szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wkurzony Sołtys widzi, że Michu zarejestrował jego komitet wyborczy, jest tenże Sołtys czarnobiałym koniem w wyścigu o fotel prezydencki, zgadza się na to, bo chciałby sobie jaja porobić podczas kampanii, a tu ludziska go wybierają i to w pierwszej turze.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
chciałby sobie jaja porobić podczas kampanii

Tak jakoś mi się skojarzyło...

 

ronin75  Dołączył: 09 Cze 2020
Michu napisał/a:
Moim zdaniem nie odpuszczać. Najgorsze co można zrobić, to pozwolić na ten absurd. W kodeksie drogowym nie jest opisany sposób poruszania się pieszych po chodniku, więc ów Pan może sobie drzeć japę do woli. W przypadku notorycznego nękania wezwać Straż Miejską. W ostateczności napisać na PW do Opiszona - on jak wysmaży post na naszym forum, to pan z pieskiem prędzej nauczy psa walić do doniczki niż zdecyduje się iść na spacer.


Mam zamiar nie odpuszczać...

Przy okazji co do braku zasad co do ruchu na chodniku to znalazłem coś takiego na stronie żoliborskiej Policji:

POZA OBOWIĄZKAMI KIERUJĄCYCH PRZYPOMINAMY O OBOWIĄZKACH PIESZYCH :
Należy pamiętać, że pieszy jest uczestnikiem ruchu drogowego, podobnie jak są nimi kierujący, a także inne osoby przebywające w pojeździe lub na pojeździe znajdującym się na drodze.

Pieszy musi więc stosować się do pewnych zasad:


1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza.

2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

3. Pieszych na chodnikach obowiązuje ruch prawostronny.

itd., itp
link do pełnego tekstu:
komunikat na stronie komendy żoliborskiej policji

więc wg powyższego to jednak ja mam rację, a on myli pojęcia z ruchem pieszego po chodniku z ruchem pieszego po jezdni

sołtys napisał/a:
ronin75, zwykle w takich przypadkach pozostaje pytanie: "jaki chcesz mieć stan umysłu"? Innymi słowy "czy stan wkurzenia to jest dla Ciebie stan pożądany" i czy "chcesz w nim wciąż i stale przebywać" z powodu owego psiarza czy jakiegokolwiek innego? Jednakże przypuszczam, że postawienie tego pytania tutaj sugeruje, że odpowiedź brzmi "nie" przy jednoczesnym "jak mu odpłacić i dowalić?" ;) A trzeba wiedzieć, że jest pewien typ ludzi, na których nawet post Opiszona nie zadziała - tak, wiem, że wydaje się to niemożliwe, a jednak. Wiem, że w dzisiejszych czasach jest to niezwykle ciężkie, bo takie zdarzenia i tacy ludzie nie dają spokoju , ale jednakże wydaje się, że trzeba być mądrzejszym w dzisiejszych czasach.


Jasne, że nie mam zamiaru tkwić w stanie stałego wkurzenia, ale rozwiązanie w typie "odpłacić i dowalić" to raczej nie moja broszka.
Chcę (może trochę naiwne z mojej strony), żeby zrozumiał, że jego stanowisko jest niewłaściwe...

Michu napisał/a:
Tak jakoś mi się skojarzyło...

:mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ronin75 napisał/a:
3. Pieszych na chodnikach obowiązuje ruch prawostronny.
Tylko wrodzona narodowa anarchia sprawia, że ludzie nie mają świadomości tych zasad. W mniej anarchicznych społeczeństwach ludzie trzymają się prawej (czy w UK lewej), szczegółnie w miejscach z dużymi potokami ludzkimi, nie wspominając o schodach ruchomych i ciągach komunikacyjnych.
 

Mechanik  Dołączył: 22 Lip 2014
Tak, ale godzi się wspomnieć, że są społeczeństwa mniej anarchiczne normalnie i mniej anarchiczne po szwedzku. We wspomnianej Wielkiej Brytanii (gdzie mieszkam), jak idziesz chodnikiem zaopatrzonym w część dla pieszych i część dla rowerzystów, niewłaściwą stroną, to zostaniesz odzwoniony, ale rowerzysta Cię ominie i mamrocząc coś pod nosem, pojedzie dalej. W Szwecji (gdzie mieszkałem), kobieta zsiądzie z roweru (nie wiem czemu, ale chłopów na bicyklach, w zasadzie tam nie widziałem) i uśmiechając się w dziwny sposób, będzie czekała, aż zejdziesz jej z drogi i zajmiesz właściwą część chodnika. Nie ominie Cię, za Chiny Ludowe! Bo musiałaby wjechać na nie swoją część, a to po prostu Szwedom się nie mieści w głowie.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
ronin75 napisał/a:
Pieszy musi więc stosować się do pewnych zasad:

1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza.

2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

3. Pieszych na chodnikach obowiązuje ruch prawostronny.

itd., itp
link do pełnego tekstu:
komunikat na stronie komendy żoliborskiej policji

więc wg powyższego to jednak ja mam rację, a on myli pojęcia z ruchem pieszego po chodniku z ruchem pieszego po jezdni


Zarówno w Ustawie z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy (Prawo o ruchu drogowym) jak i w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. (Prawo o ruchu drogowym1) nie ma przepisu nakazującego poruszanie się pieszym prawą stroną chodnika.
Tak więc przepis przytoczony na stronie http://zoliborz.policja.w...i-pieszego.html jest niezgodny z ustawą.

Oczywiście zasada poruszania się po prawej stronie jest praktyczna, ale nie jest obowiązująca.

Jeśli się mylę, poproszę o wskazanie stosownego zapisu w dzienniku ustaw.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czołg. Czołg jest rozwiązaniem wątpliwości tyczących poruszania się po chodniku jak i ulicy.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Michu napisał/a:
Czołg. Czołg jest rozwiązaniem wątpliwości tyczących poruszania się po chodniku jak i ulicy.
To przy założeniu że nieliczni posiadają czołgi. A co jak czołg przestanie być dobrem luksusowym?
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Michu napisał/a:
Czołg. Czołg jest rozwiązaniem wątpliwości tyczących poruszania się po chodniku jak i ulicy.

Rozumiem, że czołgiem Nazywasz wszelkiego rodzaju dresiarzy prowadzących na smyczy źle ułożone bulteriery ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie. Czołg to czołg. Dresiarz z bulterierem, to dresiarz z bulterierem i nie ma on szans w takiej konfrontacji. Czołg zaś może mieć jedynie problemy z panią woźną z mokrym mopem, paniami z dziekanatu przed sesją lub Sebą z kupą na patyku - w zależności od prowadzonej kampanii.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Czołgiem zaparkowałabym wszędzie :evilsmile:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ciekawie byłoby obserwować działania Straży Miejskiej z takim "źle zaparkowanym pojazdem" :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Wsadzili by mu mandat za wycieraczkę :)
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
apemantus, to jest pojazd który nie parkuje źle :roll: :evilsmile: i ma lufe :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dyskusyjne. Znam wiele przykładów zaparkowania czołgu na dnie jeziora.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
rysiekll napisał/a:
Michu napisał/a:
Czołg. Czołg jest rozwiązaniem wątpliwości tyczących poruszania się po chodniku jak i ulicy.
To przy założeniu że nieliczni posiadają czołgi. A co jak czołg przestanie być dobrem luksusowym?
odpowiedzią jest jeszcze większy czołg! Bo większy ma pierwszeństwo, choć jest też teoria, że pierwszeństwo ma ten co ma autocasco.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
Wsadzili by mu mandat za wycieraczkę :)

albo założyli blokadę na gąsienice.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Żaba napisał/a:
choć jest też teoria, że pierwszeństwo ma ten co ma autocasco.
AC na czołg, tego jeszcze nikt nie ma... Z jednej strony czołg sporo wart, składka zacna. Z drugiej strony ciężko toto ukraść i ciężko uszkodzić co obniża ryzyko, przynajmniej na pierwszym etapie niemilitarnej obecności czołgów na drogach.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Dzisiaj pod sklepem rozmarzyłam się jak by to pięknie było parkować T-34 :lol: :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do niego trzeba krzepy. Sprzęgła planetarnych mechanizmów skrętu wymagają użycia siły po 70 kg na każdą stronę. Obsługuje się je ręcznie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach