folab  Dołączył: 31 Sty 2007
JackDeJack napisał/a:
Dla szkieł 70-200 daje nam to odpowiednio:
- 2800mm (dla 70mm) i 8000mm (dla 200mm) :idea:
Sporo sie robi :shock:
I weź tu ustaw na kartkę :shock:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
folab napisał/a:
I weź tu ustaw na kartkę
Bateryjki też raczej odpadają, no chyba że masz takie trzy ze Stara 600 lub T34 :mrgreen:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Dzieki temu wątkowi i modeset.txt mój aparat w końcu zaczął wypluwać zdjęcia takie jakbym sobie życzył. WIELKIE dzięki panowie za wszelkie rady. Debug mode działa i to jak! musiałem ustawić korekcję 140um z moją 50, po czym okazało się że kitowy obiektyw też miał taki sam problem bo zdjęcia są dużo ostrzejsze tam gdzie powinny być, tylko, że nie mogłem tego na samym kicie zauważyć (BF).
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
Cytat
Filtr "embosse" w PS czasem pomaga na doprecyzowanie gdzie mamy DOF

fajny myk, warto zapamiętać
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
testowanie bf ff
Witam
Znalazlem w necie fajną metodę na przetestowanie autofokusa, pomyslałem że może się komuś przyda.

Dziś sprawdzałem i działa rewelacyjnie.
Niestety dziala tylko z aparatami które maja liveview.

tu link
http://www.komar.org/faq/camera/auto-focus-test/
Pozdrawiam
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
adamszmu, próbowałem kiedys fotografowania tych kółek na ekranie monitora. Ale jakoś nie potrafiłem poprawnie ustawić wg tego AF :-/

Robiłem wg tego opisu:
http://www.northlight-ima...adjustment.html

O wiele lepiej działał test bateryjkowy ;-)
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Nie wiem jak jest z fotografowaniem kółek ale podglad liveview działa doskonale.
Wystarczy ustawić statyw przed monitorem wcisnąć przyscisk wyzwalacza do połowy aby aparat ustawił ostrość i przełaczyć sie w tryb manualny z liveview.

Powiekszyć widok na lcd i próbowac delikatnie krecić pierscieniem ostrosci obserwujac czy ustawienie auto focusa było idealne czy nie.
Bardzo łatwo zauważyć kiedy jest idealna ostrość :)

pozdrawiam
 

piotrekjj  Dołączył: 14 Maj 2009
Witam.
Wracając do wgrania zakładki do regulacji BF/FF do k200d.Robiłem wszystko według instrukcji podanej przez Was,niestety po tej operacji pokazuje mi się napis Dubug Mode.
Proszę o pomoc jak to wyłączyć.

[ Dodano: 2010-10-10, 22:42 ]
sorki za do..do...do..
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
negocjatorek napisał/a:
Dzieki temu wątkowi i modeset.txt mój aparat w końcu zaczął wypluwać zdjęcia takie jakbym sobie życzył. WIELKIE dzięki panowie za wszelkie rady. Debug mode działa i to jak! musiałem ustawić korekcję 140um z moją 50, po czym okazało się że kitowy obiektyw też miał taki sam problem bo zdjęcia są dużo ostrzejsze tam gdzie powinny być, tylko, że nie mogłem tego na samym kicie zauważyć (BF).


podpinam się pod post
Dzięki Wielkie Panie i Panowie
 
akuracik  Dołączył: 01 Kwi 2010
Witam.
Ja wychodzę z menu serwisowego w K200D następująco:EN przy DEBUG MODE zmieniam na DIS wciskam OK wyłączam aparat,po włączeniu mam już poprzednie menu co prawda bez podświetlonego ekranu ale też bez 3-ciej strony w ustawieniach i pozycji AF TEST.
I tu pytanie czy jest jakiś sposób na to aby ta 3-cia strona ustawień menu aparatu z AF pozostała natomiast ,żeby ekran ciągle był wygaszony bez napisu debug.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
akuracik napisał/a:
czy jest jakiś sposób na to aby ta 3-cia strona ustawień menu aparatu z AF pozostała natomiast ,żeby ekran ciągle był wygaszony bez napisu debug.
Nie :-(
 
akuracik  Dołączył: 01 Kwi 2010
Jestem w DEBUG MODE już w AF TEST , w pierwszym kroku jest opcja wyboru umieszczona w nawiasie < > od 0 do 3.Pytanie czy cyfry 1,2,3 oznaczają poszczególne czujniki AF a 0 oznacza wszystkie trzy.Bo jeżeli jest tak jak myślę , to trzeba by znać położenie każdego z czujników i którą część kadru można nim regulować w linijce niżej na skali.
I pytanie,czy moje domysły są słuszne ,oraz czy ktoś po prostu coś więcej wie na ten temat i wyjaśnił by sprawę.
 

janson  Dołączył: 01 Lut 2011
Witam
Też jestem ciekaw co oznaczają te cyfry od 0 do 3. Już próbowałem coś zmienić, ale wtedy zapalają się dodatkowo 2 czujniki (na dole i górze) I fokus wariuje zupełnie.
Mam tez pytanko dotyczące korekty FF dla poszczególnych szkieł, może ktoś wymyślił już jakiś dodatek (może być nawet pisany cyrylicą) chodzi o K200D.
Zakupiłem tamrona 17-50 f2,8 i wymagał interwencji w body na poziomie -100. Teraz jest ok, ale pozostałe szkła niestety nie działaja idealnie.
np.
Dal 50-200 do 100mm ma kosmiczny BF, od 120 w górę ostrzy idealnie ...CIEK
AWE
Jeśli pojawił się jakiś soft (szukałem ale bez skutku) to bardzo proszę o linka.
 
powolniak  Dołączył: 29 Kwi 2011
Witam
Posiadam sigme zoom 100-300 dość rozklekotaną (body K-7), ostatnio wróciłem z polowania w lesie i prawie wszystkie foty z silnym BF. Wydrukowałem tablice testowa i zgodnie ze wskazówkami zrobiłem foty i korektę w menu. Niestety brakło skali, a ostrość jeszcze jest jakieś 4mm za przedmiotem.
I teraz pytanie czytałem że korektę można jeszcze zrobić z poziomu menu serwisowego tylko czy ta korekta zostanie zastosowana do tego konkretnego obiektywu czy nie bo pozostałe obiektywy nie mają FF/BF. Więc niepotrzebnie tylko namieszam.
Czy może skoro już brakło skali, a ja nadal mam BF czeka mnie rozbieranie obiektywu?? A jeśli tak to czy ktoś już coś takiego korygował w obiektywie??
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Korekta w menu serwisowym ma wpływ na wszystkie szkła i jeżeli nie trzeba to lepiej jej nie ruszać. Szczególnie że jak piszesz obiektyw jest rozklekotany, więc może to być wywołane jego stanem co by sugerowało że z czasem wada może się zwiększać lub co gorsza może nie być stała. Najlepszym wyjściem wydaje się wysłanie szkła (może z korpusem) do serwisu.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
powolniak napisał/a:
body K-7
Makler napisał/a:
Korekta w menu serwisowym ma wpływ na wszystkie szkła
K-7 zapamiętuje do 20 obiektywów różnych ustawień korekty FF/BF. Nie mam K-7,a le coś mi się kojarzy, że w przed wprowadzeniem korekty należy wybrać, czy jest to korekta ogólna, czy dla konkretnego szkła.
 
powolniak  Dołączył: 29 Kwi 2011
piotr_luk napisał/a:
K-7 zapamiętuje do 20 obiektywów różnych ustawień korekty FF/BF

Zgadza się ale mnie brakło skali aby całkowicie skorygować BF, mowa o korekcji w menu serwisowym, tu jak napisał
Makler napisał/a:
Korekta w menu serwisowym ma wpływ na wszystkie szkła

już nie da się przyporządkować korekty do szkła.
Ale temat jest o samodzielnej naprawie FF/BF jeżeli to wina rozklekotanego obiektywu to czy ktoś może na tym forum samodzielnie naprawiał (ustawiał do body) taki czy podobny obiektyw. Zdolności są, narzędzia są tylko praktyki ze szkłami trochę brak.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
powolniak napisał/a:
ale mnie brakło skali aby całkowicie skorygować BF,

Miałem taki przypadek z Sigmą to wysłałem ją z body do regulacji.
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem metody na korekcje BF w K100D SUPER.
Ma ktoś jakis sposób?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach