andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dig,użyłeś mojego nicku wielokrotnie co w kontekście twojej frustracji stawia mnie w nie najlepszym świetle :-/ Szkoda że nie napisałeś za ile ci ją odsprzedałem,jak również to dlaczego zdecydowałem się do powrotu do matówki kitowej.Zapewniam cię że tak jak napisano wcześniej,do 5,6 a nawet 8 ostrzyło się znośnie. Tajemnicze modyfikacje z kolei to wytrasowanie linii pomocniczych. Skoro zdecydowałeś się na pisanie postów na forum ogólnym to mogłeś sobie darować wzywanie mego nicku nadaremno. Wielu z nas używa czy używało Chinek i dawały radę. W chwili problemów trzeba było napisać na PW a ja z miłą chęcią powiedziałbym co i jak.Poza tym odnoszę wrażenie że spodziewałeś się że matówka z klinem za ciebie ustawi ostrość i pojawi się napis "Ok"?
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
andybond, jesteś przewrażliwiony, zbyt osobiście to potraktowałeś i wychodzi na to, że powinienem się tłumaczyć, choć to nie miejsce na to
napisałem przecież "może andybond, - bez złośliwości, kupiłem świadomie i w celach doświadczalnych i nie jest to marudzenie z mojej strony na osobę sprzedawcy, po prostu chciałem się czegoś nowego nauczyć, coś zobaczyć"
kupiłem za 45 zł, na ebayu chodziły wtedy po 53 (mam zapisane :-) ), oszczędziłem więc 8 zł i czas oczekiwania na przesyłkę
andybond napisał/a:
Poza tym odnoszę wrażenie że spodziewałeś się że matówka z klinem za ciebie ustawi ostrość i pojawi się napis "Ok"?

w takim razie odnosisz mylne wrażenie :-D , o tym nawet nie marzyłem, wyobraźnia Cię poniosła
nie czuję potrzeby brnąć dalej w tą wymianę zdań
chciałbym oświadczyć tylko, że nie mam żalu do andybond'a, nigdy nie miałem, nigdy nie chciałem reklamować zakupionej matówki, nigdy moim zamiarem nie było stawianie andybond'a w "nie najlepszym świetle" i nie jestem sfrustrowany, ani z powodu wspominanej matówki, ani z powodu żadnej innej matówki
jeśli ktoś również uznał moje słowa za atak na kolegę forumowego, jak sam kolega forumowy to odczuł, to kolegę forumowego serdecznie przepraszam
nie znam andybond'a osobiście, jedynie z korespondencji przy okazji zakupu wałkowanej matówki, moje wrażenie co do Jego osoby było bardzo pozytywne i chciałbym by takie pozostało
pozdrawiam wszystkich i przepraszam za tyle słów "nie na temat"
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Dig, aby poznać całą miodność matówki z klinem potrzeba puszki z odpowiednio dużym wizjerem (ME? ;-) ) i dłuższego w miarę jasnego szkiełka (np ok 100-135mm). Ruszając okiem na boki znajdziesz pozycję w której górny i dolny półksiężyc nie są czarne. A potem tylko kręcić i kręcić ostrością. Zmieniać cel i znów kręcić :) aż wejdzie w krew :evilsmile:
 
Dig  Dołączył: 22 Paź 2009
pyciar,
to może za trzecim podejściem do sprawy, może właśnie w analogu, choć chyba żeby weszło w krew to trzeba wytrwałości i wprawy niemałej, mogę tylko pozazdrościć tym co mają autofocus niezawodny z napędem własnoręcznym
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Dig, chyba coś przesadzasz
ja w chwili założenia matówki K3 do k-x doznałem olśnienia, czas ostrzenia na manualkach zmalął drastycznie, bez matówki z klinem potrafiłem kręcić w te i wefte kilka razy zanim usłyszałem znajome pip i pojawił się ledowy rombek, z matówką to było pojechanie w jedną stronę i w zasadzie już (czasem lekkie cofniecie).

Pytanie do zebranych, ktoś używał Ec-A lub F6-J z mikrorastrem. A może coś innego?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
ja ostrzę tylko na klin (jak mam czyli w analogu) - na raster spoglądam tylko kontrolnie aby się dowiedzieć co jeszcze jest w ostrości
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
pyciar, chodzi o matówki bez klina, za to z mikropryzmatem w centrum.
Artiip napisał/a:
ktoś używał Ec-A lub F6-J
. Już troszkę wyżej o to pytałem :-/ .
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
Jeśli ktoś jeszcze nie czytał:
http://www.pentaxforums.c...en-reviews.html
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
a co powiecie na matówkę mz-m? da się ją wyjąć za zdechlaka i przyciąć na rozmiar do k-m? jak wygląda jej "jasność"?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
pyciar napisał/a:
a co powiecie na matówkę mz-m? da się ją wyjąć za zdechlaka i przyciąć na rozmiar do k-m? jak wygląda jej "jasność"?

Wyjąć da się bez problemu, zapięta jest w otwieraną ramkę, przyciąć też pewnie się da - zbieram się od jakiegoś roku, nawet w międzyczasie udało się zmienić puszkę :mrgreen:

Jasność, jak na moje amatorskie oko, powinna być ok. Kliny ma poziome, jeśli to dla Ciebie istotne / nieistotne.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Czy ta matówka będzie ok. do K-Xa :?:
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na pewno będzie ok, trzebaby tylko przyciąć do odpowiednich rozmiarów
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
100zł i ciąć czy brać z FS FSB/FSX z przesyłką za -/+200zł :?: Chyba jednak poczekam i może ktoś odpowie na ogłoszenie na giełdzie, jak nie to zamówięz FS.PZDR!
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
WojtekKawecki napisał/a:
100zł i ciąć czy brać z FS FSB/FSX z przesyłką za -/+200zł

Wybór należy do Ciebie. To jest Twoja chwila prawdy :mrgreen:

Swoją drogą dlaczego 100? Można wyrwać taniej jakiegoś zdechlaka, tylko trzeba się uzbroić nieco w cierpliwość.

A na początek to radzę spróbować z muszelką oczną, jest dużo lepiej, niby na początku różnicy nie ma jakiejś znaczącej po założeniu, ale jednak ostrzenie ręczne/oczne dużo wygodniejsze.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
WojtekKawecki, kupowałem FS model FSB w zeszłym roku, wyniosło mnie ca. 53$ z przesyłką (bardzo szybką, kilka dni), przy obecnym kursie ~150zł, opłaca się ;-)
(o-me53 też posiadam, MZ jest pomocna, ale główną rolę gra matówka)
pozdrawiam
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
A którą FSB konkretnie kupowałeś? :-)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
najtańszą, bez linii podziału ;-)
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
Witajcie,
potrzebuję matówki, oryginalnej do K200D, z racji iż moja chińska matówka z klinem była do niczego, w tej chwili pozbywam się obiektywów manualnych o w zasadzie nie jest mi potrzebna matówka z klinem, przy czym okazało się że gdzieś zgubiła mi się oryginalna pentaxowska matówka. Napisałem nawet do serwisu, ale nie mam od nich odzewu.
Czy ktoś wie, gdzie ją mogę zakupić, a może ma do sprzedania takową?
Pozdrawiam,
R
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
też pisałem do serwisu w sprawie matówki do K100d.Odpisali podając link do katz eye.Kiedy poprosiłem wymianę,w ramach naprawy pogwarancyjnej,kontakt się urwał.Wychodzi na to,że albo nie mają matówek na wymianę albo mają gdzieś klientów ze starym aparatami.
Dodam,ze chodziło mi o zwykłą fabryczna matówkę L 90.
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
cóż... serwis, wczoraj na całe szczęście nabyłem drogą kupna matówkę od jednego z forumowiczów. W poniedziałek powinna być u mnie :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach