cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
zauważ, że genericowi chodziło o dość konkretny krój.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Jasna sprawa, naplątałem nieco :-/ Chodzi mi o to, że ciężko nabyć coś takiego. Zwłaszcza w polskich sklepach. Łatwiej o jakiś strój typu "polarek" o mniej rowerowym wyglądzie (ale wciąż o dobrych parametrach i w miarę "cywilnym" wyglądzie), a jako awaryjne i mniej stylowe wyposażenie, właśnie malutka kurteczka. Wkładana w przypadku wiatru i deszczu tylko. Normalnie nie psuje image, bo mamy to w kieszeni ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a tak swoją drogą, to właśnie wzbogaciłem się (mam nadzieję) o kolejny rower - obok wysłużonego (i kochanego) "trekinga" stoi teraz zwinny "góral". Po długich bojach wybór padł w końcu na krossa level a4 z 2008 (w wersji z alivią z przodu i XT z tyłu, dartem 2, ale z blokadą i regulacją naprężenia oraz odbicia) w fajnej - jak dla mnie - cenie. Pierwsza jazda już za mną - po śniegu i bez przewrotki ;-) Wrażenia, jak na razie bardzo pozytywne (nawet ten amortyzator mnie miło zaskoczył, bo na śniegowych nierównościach żwawo pracował, a nie spał). Nie ma co się jednak rozkręcać z pochwałami - poczekamy do wiosny. Jednak to zupełnie inna jazda niż na statecznym "trekingu", odwykłem od tego przez te kilka lat :-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
cypis napisał/a:
bo na śniegowych nierównościach żwawo pracował, a nie spał). Nie ma co się jednak rozkręcać z pochwałami

Gdy smar rozmarznie, może być jeszcze ciutkę lepiej :)
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
mcgyver napisał/a:
A ja chciałbym tak obok tematu.
Szukam przedniej lampki diodowej do roweru. Najlepiej na AAA. Przetestowałem tego trochę ale ostatnio sporo się pozmieniało w tej technologii i może w końcu pojawiło się na rynku coś, co będzie w pełni zadowalające? Jak ktoś przetestwał i ma pozytywne wrażenia chętnie poczytam 8-)


Czołówka petzl tikka xp. Jeżdżę z nią od 2lat, wiele razy lądowała z kilku metrów na beton, była przytapiana - nadal pracuje bez zarzutu. Świeci tam gdzie patrzysz, a funkcja błysku przerywanego dobrze sprawdza się ruchu ulicznym ( często jestem brany z pojazd uprzywilejowany). Pomagała też doświetlać kadry :lol: .
Szczerze polecam.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
socha, ale na czole ją wozisz? To niezgodne z przepisami jest. Na rowerze lampka przednia ma być zamontowana na rowerze (a nie rowerzyście) i to jeszcze na odpowiedniej wysokości. Powyżej 45cm a poniżej - i tu nie pamiętam ilu, a nie chce mi się rozporządzeń szukać.
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Ano na czole, i jestem bardziej niż widoczny, a przepis archaizmem czuć. Ilość wymuszeń (z dróg podporządkowanych) spadła do nikłego procenta od kiedy jeżdżę z czołówką. Więc jest bezpieczniej...., a czyż nie o to chodzi przepisodawcą?
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
socha napisał/a:
Ano na czole, i jestem bardziej niż widoczny, a przepis archaizmem czuć. Ilość wymuszeń (z dróg podporządkowanych) spadła do nikłego procenta od kiedy jeżdżę z czołówką. Więc jest bezpieczniej...., a czyż nie o to chodzi przepisodawcą?

Jak chcesz. Ale jeżeli nie będziesz miał jakiejkolwiek lampki na odpowiedniej wysokości w nocy na ulicy - to z własnej winy dostaniesz mandat przy kontroli policyjnej. Na maturze też nie liczy się prawidłowa odpowiedź, tylko taka, jaka jest w kluczu. Jeżeli jest zła, to "przepraszamy, kiedyś to poprawimy, a na razie ma pani/pan zadanie w plecy".

Inna sprawa to jakość latarki. Dobre świecidełka rowerowe świecą też częściowo na boki.

I najskuteczniejsza rzecz - odblaski. Przy dobrym, w miarę czystym odblasku o powierzchni kilku cm2, oświetlonym reflektorami samochodu, marna lampka rowerowa może się schować w pokrowcu i wysłać do Mozambiku. I nikt nie zauważy jej braku.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Hmm to chyba będzie trzeba coś samemu uszyć na wiosnę o-)

I jeszcze tylko wyjaśnię, że w moim przypadku to nie żadne dłuższe wycieczki, tylko jazda po mieście na singlu o-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
socha napisał/a:
Czołówka

Warto mieć świadomość, że w/g PoRD punkt mocowania światła na rowerze nie może wypadać wyżej niż 120cm od ziemi ;-) większość lampek na kierownicy jest zbyt wysoko dla naszych przepisów.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
romeoad napisał/a:
większość lampek na kierownicy jest zbyt wysoko

Chyba na takim rowerze http://upload.wikimedia.o...y_bicycle02.jpg
Bo na "zwykłym" to musiałbyś mieć bardzo dziwną kierownicę.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
thrackan napisał/a:
Gdy smar rozmarznie, może być jeszcze ciutkę lepiej :)

Może być nawet znacznie lepiej. Charakterystyka Dartów poprawia się znacznie w upalne lato ;-)
Mimo niskiej ceny i średniej (naprawdę średniej, a nie złej) jakości pracy, te amortyzatory sprawują się całkiem dobrze i są trwałe. Zwłaszcza jeśli dba się o ich czystość i psika specyfikiem Brunox Deo ;-)
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Czołówka na rowerze mimo, że niezgodna z kodeksem drogowym jest doskonałym rozwiązaniem. Co prawda nie jeżdżę po mieście, a wieczorem w mojej okolicy spotkać patrol drogówki to jak trafić 6 w lotto.

Używam normalnego oświetlenia tzn. z tyłu czerwona LED, z przodu zamontowane poniżej kierownicy białe światło LED szeroko oświetlające głównie kilka m przed rowerem i pobocze, a do tego czołówka MyoXP. Poza oświetleniem na większą odległość ma ona jeszcze jeden atut, wystarczy podnieść głowę i samochody natychmiast wyłączają długie światła.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
komtur napisał/a:
Może być nawet znacznie lepiej. Charakterystyka Dartów poprawia się znacznie w upalne lato ;-)

Ja się nie znam na amorach.
Bo ja... ten tego... jeżdżę na Capa T5.. :-P
I nie narzekam. ;-)
I nie, nie miałem porównania do niczego lepszego ;-)
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
hm.jeśli alivio z przodu to masz max.8 biegów jeśli sie nie myle, czyli xt z tyłu jest tylko dla picu?
a jest tu ktoś szosowy kto sie orientuje, czy jak zrobie sobie na campie 10 z tyłu i 2 z przodu to obsłużę to wszystko manetkami montowanymi na ramie czy potrzebne są te cholernie drogie klamkomanetki?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
MiQ27 napisał/a:
Bo na "zwykłym" to musiałbyś mieć bardzo dziwną kierownicę.

Wystarczy jakikolwiek rower miejski.

[ Dodano: 2010-02-17, 14:09 ]
kapsel napisał/a:
czy jak zrobie sobie na campie 10 z tyłu i 2 z przodu to obsłużę to wszystko manetkami montowanymi na ramie


A masz manetki z indeksacją czy bez? I jak bardzo stare? Bo jeśli masz bezindeksowe i przeznaczone pod 8-biegową kasetę to przy odrobinie szczęścia da się obsłużyć 10s campy, ale raczej stawiam na to, że będziesz musiał zrezygnować z jednej zębatki (największej albo najmniejszej).

Moje manetki - nieindeksowane - jakieś 25-letnie które przyszły z moim Motobecane i w oryginale obsługiwały wolnobieg 5s bezproblemowo obsługują kasetę 8s na nowym kole. Skrajne pozycje kasety są niemal skrajnymi ustawieniami manetki, ale sporo tutaj zależy od przerzutki (u mnie Exage 300).
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
MichałD napisał/a:
Używam normalnego oświetlenia tzn. z tyłu czerwona LED, z przodu zamontowane poniżej kierownicy białe światło LED szeroko oświetlające głównie kilka m przed rowerem i pobocze, a do tego czołówka MyoXP. Poza oświetleniem na większą odległość ma ona jeszcze jeden atut, wystarczy podnieść głowę i samochody natychmiast wyłączają długie światła.
_________________


Postepuje w podobny sposób. Ba, raz miałem bliskie spotkania z patrolem. Pan władza stwierdził, że nie wolno używać czołówki jadąc rowerem. Mówił do mnie gdy stałem pokornie jak baranek. Zapytany, czy mogę mieć czołówkę idąc pieszo, prowadząc rower odparł : bardzo proszę. Podziękowałem i odszedłem pieszo, prowadząc rower. Rower był "napakowany" (cztery sakwy, sakwa na kierownicy). Prowadzący rower też był "lekko napakowany", na co pan władza nie zwrócił uwagi, bo był zaciekawiony sprzętem i tym, że z tak daleka na rowerze.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
romeoad napisał/a:
Wystarczy jakikolwiek rower miejski.

Nie wystarczy. Przy kołach 28" musiałby mieć mocowanie kierownicy (a zwykle gdzieś tam lądują przednie lampki) ponad 50 cm nad przednią oponą, co wymagałoby bardzo długiej główki ramy i równie długiej "fajki".
Chyba, że ktoś ma kierownicę w stylu "ape hanger" i montuje latarkę przy gripie.
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
Nazwany napisał/a:
Prowadzący rower też był "lekko napakowany", na co pan władza nie zwrócił uwagi


Dobrze że nie "lekko napruty" bo pewnie na to uwagę by zwrócił. :)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
kapsel napisał/a:
hm.jeśli alivio z przodu to masz max.8 biegów jeśli sie nie myle, czyli xt z tyłu jest tylko dla picu?

kaseta ma 9 zębatek, wszystkie biegi wchodzą 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach