PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Ile dać za pentacona 300/4 (bez mc) żeby nie przepłacić?
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
PK, z rok temu takowe stały po 300-400 na allegro, chociaż sięgały i 600. Ja bym więcej jak 300 nie dawał, ale uważaj, mi się w takim posypała przesłona, i to podobno częsta ich awaria. Sprawdź przed kupnem.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
trochę z innej beczki ;-) ale ...
co byście zrobili na moim miejscu ...
Kupiłem Grip do K200D na allegro, sprzedawca ma sporo pozytywów ... po wpłacie pieniędzy napisał, że grip został wysłany, wszystko by było ok gdy nie to, że na grip czekam już ponad tydzień ... zawsze priorytet polecony dochodził po 2, max 3 dniach.
Więc napisałem maila z prośbą o wysłanie dowodu nadania paczki, sprzedawca wysłał lecz zauważyłem, że napisał błędny nr domu (nazwisko i inne dane się zgadzały), byłem na poczcie i nie było oraz nie ma takiej paczki ....

nie wiem teraz czy żądać zwrotu pieniędzy czy ciągle się łudzić, że paczka dojdzie ?
zależy mi na szybkim dostarczeniu gripa więc chciałem zwrot pieniędzy i od razu kupiłbym u innego allegrowicza ....

więc chciałem zapytać Was o opinie czy taki mały błąd jak zły nr domu pozwala mi żądać zwrotu pieniędzy ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MateuszG napisał/a:
byłem na poczcie i nie było oraz nie ma takiej paczki ....

tzn jeszcze nie doszła na pocztę, czy już wydali

powinni mieć jakiś rejestr
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
wydrukowałem te potwierdzenie które przesłał mi sprzedawca ...

dzisiaj "babka" na poczcie wpisała te numery do kompa i nic nie gadała tylko kazała innej przynieść skrzynię z paczkami (prawdopodobnie do zwrotu) jako, że pocztę zamykali za kilka minut powiedziała, że jutro będą szukać tej paczki ... czyli można wywnioskować, że paczka jest u nich na poczcie skoro podjęli się takiego czynu jak szukanie :-P

możliwe, że to wszystko przez listonosza który akurat przez tydzień rozdawał paczki na terenie którego nie znał ... mógł dojść do wniosku, że adres się nie zgadza i paczka do zwrotu ....

tylko, że mi cholernie zależy na czasie ...
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
ubeuszek, dzięki - poważnie się teraz zastanawiam- bo dwa już takie widziałem, w któych "coś" nawalało.
MateuszG, mnie kiedyś posiali w podobny sposób paczkę z książkami... jak się jutro nie znajdzie jakiś ślad to nie licz na szybkie załatwienie sprawy- u nich jak coś ginie to raz a porządnie :-?
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
byłem dzisiaj na poczcie i co się okazało ... listonosz nie patrzył na nazwisko tylko zaniósł na inny nr domu, ktoś w tej chwili sobie korzysta z mojego gripa .... normalnie PARANOJA !!
:evil: :evil: :evil: :evil:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MateuszG napisał/a:
listonosz nie patrzył na nazwisko tylko zaniósł na inny nr domu, ktoś w tej chwili sobie korzysta z mojego gripa .... normalnie PARANOJA !!

1 primo - korzysta jeżeli ma Pentaxa k200d ;-)

2gie primo - od 7 lat mieszkam w miejscach gdzie moje nazwisko nie widnieje na spisie lokatorów, ani nie jestem zameldowany
paczki bardzo często odbierali współlokatorzy - nigdy nie było z tym problemu
czy to takie dziwne, że jeżeli listonosz był nowy (sam to napisałeś), to nie skojarzył że adres jest pomylony :?:
dostarczył pod ten adres który był na przesyłce
ja bym bardziej był zły na sąsiada, że nie wyprowadził listonosza z błędu ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Nie paranoja, tylko wina sprzedającego (zakładając, że podałeś mu dobry adres, np. wpisany w Allegro). Listonosz gdy idzie z przesyłką i zastaje kogoś w domu/mieszkaniu, to ją zostawia. Dopiero przy awizie sprawdzają nazwisko lub adres na dowodzie.

Także najpierw przejdź się pod ten numer i poproś o oddanie paczki. Powiedz, że zaszła pomyłka. Na takich wioskach często ludzie są życzliwi. A jak się nie uda, to wal do sprzedającego o zwrot kasy. A jeśli nie zwróci, to do Allegro - przedstaw sprawę. On będzie musiał przedstawić dowód nadania, a tam będzie inny adres...
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
moja miejscowość jest tak odległa, że np. obok mnie są domy z nr. 64 a nawet 1546

możliwe, że ten 224 jest nawet 10km od mojego domu ....


dsk napisał/a:
Na takich wioskach często ludzie są życzliwi

ciekawe ;-) u mnie w miejscowości toczą się wojny między sąsiedzkie ...
zwykli wieśniacy i tyle ...
gdyby był porządny na pewno by zwrócił paczkę ... zresztą teraz już mi wszystko jedno ... nie zdziwiłbym się gdyby grip był porysowany, papiery, instrukcje zmasakrowane ...
nie chcę używanego gripa ;-)

PS. napisałem do sprzedawcy mail z nr konta, dałem mu do zrozumienia, że z jego winy nie mam gripa, że zwyczajnie wysłał na inny adres.

ma 5 dni na zwrot pieniędzy.

zobaczę co z tego będzie ...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MateuszG, dziwi mnie twoje podjeście

ja bym jednak się pofatygował się pod ten numer 224
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
z chęcią bym się tam "przeszedł" gdybym wiedział gdzie to jest ;-)

moja miejscowość jest na tyle urozmaicona, że żeby przejechać z jednego końca na drugi koniec trzeba pokonać dystans co najmniej 20km, mało tego drogi są w takim stanie + jako, że mieszkam w górach podjazdy są tak strome, że pod niektóre przysiółki nie da się nawet dojechać dosłownie traktorem, niektórzy ludzie mieszkają na takim odludziu, że trzeba dostać się tam pieszo :-P

zaraz idę na pocztę więc zapytam gdzie to dokładnie jest ten 224 ...
choć z drugiej strony kto mi zapłaci za dojazd do tego domu, i zmarnowany czas :-/


PS. gdyby było tego mało to chyba zaginęły kolejne 2 paczki ... tym razem z dokładnie napisanym adresem. Na allegro zajmuję się usługą polegającą na przerabianiu kart pamięci do ps2 i dwóch kupujących którzy wysłali paczki ten cholerny tydzień temu też piszą gdzie ich paczka, bo ani ja, ani oni jej nie mają ...

co najdziwniejsze to moje nazwisko jest jedyne w tej miejscowości ... przez usługi które wykonuję na allegro prawie codziennie przychodzą do mnie paczki z kartami na nazwisko i dokładny nr domu ... więc dla mnie jest to karygodne żeby dostarczyli to pod nr 224, tym bardziej, że na poczcie znają moje nazwisko bo bywam tam często i w ostatnich 2-3 miesiącach dostałem dosłownie ponad 90 paczek z kartami do ps2.
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
MateuszG, Jak masz kłopoty z doręczaniem, może załóż skrytkę pocztową ? Ja tak zrobiłem z podobnych powodów. 25 PLN jednorazowej opłaty
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
MateuszG napisał/a:
w ostatnich 2-3 miesiącach dostałem dosłownie ponad 90 paczek z kartami do ps2

Ktoś może się tym zainteresować. Zwłaszcza, że oferujesz usługi przez Allegro, a pewnie nie masz działalności gospodarczej.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
MateuszG, przerabiasz karty PS2 i nic mi nie mówiłeś? Jaki to koszt u Ciebie jest?
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
dsk napisał/a:
MateuszG napisał/a:
w ostatnich 2-3 miesiącach dostałem dosłownie ponad 90 paczek z kartami do ps2

Ktoś może się tym zainteresować. Zwłaszcza, że oferujesz usługi przez Allegro, a pewnie nie masz działalności gospodarczej.



to mnie pocieszyłeś :-/
przez te właśnie owe usługi zarobiłem na metz'a ...
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
dsk, Masz rację mój kolega zarobił 500 PLN tak sprzedając naprawione zasilacze , a dostał z US 5 tys kary :evil:
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
:shock:

PS. na allegro co drugi tak sprzedaje :-/
niektórzy nawet od roku ...

PS. z tego co widzę to jeden ze sprzedających zarobił już od roku co najmniej 7 tyś

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MateuszG napisał/a:
z chęcią bym się tam "przeszedł" gdybym wiedział gdzie to jest ;-)
www.zumi.pl :?:

[ Dodano: 2009-07-09, 15:01 ]
MateuszG napisał/a:
co najdziwniejsze to moje nazwisko jest jedyne w tej miejscowości ... przez usługi które wykonuję na allegro prawie codziennie przychodzą do mnie paczki z kartami na nazwisko i dokładny nr domu ... więc dla mnie jest to karygodne żeby dostarczyli to pod nr 224

sam napisałeś, że akurat trafiło na nowego listonosza

może on też doręczał te karty, i wiedząc że doręczył ci wcześniej paczkę pod 224, te 2 karty zaniósł też do 224 bez sprawdzania numeru :evilsmile:
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
i już po problemie .. byłem przed chwilą na poczcie i .... paczka się znalazła :-D

co dziwne na paczce jeszcze był inny adres ! otóż 244 ! a okazało się, że pod 244 jest dom wczasowy który był niesamowicie daleko od mojego domu :-D

listonosz oraz właściciel domu wczasowego myślał, że to jakiś klient i czekał aż zwróci się po paczkę ...

paczka oczywiście była nie rozpakowana, w idealnym stanie ;-)


uffff .... ulżyło mi :-P


PS. czy to normalne, że w D-BG3 spust migawki nie ustawia ostrości ? bo naciskając go robi tylko zdjęcie ... ostrość trzeba ustawić spustem migawki w body :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach