Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
wuzet napisał/a:
Wszystkie czy są z Prospect Parku na Brooklynie.
A to nie trafiłem.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
To ja strzelam ze Twoje jest z Forest Park. No chyba ze z Bronxu. ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
wuzet napisał/a:
To ja strzelam ze Twoje jest z Forest Park. No chyba ze z Bronxu.
To se postrzelaliśmy.

Aż musiałem sprawdzić nazwę: Hermon A. Macneil Park. Ale latarnie mają wszędzie takie same.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie byłem tam, ale chyba dobre miejsca dla spotterow, polujących na La Guardii.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
wuzet napisał/a:
chyba dobre miejsca dla spotterow, polujących na La Guardii
Tak, lotnisko masz jak na dłoni.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009

Reala100
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Właśnie przez przypadek, z rozmowy podsłuchanej na fejsie, dowiedziałem się, że Filip Springer wszystkie fotografie do książki "Źle urodzone" o polskiej powojennej architekturze, wykonał Pentaksem 67II. Zdjęcia można obejrzeć na stronie książki: http://zle-urodzone.pl/?page_id=254

Co ciekawe, autor sprzedaje w tej chwili cały swój zestaw na popularnym portalu aukcyjnym :-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
P67 + Fuji Reala 100

SMC 67 45/4



SMC Takumar 67 105/2.4
 
tomart  Dołączył: 05 Sie 2012
No to moze cos ode mnie.

Pentax 67,
Pentax SMC 200mm f4,
Fuji Velvia 100,



Pentax 67,
Pentax SMC 200mm f4,
Fuji Velvia 100F,




Pentax 67,
Pentax SMC 200mm f4,
Fuji Velvia 100F,

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
W ostatnią sobotę wybrałem sie w końcu na planowane nocne focenie z 67. Oczywiście nie pomyślałem wcześniej sprawdzić co tak naprawde mam na kółku nastaw czasów w aparacie i juz na miejscu okazało sie że czasy powyżej 1 sekundy, trzeba odliczać i utrzymywać wężykiem spustowym ręcznie :evilsmile:
Nie poddałem sie jednak i zrobiłem kilka klatek. Czasy dobierałem z głowy ;-) . Efekty ponizej.
Ilford HP5+ w DD-X 1:9

SMC 67 Takumar 105/2.4

SMC 67 75/4

 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Czy to ta nowa wieża WTC1? Podobno założyli już kopułę? U Ciebie jest jeszcze nie przykryta. Historyczne zdjęcia.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
To jest zdjęcie z soboty, a kopuła to chyba chodzi o zwieńczenie tego masztu który jest na środku pomiedzy dźwigami. Sprawdze w najblizszych dniach jak bede w okolicy jak to wygląda.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Iglicę montowano chyba na poczatku tygodnia , kopuła/obudowa będzie dołożona później i dopiero wtedy posadowią iglicę na docelowej wysokosci .
Węzyk wbijający sie w palucha i liczenie w głowie to nie problem , gorsza sprawa jak sie nie dokręci statywu i pod wpływem ciezaru kloca płynie sobie w dół przez kilkadziesiąt sekund ;) Wtedy zamiast oswietlonych ksiezycem Tatr nad miejskim widoczkiem dostajemy ducha nad swietlnymi szpilkami :evilsmile:
 
tomart  Dołączył: 05 Sie 2012
Super foty Wuzet, szczegolnie jak czasy na oko dobierane :-) . Jeszcze tylko pochwal sie jak strzelales bez wezyka ?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Foty klasa, a te rozmycia niekiedy... :-B
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
tomart, wężyk akurat miałem ;-)

Czy nikt juz nie robi zdjęć P67 ?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
chyba nikt nie robi ;-)

Spawarka.











Pentax 67, SMC 67 Takumar 105/2.4, Tri-X @200, HC-110
 
kawalek  Dołączył: 03 Maj 2006
wuzet napisał/a:
Czy nikt juz nie robi zdjęć P67 ?


jeszcze niektórzy robią ;)
http://www.facebook.com/macieklesniakfotografia
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jakoś nikt się nie kwapi żeby pokazać coś z P67, więc pomęczę Was swoimi kolejnymi wypocinami ;-)
Tym razem na tapetę poszedł w ostatnią niedziele Takumar 135/4 macro. Zaskakuje mnie to szkło po raz kolejny swoją ostrością i bokehem. Zdecydowanie niedoceniany obiektyw.

Velvia 100F




Acros 100, Pyrocat HD



Wspomniany bokeh.
Velvia 100F



Acros 100, Pyrocat HD

 
szable  Dołączył: 16 Lut 2012
chętnie popróbowałbym jakiegoś macro do P67. Mam SMC 55 SMC 105 i SMC 200 wszystkie Pentaxa, i ostatni nad którym się zastanawiam to właśnie macro, ewentualnie tylko pierścienie. Ale nie zdecyduję się zanim nie ustrzelę kilku rolek w obu konfiguracjach. Najczęściej używam 105/2.8, potem 55/4, 200/4 z rzadka. Wszystkie szkiełka są wspaniałe jednak 105 -ka mabokeh który wyrzuca z kapci na długo....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach