Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
K100D Super - czy dostane super kolorki
Poniżej linki do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia Kasetki Super

http://pl.pixel-peeper.com/cameras/?camera=745

http://www.pbase.com/cameras/pentax/k100d_super

http://www.fotogalerie.pl/aparaty


Ostro napaliłem się na zakup K100D Super, ale po obejrzeniu podlinkowanych galerii trochę zacząłem sie zastanawiać. Praktycznie na palcach mogę policzyć zdjęcia, które mi się podobają. Pomijając tematykę, która również jest nieciekawa (wąsaci panowie lub słupy energetyczne) rozczarowany jestem jakością tych zdjęć. Jakieś takie mdłe, niewyraźne, blade, kolory takie sobie, wszystko takie.... kompaktowe, nijakie. Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie, ale czegoś mi brakuje w tych zdjęciach. Obejrzyjcie również zdjęcia zrobione aparatami z tej samej pólki cenowej np Canon 400D, Nikon D40, D40x. Piękne żywe, wykolorowane zdjęcia, piękna artystyczna głębia ostrości. Ma się wrażenie, że wręcz nienaturalne, że obrobione Photoshopem. To jest to co chcę widzieć na zdjęciach a nie szarość. Pewnie wiele osób się nie zgodzi ze mną, ale troche mnie te kasetkowe zdjęcia zniechęcają. Wiem, że udane zdjęcie to kolejność: fotograf, obiektyw, puszka, ale podlinkowane zdjęcia robione były przeróżnymi obiektywami i przez różne osoby a efekty są moim zdaniem takie sobie.
Nie piszcie "spadaj gościu, to sobie kup tajwanskiego Canona i daj nam spokój".

Prośba, podajcie w miare możliwości linki ze swoimi galeriami zdjęć z kasetki S, by obalić moją "teorię spiskową".
Bardzo chce kupic kasetkę, ale muszę miec pewność że da mi dużo radości z pięknych zdjęć. Poza tym piękne zdjęcia to jedyny sposób by udobruchać moją panią za tę moją fanaberię, jaką jest wydanie dość sporej sumy na aparat. Jej zdaniem byłby za te kase jakiś laptopik dla niej lub garaż-blaszak, który przynajmniej byłoby widać a nie mała czarna skrzynka z napisem Pentax :).
Linkujcie.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
kasetką zrobisz takie same zdjęcia, czasem uda się coś więcej dzięki stabilizacji, poza tym nie ma różnicy, kupuj co chcesz, jak umiesz robić zdjęcia to dasz radę, jeśli nie to nawet 6x7 nie pomoże
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wito76 napisał/a:
wszystko takie.... kompaktowe, nijakie
- no z kompaktu to raczej odwrotnie przeostrzone i wysycone do granic mozliwosci...
myslisz ze jest jakakolwiek roznica pomiedzy K!00D a np d40? to ty musisz wiedziec co chcesz uzyskac. A jezeli twoim najwiekszym zmartwieniem jest to jakie inni robia zdjecia takim aparatem to kup ten ktory ci sie najbardziej podoba i juz...
 
amas  Dołączył: 22 Wrz 2006
To jeszcze sobie tu pooglądaj: K100d na flikrze

A ja się napaliłem na K110d i już chyba wiem, jak się to skończy ;)
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Aparat ma slużyc Tobie, Ty masz być zadowolony z zakupu i to Ty masz mieć uczucie, że wszystko jest na swoim miejscu. Jeśli kochasz Pentaxa pomimo że zdjęcia ci się z niego nie podobają i szukasz u nas wsparcia, żebyśmy cię przekonali że jednak warto, to zacznij od siebie ;) poszukaj no forum wątków o podobnej tematyce, wielokrotnie był poruszany temat dlaczego z kasetki czy innej lustrzanki sa "gorsze" zdjęcia niż na ten przykład z prostego kompaktu.. Jeśli poczytasz, zrozumiesz, to pewnie nie będzie ci potrzebne nasze zdanie na ten temat.... sam zadecydujesz. Zresztą wiesz nasze zdanie jest znane.. w końcu to my jesteśmy "a loyalist a diehard"
;)

Grzesiek

ps
Canon, czy Nikon to nie jest jakieś zło konieczne, jeśli ci się podobają zdjęcia z tych aparatów, to po prostu wybierz któryś z nich ;)
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
amas napisał/a:
To jeszcze sobie tu pooglądaj: http://flickr.com/photos/tags/pentaxk100d


Te zdjęcia są dużo lepsze. Ale to nie K100D Super :) tylko K100D.
Znam różnice miedzy tymi aparatami i nie mają one wpływu na jakość zdjęć (dodatkowy pin do nowych obiektywów, czyszczenie matrycy) ale ... głupia sprawa, zdjęcia są fajniejsze od Super.
Temat mocno kontrowersyjny, to tak jakbym włożył kij w mrowisko.
Robert napisał/a:
kasetką zrobisz takie same zdjęcia, czasem uda się coś więcej dzięki stabilizacji, poza tym nie ma różnicy
- no właśnie caly czas tak sobie na chłopski rozum myślę, ale zalinkowane galerie mówią co innego, niestety.
Linkujcie dalej.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Wito76 napisał/a:

Linkujcie dalej.


nie, sam poszukaj, zadałeś pytanie na które musisz odpowiedzieć sobie sam
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
no dobra jesli masz problem z szukaniem a nie pasują ci zdjęcia z K100D skoro pytasz o K100Dsuper to zajrzyj tutaj
http://flickr.com/photos/tags/k100dsuper

Grzesiek
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Aspius napisał/a:
ps
Canon, czy Nikon to nie jest jakieś zło konieczne, jeśli ci się podobają zdjęcia z tych aparatów, to po prostu wybierz któryś z nich ;)

I tu się właśnie zaczynają schody. Bo na zdrowy rozum kasetka jest lepsza na papierze od D40x czy 400D, ma stabilizacje, 6mpx (dla mnie to zaleta), ponoć najlepszy kit 18-55, a zdjęcia w galeriach są mniej wykolorowane, mniej cieszące oko. Może trochę po babsku patrze na te zdjęcia, zwracam uwagę na "błyskotki świecidełka", ale.. kurcze, nie chce sie powtarzać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Są na forum wątki ze zdjęciami do oceny i tam na pewno też znajdziesz użytkowników kasetki i ich zdjęcia.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Aspius napisał/a:
no dobra jesli masz problem z szukaniem a nie pasują ci zdjęcia z K100D skoro pytasz o K100Dsuper to zajrzyj tutaj

Wlasnie bardziej mi pasują z K100 niz z Super.

Robert napisał/a:
nie, sam poszukaj, zadałeś pytanie na które musisz odpowiedzieć sobie sam

Moja prośba tyczyła się linków do waszych własnych galerii.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Wito76, Popatrz na to z drugiej strony. Wyobraź sobie taką sytuację. Lubisz kawę ze śmietanką i z cukrem i potrzebujesz kupić ekspres. Czytasz specyfikacje i okaże się, że zostały ci dwa modele. Jeden ładniejszy drugi beznadziejnie brzydki nie pasujący ci do kuchni. Idziesz na degustacje i podają ci dwie kawy z tych dwóch ekspresów. Jednak kawy robiły dwie rożne osoby. W przypadku tego ładniejszego ekspresu wlali ci tam za mało mleka i za mało posłodzili. w przypadku brzydszego wszystko jest idealnie... Popatrz jaki problem. Ekspres ładniejszy ale kawa gorsza... a dlaczego ? ponieważ kawę robił człowiek, który nie znał twoich gustów..
jeden trafił drugi nie ;)
Podobnie jest ze zdjęciami ;)
Grzesiek
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nie wiem, Wito76 co nie podoba ci się w samplach z K100D - ja po półtora roku przygody z nią, jestem bardzo zadowolony ze "zwykłej" KaSetki. Fakt, najlepiej robić RAWy i wywoływać je samemu (ja robię to w 70 proc. przypadków w darmowym Raw Therapee), bo jpgi z aparatu są średnie, choć tez nie powiedziałbym, że złe. Masz tu parę dość świeżych fotek z mojej KaSetki, dla mnie są okej ;-) :











to jpg prosto z aparatu:

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cypis, nie widać Twoich zdjęć. Widzę - to znowu ten popaprany serwer w robocie stroi fochy :-/

 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Swietne zdjecia. To jest to co chciałbym osiągnąć (przynajmniej). Choć ta ostatnia trochę słabsza (ze względu na przejrzystosć powietrza jak się domyslam).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cypis, nie znasz sie :-P
lepsze bedzie takie:

napisz kiedy mam usunac ? :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
za 6 godz. 6 minut i 6 sekund :evilsmile:

[ Dodano: 2008-04-16, 09:47 ]
plwk napisał/a:
cypis, nie widać Twoich zdjęć.

jak to? :shock: ja widzę i wito und Fafniak też
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
co to za miejscowość z zamkiem i kościołami ?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Robert napisał/a:
co to za miejscowość z zamkiem i kościołami ?


Frydlant u stóp czeskich Gór Izerskich. Miła mieścina. Jest wypasiony zamek (zamczysko w zasadzie) z oryginalnym wyposażeniem z XIX w., ruchoma szopka, muzeum miejskie, fajny renesansowy kościół, wieża widokowa, ścieżki wokół miasteczka nie są zaśmiecone jak u nas, widoki przemiłe, no i pokrzepić się :-B jest gdzie ;-)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Wito76, moim zdaniem, kasetka, zresztą chyba Pentaxy w ogóle słabiej wyostrzają JPGi i słabiej podbijają kolory, niż Canon czy Sony. I to akurat zaleta, bo fotki wyglądają naturalniej. Jak tak nie lubisz i masz wstręt do PS-a , możesz sobie pokręcić ustawieniami w aparacie.. Tak naprawdę dotyczy to dowolnego systemu. A przykład pokazany przez Fafniaka idealnie ilustruje Twój problem. Kompaktowa cukierkowatość - co kto lubi...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach