l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
matowki
no to udalo mi sie wyszabrowac matowke z Praktiki Super TL 8-)
Niestety, okazalo sie, ze kompletnie sie nie nadaje :-( :evil: :roll:
Jak juz ja wyciagnalem, postanowilem zrobic male porownanie z tym, co siedzi w deelu - ponizej efekty. Zgadnijcie, ktora jest od czego... ;-)

PS obraz w wizjerze bez matowki jest niesamowicie jasny :mrgreen: niestety jest tylko swiatelkiem w tunelu i oszukuje calkowicie swiatlomierz. Da sie jako tako kadrowac ;]
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Zgadnijcie, ktora jest od czego...


wydaje mi się, że ta bardziej mleczna jest z Praktiki
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mleczna jest z DL'a, przezroczysta jest z Praktiki. Ładna mikrofibra-ładne tło :-P

DODANO w niedzielne przedpołudnie:
fakt, źle patrzyłem, DLowa jest ta mniejsza z dzyndzelkiem, większa jest od Pra...
dpodlejski, ma rację co do zdjęć. :-)

 

dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
A ja stawiam, że wszystkie trzy zdjęcia to różne ujęcia dwóch różnych matówek.
A od DL'a jest ta mniejsza z dzyndzlem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Od DLa jest ta niebieska.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Kurde to nie jest HydePark...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ta tycia malutka jest oczywiscie z deela. Wizjer Praktiki jakos nie powala, wiec chetnie zobaczylbym takie porownanie do matowek MX/LX 8-) Czy ktos, kto posiada taka matowke, moglby mi powiedziec, jaka jest jej grubosc? Ewentualnie prosilbym o dolaczenie foto - z gory dzieki :-B
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Szukałem na tym forum informacji o wymianie matówki w cyfrze Pentaxa DS i znalazłem tylko szczątkowe informacje.
1. Ktoś ma z Was w DSie matowkę z mikrorastrem?
2. Podzielta się jakimiś linkami o matówkach i cyfrach Pentaxa :P
3. Mikroraster czasem nie zniekształci pomiarów wbudowanego światłomierza a jak tak to w jakim stopniu??

Tak pytam z czystej ciekawości i z przyzwyczajenia do analoga
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Odginasz blaszke i podwazasz, wyjmujesz matowke... ot cala filozofia.
 
japu  Dołączył: 15 Sty 2007
Poogladalem te matowki z KatzEye i tak sie zastanawiam czy doplacanie 95USD do klina ma sens. No nie ukrywam, ze matowka w mojej deelce jest hmm... powiedzmy, ze ciemniejsza niz w Z-20 i gorzej sie ostrzy. Idealem bylaby ta wersja OptiBright + podzial kreskami na kawalki 1/3 ale to daje jakies 200USD + przesylka :(
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
japu napisał/a:
zastanawiam czy doplacanie 95USD do klina ma sens

nigdy nie nauczylem sie ostrzyc na klina. Za to mikroraster to mistrzostwo swiata :!: 8-) :-B
 
Andee  Dołączył: 19 Gru 2006
Mozliwe ze bede mial troche jasnych matowek z klinem i mikrorastrem do K10D, jezeli ktos ma ochote to zapraszam ;). Matowki te maja parametry lepsze od tych oferowanych przez CatzEye...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Andee, a powiedz mi, do deela bys mi zrobil? rozumiem ze musialbym sie rozstac z matowka na jakis czas, zeby Ci przeslac? Jaka cena?
 
japu  Dołączył: 15 Sty 2007
l_uka napisał/a:
Andee, a powiedz mi, do deela bys mi zrobil? rozumiem ze musialbym się rozstac z matowka na jakis czas, zeby Ci przeslac? Jaka cena?


Ja dolaczam sie rowniez do tego pytania ;P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Andee, to daj mi znac na priwa kiedy i za ile....ew. bym w to wszedl...tylko pytanie jest takie - czy klin bedzie pod katem 45stopni?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dołączam się z putaniem do l_uka i japu
 
Andee  Dołączył: 19 Gru 2006
Niestety nie ukrywam matowki te beda drogie. Wyrwalem od swojego dostawcy kilka sztuk materialu w cenie ktora nawet mnie przyprawia o bol glowy, sadze ze gotowy produkt bedzie kosztowal okolo 400zl, czyli drozej niz najdrozsza wersja tej matowki do Canona kiedy byly jeszcze dostepne...

Czy bede mial materialy na 100% dowiem sie dzisiaj wieczorem. Bedzie tez trzeba poczekac bo musza one przyleciec z Hong Kongu i przejsc przez clo, sadze ze to potrwa 7-10 dni. Nie zakladalem tych matowek do swojego K10D (bo wyprzedalem calosc zanim kupilem Pentaxa) i nie wiem jaki bedzie ich wplyw na pomiar swiatla w tym body. Sadze ze najrozsadniej bedzie kiedy chetni zapisza sie na PW do kolejki i zadecyduja o zakupie po moich testach prototypowej matowki. Kilka osob juz sie zreszta zapisalo, material ktory do mnie przyleci wystaczy na wykonanie okolo 8-10 matowek z tym ze jedna zostawie dla siebie.

Niestety dostepny bedzie jedynie klin poziomy, tak jak w wersji dla Canona, Minolty i Olka.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cholera...troche duzo..... :shock: :roll:
 

Tok'Ra  Dołączył: 10 Lip 2006
Do GX-1S dorobic jak widac tez sie da - czy to taka sama jak do DL'a?

http://tinyurl.com/2vba99
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Tok'Ra napisał/a:
Do GX-1S dorobic jak widac tez się da - czy to taka sama jak do DL'a?


tak

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach