tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Na kolana niewierni!!! :evilsmile:
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Ale faktycznie słowo "imaging", czyli obrazowanie, zaczyna wkradać się w nasz słownik, I już często w naszą pracę. Czyli będziemy elektronicznie obrazować, raczej niż fotografować!


http://iczek.blogspot.com...a-portretu.html
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Alez dales linka. Szczerze mowiac smieszy mnie ta krucjata przeciwnikow PS. Wolny wybor prawda? Jesli ktos chce w ten sposob tworzyc, niech tworzy. Mnie to nie przeszkadza. Osobiscie wole poogladac chociazby portrety Gieraltowskiego. Do mnie one przemawiaja, opowiadaja cos o czlowieku, a komus innemu moze podobaja sie takie szopowanki, tyle.

Zreszta mysle, ze naduzywanie PS to taka swoista moda, ktora predzej czy pozniej w swojej skrajnej wersji przeminie, fotografia reklamowa tez sie musi zmieniac.


BTW piszac ostatnie zdanie, przed oczyma stanal mi Avatar i pomyslalem, ze moze kolejny etap fotografii reklamowej to w ogole pozbycie sie modelek i fotografa? :mrgreen: :evilsmile:
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
alekw napisał/a:
moze kolejny etap fotografii reklamowej to w ogole pozbycie sie modelek i fotografa?


hehe mozliwe :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=ssOJQXdwmrI
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Raczej mialem na mysli gotowe modele 3D, ktore bedzie mozna wynajac i "sfotografowac".

Fotorealisci juz mieli swoje 5 minut ;-)
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
nie pomsylalem o tym, fantastyczny pomysl...kiedys napewno, wszak chodzi o pieniadze i wyscig z czasem

no ciekawe jaka ta fotorgrafia bedzie i co do niej zaliczymy jeszcze...

[ Dodano: 2010-02-11, 11:03 ]
pewnie te nie winne jeszcze jeszcze zabawy w PSie beda budzily szeroki usmiech u przyszlych "fotografow-3Dgrafikow", gdy beda czytali oburzenie nad ingerencja w zdjecie jak to bylo w blogu u iczka
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
alekw napisał/a:
Szczerze mowiac smieszy mnie ta krucjata przeciwnikow PS. Wolny wybor prawda?


Dokładnie! Ci obrońcy fotograficznej cnoty tak bardzo zajęci są dbaniem o czystość formy, że zupełnie chyba zapomnieli o treści! Cyfrowe narzędzia (skrót myślowy: PS), mogą być kolejnym środkiem wyrazu w sztukach wizualnych i jeśli ktoś ma coś ciekawego do przekazania przy ich użyciu to świetnie, ale garstka oszołomów spod znaku "czy to jeszcze zdjęcie czy już grafika" tego nie zrozumie i będzie nadal brnąć w chore rozważania i ocenianie wartośc prac na podstawie tego, czy zostały wykonane na barycie w ciemni z użyciem jakiegoś egzotycznego wywoływacza czy na komputerze. Ich strata. Twórczy ludzie wykorzystują nowe narzędzia, mniej twórczy patrzą w przeszłość i lamentują za "dawnych czasów".

Termin "elektroniczne obrazowanie" bardzo mi się podoba :-) .

 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
ClicoFantastico napisał/a:
Ci obrońcy fotograficznej cnoty tak bardzo zajęci są dbaniem o czystość formy, że zupełnie chyba zapomnieli o treści!


Zapomnieli o treści? Myślę, że jest dokładnie na odwrót - to fotoszopowcy zapominają o treści.
Cyfrą pstryk i coś się "wyciągnie" suwaczkami. Jest plastik fantastik i elektroniczne obrazowanie. Grunt, że przyciąga oczy, czyli jest git.

 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Przyszłość jest straszna.
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
xrog napisał/a:
ClicoFantastico napisał/a:
Ci obrońcy fotograficznej cnoty tak bardzo zajęci są dbaniem o czystość formy, że zupełnie chyba zapomnieli o treści!



Zapomnieli o treści? Myślę, że jest dokładnie na odwrót - to fotoszopowcy zapominają o treści.
Cyfrą pstryk i coś się "wyciągnie" suwaczkami. Jest plastik fantastic i elektroniczne obrazowanie. Grunt, że przyciąga oczy, czyli jest git.



uwazajcie na myslenie zero - jedynkowe, od tego sie zaczyna :!: podzial na zlych i dobrych


Powiem tyle- strasznie sie ucieszylem gdy zobaczylem notaki Avedona publicznie pokazane nad praca nad zdjeciem. Zreszta jak ktos jest jest ciekaw to proponuje poczytac blog "Popij utrwalaczem" tam, bez zadnych kompleksow jest pokazana praca nad obitka. Tresci czesto brakuje u jednych i u drugich bo sam procec lapania swiatla nie ma na to wplywu
pzdr
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
xrog a to zabija? daj spokoj

http://3.bp.blogspot.com/.../skanuj0001.jpg


znow sie zacznie
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Ale przesadzacie. I to w obie strony.. Jedni lubią tworzyć obrazki w formie cukierków dla oczu inni chcą zawrzeć w zdjęciach cząstkę siebie i opowiedzieć jakąś historię czy jakąkolwiek ideologię do tego dorobić. I niech każdy robi swoje, po co obniżać wartość czyjejś pracy?
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
bobek napisał/a:
Tresci czesto brakuje u jednych i u drugich


Podoba mi sie to zdanie.
 

bobek  Dołączył: 26 Mar 2008
matth :-B :-B :-B :-B dokladnie :!: , niestawaiam sie po zadnej stronie ale ustalmy to czloweik robi zdjecia a nie maszyna to jakie sa zalezy od niego
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
bobek napisał/a:
xrog a to zabija?


Pamiętasz klonowanie wystrzelonych rakiet na zdjęciu? Kłamstwo może być przyczyną wojny, a wojna zabija.

Bobek, ja cię rozumiem i się zgadzam z tobą - trzeba rozróżnić kreację fotograficzną od zakłamywania rzeczywistości i nikt nie ma monopolu na rację.

Już przestaję - rozdrażniło mnie tylko słowo "oszołomy", poza tym, nie daj Boże, jeszcze cyfra spowoduje zaprzestanie produkcji filmów.

 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Xrog, Chodzi o to, że nie podoba mi się tworzenie sztucznych podziałów na fotografię, grafikę, malarstwo i co tam jeszcze. Jasne że w PSie można tworzyć nic nie warte gnioty. Tak samo nic nie warte gnioty można tworzyc przy użyciu technik szlachetnych: gumy i co tam jeszcze się zalicza, tak samo można robić kiepskie zdjęcia wielkim formatem na barycie. I co z tego wynika ? Ano nic. Dobra twórczość obroni się sama, za 50 lat dobre prace będą wisiałby w galeriach bez względu na to czy zostały wyrenderowane w 3D studio czy sfotografowane aparatem otworkowym, a o kiepskich nikt nie będzie pamiętał.

Dlaczego połączenie fotografii z cyfrową edycją w PS ma być złe samo w sobie ? Albo połączenie obrazów fotograficznych z elementami wyrenderowanymi w 3D Studio ? A Saudek malujący czarno-białe zdjęcia farbkami to jeszcze fotografia czy już grafika :evil: ?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
ClicoFantastico, a jakie to ma znaczenie czy fotografia czy grafika?

Generalnie poprawne prace może robić każdy postępując zgodnie ze standardami. Złoty podział, ekspozycja itd.. Ale poprawnych prac nikt nie pamięta, karierę robią prace łamiące standardy tak, że nikt się nie czepia techniki, a delektuje się efektem.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
xrog napisał/a:

Pamietasz klonowanie irackich rakiet na zdjęciu? Kłamstwo może być przyczyną wojny, a wojna zabija.


Ale co to ma wspolnego z fotografia, jako dziedzina sztuki? Zaczynasz mówić o manipulacji, a ta odnosi się nie tylko do fotografii, chyba że uważasz że odkrycie iż fotografia może kłamać to nowość. Jedni korzystaja z wolności słowa a inni z wolności oceny, jak powiedział kiedyś Lis.

Zreszta nie trzeba sie posuwac do fotomontazu, czesto wystarczy umiejetne zestawienie zdjec lub wzmacjniajacy przekaz podpis.

 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
alekw napisał/a:
Ale co to ma wspolnego z fotografia, jako dziedzina sztuki?


Alekw, to był bardzo skrajny przykład podany jako odpowiedź na skrajne pytanie. Nie ma co się zapędzać w tę dyskusję, bo masz rację - fotografia może kłamać, czy to w reportażu, czy w swej artystycznej odmianie.
Nie lubię jednak, jak ktoś osądza ludzi od oszołomów, bo mają inne poglądy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach