Jaro  Dołączył: 12 Cze 2006
Canon czy Nikon ? Gdzie znajdę coś podobnego do 77 ltd ?
Decyzja zmiany Systemu dojrzewa we mnie już kilka miesięcy (wiem, będę się smażył w piekle) ale po prostu bez lepszego AF nie wytrzymam dłużej.
Najbardziej to mnie boli, że niedawno przygarnąłem 77 LTD i jeszcze za bardzo się nim nie nacieszyłem a trzeba będzie się pozbyć.
I tutaj pytanie, 77 ma to "coś" i teraz przy wyborze nowego systemu zastanawiam się czym da się Go zastąpić choć częściowo.

ps. na dzisiaj zastanawiam się pomiędzy 40d/50d a d300
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Jaro napisał/a:
będę się smażył w piekle

E tam :-)

http://bythom.com/Nikkor-85mm-lensreview.htm
Nikkor 85mm f/1.4D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ze swojej strony mogę polecić c50d i 85/1.8, wygodna puszka z bardzo szybkim i celnym af'em i jeden z najszybszych (a słyszałem że właśnie najszybszy) obiektywów Canona.

Jeśli chcesz jednak zastąpić "to coś" 77'ki to nie będzie łatwo, bo musiałbyś zaopatrzyć się w używane 5d i wtedy z 85/1.8 lub 100/2 miałbyś coś innego ale spokojnie "dającego radę"
z magią 77'ki.


Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego nie zmienisz po prostu puszki? Jeśli nie stać cię na k7 to chociaż KX, będziesz miał zauważalnie lepszy AF, a w przypadku KX'a szumy prawie na poziomie starszych pełnoklatkowców.

[ Dodano: 2010-01-29, 22:41 ]
MiQ27, chyba nie o to mu chodziło bo je tez mogę rzucić LINKA :-P
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Eldred napisał/a:
je tez mogę rzucić LINKA

Pewnie że możesz, tylko przeczytać trudno: "Server Error in '/' Application." :-)
 
Jaro  Dołączył: 12 Cze 2006
Przez chwile 5d też mocno rozważałem. Jeśli bym brał tylko do ogólnie pojętego portretu to zdecydowanie 5d, jednak mam "lekkiego" hopla na punkcie rajdów i tam taki d300 zdecydowanie lepiej się sprawdzi...

Co do zmiany na K-X/K7..
Macałem K-X i dla mnie sterowanie i "plastikowość" jest nie do przyjęcia, co do K7 to uważam, że cena jest za wysoka w stosunku do oferowanej wartości.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
hm... przez przejściówkę bez problemu podepniesz FA77 do Canona... AF nie będzie, ale niewielka to strata :-P . A tak serio - EF 85/18. Na wykresach wypada znacznie gorzej od P, w praktyce - genialne szkło. Za FA77 kupisz sobie 3 sztuki.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
77 - nie znajdziesz w innym systemie
85 1.4 nikona to wielka krowa , ale nie ma tego "czegoś"
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
MiQ27 napisał/a:
Pewnie że możesz, tylko przeczytać trudno: "Server Error in '/' Application." :-)
mnie ten link działa :roll:

Jaro napisał/a:
Przez chwile 5d też mocno rozważałem. Jeśli bym brał tylko do ogólnie pojętego portretu to zdecydowanie 5d, jednak mam "lekkiego" hopla na punkcie rajdów i tam taki d300 zdecydowanie lepiej się sprawdzi...

Nie no 5d do rajdów to zdecydowanie się nie nadaje, ale 40d i 50d naprawdę wymiatają jeśli chodzi o AF, szczerze wątpię, żeby była między nimi a 300d jakaś sensowna różnica. Ale w zasadzie jeśli mówimy o segmencie półprofesjonalnym to co nie kupisz będzie dobrze.

Co najwyżej jeśli nie wystarczy ci 85/1.8 a stać cię na wydanie 4k na 85/1.4 to bierz Nikona, Fafniak może Ci powiedzieć czy to szkło jest dobre, bo ja nie wiem, ale przy przypuszczam, że jest.

Canon nie ma 85/1.4 tylko od razu f1.2 ale tego szkła bym z kolei do rajdów nie polecał bo ponoć słynie z wolnego AF'u, (może USM nie daje rady dźwidać tyle szkła zachowując szybkość jak w 85/1.8)

[ Dodano: 2010-01-29, 22:58 ]
rbucz, zgadzam się w 100% (ale bałem się tutaj takie rzeczy pisać ;-) )

Fafniak, ubiegłeś mnie ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006



choć nie mozna odmówić mu pewnych zalet :-P
 
Jaro  Dołączył: 12 Cze 2006
Fafniak napisał/a:
77 - nie znajdziesz w innym systemie
85 1.4 nikona to wielka krowa , ale nie ma tego "czegoś"


To chyba jedyne co pozostaje to solidnie odkażając się wcześniej etanolem przystąpić do przeszczepu AF do naszego szacownego Systemu z jakiegoś Kanona czy Nikona....
Pewnie przyda się: spawarka, szlifierka kątowa, lutownica, łom...

Zresztą, "Ze Szwagrem po pijaku tośmy nie takie rzeczy robili...."




ps. Ta kupka części po złożeniu w pijackim widzie dalej działała !!
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
A z ciekawości - co to jest w tym kubku (czy doniczce) ?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jaro, co to?? :shock:
 
Jaro  Dołączył: 12 Cze 2006
MiQ27 napisał/a:
A z ciekawości - co to jest w tym kubku (czy doniczce) ?


Sony H1 albo H2 :)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Jaro, gdybys mial 31 to doradzalbym ci canona i juz bysmy robili biznes :-)
a tak... to kup sobie k-xa . Ma zaawansowany AF. Na fotopolis tak napisali :-D
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
zostaw sobie k10 z 77, reszte gratow sprzedaj i kup d300:)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
czy to na pewno chodzi o szybkość autofokusa?

Czy nie chodzi czasem o opóźnienie migawki względem spustu?

W Pentaksach czas od naciśnięcia spustu do reakcji migawki jest bardzo długi i autofokus nie ma tutaj nic do rzeczy.

Przerabiałem k100d, *istD, k10d, k20d.... tylko K-7 ma czas reakcji zbliżony do tego w Nikonach.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Jeśli chcesz jednak zastąpić "to coś" 77'ki to nie będzie łatwo, bo musiałbyś zaopatrzyć się w używane 5d i wtedy z 85/1.8 lub 100/2 miałbyś coś innego ale spokojnie "dającego radę"
z magią 77'ki.


Oj chyba nie... 77-ce nic nie dorówna. :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Marcinicus napisał/a:
Oj chyba nie... 77-ce nic nie dorówna. :-)
Taka kiepska? :shock: Myślałem, że to raczej dobry obiektyw. :roll:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jaro, z tego co sam w tym temacie doświadczyłem - to możesz zastąpić Pentaksa z Limitedem 77mm Canonem 5d ze 135L podpiętym. To bardzo dobry obiektyw, optycznie lepszy od 77 (aberracje, ostrość na pełnej dziurze), chociaż mimo że nie można mu odebrać dużego uroku w zdjęciach, to jest inny niż 77 na pewno.

Ale po pierwsze - będziesz musiał dołożyć kasy nawet do szkła (pomijając aparat), a po drugie - takie zestaw jest wielki i ciężki. Czasami mocno mi brakuje tej mobilności, nie wszędzie tego Canona zabieram. 135mm to odpowiednik 85mm z cropa Pentaksowego, więc ogniskowa niewiele dłuższa wyjdzie niż 77mm na cropie.

Za to autofokus - niesamowity. :-) I to z 5d!
 
Jaro  Dołączył: 12 Cze 2006
dsk napisał/a:
Jaro, z tego co sam w tym temacie doświadczyłem - to możesz zastąpić Pentaksa z Limitedem 77mm Canonem 5d ze 135L podpiętym. To bardzo dobry obiektyw, optycznie lepszy od 77 (aberracje, ostrość na pełnej dziurze), chociaż mimo że nie można mu odebrać dużego uroku w zdjęciach, to jest inny niż 77 na pewno.

Ale po pierwsze - będziesz musiał dołożyć kasy nawet do szkła (pomijając aparat), a po drugie - takie zestaw jest wielki i ciężki. Czasami mocno mi brakuje tej mobilności, nie wszędzie tego Canona zabieram. 135mm to odpowiednik 85mm z cropa Pentaksowego, więc ogniskowa niewiele dłuższa wyjdzie niż 77mm na cropie.

Za to autofokus - niesamowity. :-) I to z 5d!

Hej,
Pamiętam jak finalizowaliśmy zakup 77 to twój 5d ostrzył w ciemnym aucie, k10 wiadomo co by robił...
Generalnie gdyby nie fotografowanie rajdów to 5d brałbym na 100%, a tak to myślę nad d300/50d.
Oj, Osiołkowi w żłoby dano w jeden Nikon w drugi Canon....

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach