam udowadniać, że Pentax jest "aja" a reszta systemów "be", ale marudzenie na AF w Pentaksie bez brania pod uwagę modelu K7 jest niepoważne. Jak sytuacja wyglądała drzewiej - wiadomo. Zgodzę się, że kiedyś porównanie np. K10D do Canona 40D w zakresie AF to była przepaść. Dzisiaj AF K7 jest w pełni porównywalny z D300(s) czy 7D; w niektórych sytuacjach (dioda) jest lepszy niż np. 5D (ale i wymienieni konkurenci też by takowe 5D nie mające diody pokonali).
Zatem świat poszedł do przodu, Pentax natomiast zrobił najwięcej wg mnie - dogonił świat, który przecież w miejscu nie stoi. Czas znaleźć inny powód do narzekania w systemie.... ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
MacRayers, K7 jest za mały i nie wygląda profi. Ostatnio koleżanka szukała korpusu na śluby i od razu stwierdziła, że K7 to nieee.. W ogóle nie wygląda profesjonalnie :-D
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
matth, trzeba było jej pokazać zdjęcia K7 z gripem. Z gripem to nawet D40 zaraz zyskuje na profesjonalności :-D
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
MiQ27 napisał/a:
Z gripem to nawet D40 zaraz zyskuje na profesjonalności

Bardziej niż jest? A to w ogóle możliwe? :mrgreen:

Na ślub to zdecydowanie nie Pentax - puszka musi być wielka, obiektyw długi, a pasek z Żółtym, ewentualnie białym napisem. Żadne tam limitedy i K-7, każdy głupi wie że im większy sprzęt tym lepiej. I proszę mi tutaj o technice nie pisać, tak się tłumaczą Ci co sprzętu nie mają :mrgreen: Chyba coś pokręciłem.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
MacRayers napisał/a:
Dzisiaj AF K7 jest w pełni porównywalny z D300(s) czy 7D;

Tego nie wiem ale przypuszczam, że spokojnie może z nimi konkurować.


MacRayers napisał/a:
w niektórych sytuacjach (dioda) jest lepszy niż np. 5D (ale i wymienieni konkurenci też by takowe 5D nie mające diody pokonali).

A to to na pewno, 5d nie wymiata af'em, wydaje mi się, że nawet w 40d był odrobinę lepszy, w końcu 5d ma już 5 lat ;-)
(ale nadal to jest kosmos przy np. k20d czy Km'ie, k7 zbyt mało się bawiłem żeby ocenić)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matth napisał/a:
MacRayers, K7 jest za mały i nie wygląda profi. Ostatnio koleżanka szukała korpusu na śluby i od razu stwierdziła, że K7 to nieee.. W ogóle nie wygląda profesjonalnie :-D

Fakt, wygląda przesmacznie.
Bruinen napisał/a:
Żadne tam limitedy i K-7, każdy głupi wie że im większy sprzęt tym lepiej.

Na ślub brałbym jednak Canona 5D - niszkoszumiąca i dynamiczna matryca. Chociaż, gdybym nie robił za pierwszego to na pewno klamota bym zostawił w domu i wziął K7 + DA21 + DA40 + DA70. O właśnie, tak bym zrobił ;-)
Trzymając się wątku - FA77 jest w sumie ciężkie do podrobienia (tak jak FA31). Tak samo jak i DA limitedy. Reszta (zoomy) są w każdym systemie.
Ja bym poprosił o wskrzeszenie jeszcze FA85/1.4 i coś pokroju Zeiss'owiskiego 135/1.8

[ Dodano: 2010-02-03, 18:17 ]
Eldred napisał/a:
A to to na pewno, 5d nie wymiata af'em, wydaje mi się, że nawet w 40d był odrobinę lepszy, w końcu 5d ma już 5 lat ;-)

Ja piszę o 5dMarkII (bo takowe mam 2 sztuki pod ręką). 5D stary - już dawno zapomniałem o nim, ale AF miał niezbyt dobry IMO (skuteczny ale dość wolny)...
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
OJ sie chłopaki na chałturze nie znacie. Marketingu trochę, klient od razu wie ze jesteś profesjonalistą jak masz dużą lustrzankę odpowiedniej firmy, bo jakie tampaxy to zdjęć dobrych nie zrobią. ;-) :-P :-D :-B

Piatka zdaje sie ma poprawiony chip af z 30D z dodatkowymi czujnikami śledzącymi. Nie jest demonem ale robi swoje.

 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Bruinen napisał/a:
Bardziej niż jest? A to w ogóle możliwe?

Mowa :-)
Nie mam wprawdzie gripa, ale Nikkor 18-70 daje radę - tulipan i przednia soczewka pod filtry 67mm też robią wrażenie na postronnych. Sprawdzone :mrgreen:

Bruinen napisał/a:
puszka musi być wielka, obiektyw długi, a pasek z Żółtym, ewentualnie białym napisem.

Grip załatwia pierwsze, a obiektyw z duuużą przednią soczewką nie musi być aż taki długi. I koniecznie z osłona przeciwsłoneczną, najlepiej tulipanem...

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Ltd 77 ma gwint filtra 49mm (mniej niż kit), a taki np. Nikkor 85/1.4 ma 77mm. I to, moim zdaniem, wyjaśnia różnicę w postrzeganiu "profesjonalnego wyglądu" przez osoby fotografowane, zwykle słabo zorientowane w temacie.

Stałoogniskowce do dalmierzy też maja zwykle dość mikre soczewki i też mam wrażenie, że ludzie nie traktują takich aparatów jako "profi". Ot, jakiś fotoamator z jakąś lepszą Zorką.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
MiQ27, ja to z żartem przecież :mrgreen: No, ale oczywiście jest to prawda - duży sprzęcior, najlepiej z gripem i potężną zewnętrzną lampą musi być. Jakbyś wparował na wesele z K-7 + 21 + 40 + 70 panowie z kompaktami by Cię poturbowali :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MiQ27 napisał/a:
tulipan i przednia soczewka pod filtry 67mm też robią wrażenie na postronnych

Tak licho, byle Sigma ma więcej :-P
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
No sorry, ale to jest mój sprzęt "spacerowy", kupiony za jakieś drobne ze skarbonki jak mnie ceny szkieł i AF w Pentaksie doprowadziły do rozpaczy :-D
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
MiQ27, u nas to na spacery się właśnie najcięższy sprzęt bierze, statyw obowiązkowo, a nuż widelec się jakiś innowierca nieskłonny do nawrócenia trafi :-D

Hmm... Przenieście do Hyde Parku może :mrgreen:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Bruinen napisał/a:
Jakbyś wparował na wesele z K-7 + 21 + 40 + 70 panowie z kompaktami by Cię poturbowali :-D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach