zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Panie, taki klimat :-(
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Czy musimy być webestowi w każdej materii? To jak centrum lotów kosmicznych czy funkcjonująca spółka budowy elektrowni jądrowej. Niestety, państwo w uczelniach i w instytutach finansuje indywidualne kariery naukowe prawie nic nie wnoszące do dorobku tkzw. narodowego.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
"A koszty uczestnictwa w ECMWF to ledwie kilka milionów euro rocznie."
Tutaj wywiad z prof. Grabowskim
https://wyborcza.pl/7,75400,21847674,najwazniejszy-problem-polskiej-nauki.html
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Meteogram używam pod góry. Ale niskie głównie, w Tatry jeżdżę ran na cztery lata. W Beskidach jest źle. Jak pokazuje z rana, że ma padać o 17, to pada o godzinę wcześniej lub później ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
potraff, zainstaluj sobie Pogodę i radar, rzadko się myli, a na meteoblue możesz znaleźć nawet Diablaka ;) , ale tam chyba nie ma godzinowej prognozy
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
OK i dzięki.
Meteoblue traktuję jako prognozę wstępną. I wolę jednak sprawdzać prognozę na komputerze, w telefonie niby mam, ale...jak już wyjadę, w góry, to idę jaka ma nie być (choć dawno mnie nie zlało).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Wczoraj miałem niezłą zagwozdkę przy wyzwalaniu lamp błyskowych. Okazuje się, że Canon w nowych lustrzankach entry level okroił stopkę lampy błyskowej o środkowy pin. Do tego jest problem z wyzwoleniem lamp zewnętrznych błyskiem wbudowanej. Canon? No, you can`t.
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Cześć, zdradziłem fotografię na kilka dobrych lat. Miło znowu zawitać na forum, a do tego wątku w szczególności. Pozdrawiam. :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj ponownie :-D :-B
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Panowie... prognozowanie pogody, nawet numeryczne to gusła. A im krótszy horyzont czasowy to tym bardziej wyniki są od czapy. Dlaczego tak - ano coś może wziąć się z niczego. Matematycznie - funkcja nieskończenie gładka w punkcie x (każda pochodna = 0) mająca wartość 0, a już w punkcie x+epsilon > 0. epsilon dowolnie mały ale <> 0. Mówiąc metaforycznie - efekt motyla. Z tym trzeba żyć a nie oczekiwać, że prognozy będą dokładne.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz, co jeszcze wszyscy lubią? Kremówki. Znasz kogoś, co jak mu powiesz: „Ej, chodźmy na kremówki”, to mówi „Nie, stary, nie lubię kremówek”. Kremówki są pycha!
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Nigdy nie byłem w Wadowicach i nigdy nie jadłem kremówek :oops:
(gdzie zdać paszport?)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Marooned, św. Marcin 78...
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
PUZO napisał/a:
Cześć, zdradziłem fotografię na kilka dobrych lat. Miło znowu zawitać na forum, a do tego wątku w szczególności. Pozdrawiam. :-B


A z kim? :evilsmile:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Michu napisał/a:
Znasz kogoś, co jak mu powiesz: „Ej, chodźmy na kremówki”, to mówi „Nie, stary, nie lubię kremówek”.

Ja :mrgreen:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
nie zdradzam ;-)
PUZO napisał/a:
Cześć, zdradziłem fotografię na kilka dobrych lat. Miło znowu zawitać na forum[....]

To może nawiązując... Czasem wspominam, że mało focę, więc sprawdziłem i...
Ostatni raz lustrzanki użyłem... 1 maja 2019 r. (zbieżność dat przypadkowa - nie o tę "okazję" chodziło ;-) ).
W 2018 roku lustrzanki użyłem... 29 kwietnia i 9 lipca.
W 2017... - no dobra, już nie będę :-D

Ale na forum obecny jestem. Zabawa w RAW Challenge mnie tu trzyma, ale nie tylko... Lubię Was czytać :-) Wasze zdjęcia obejrzeć też lubię ;-)
No i w ogóle niezmiennie i ciągle lubię tu zaglądać - nie zdradzam Pentax.org.pl :-)
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
koralik napisał/a:

A z kim?

Z golfem :-)
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
PUZO napisał/a:
koralik napisał/a:

A z kim?

Z golfem :-)

A jakim :evilsmile:
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
koralik napisał/a:
PUZO napisał/a:
koralik napisał/a:

A z kim?

Z golfem :-)

A jakim :evilsmile:

Taką małą białą piłeczką się gra...
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
PUZO napisał/a:
koralik napisał/a:
PUZO napisał/a:
koralik napisał/a:

A z kim?

Z golfem :-)

A jakim :evilsmile:

Taką małą białą piłeczką się gra...

Myślałam że chodzi o piękne czerwone auto :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach