Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu,
Nie obrazilem sie... :-x
ale robiac slajdy i czasem A3+ widoki itd jednak rozdzielczosc jest potzrebna, a z 6mln musisz duuzo dodac pixeli do A3 .ktrore nie niosa informacji
mysalem ostatnio kuoic tanio DS,, ale mam mozliwosc focenia 300D z makro 100 USM i stwierdzilem ze bez sensu kupowac prywatnie aparat z taka sama iloscia pixeli, wiec jak kupie to juz te min 10mln za jakis czas
co d otego czy dosc, to nie dosc, nieraz kadruje itd a 6 malo, co wiecej opinie sa takie ze jednak D200 ma dyuzo lepszy obrax od D70 wiec tez mnie przekonalo, a gadanie ze szumy dla ASA 800 wieksze itd ot mi rybka , na slajdach nie wycodze poza 100 a duzo mam z 50 Velvi i AGfy RSX II 50, poza tym 10mln pozwoli jeszcze bardziej odczuc jakosc stalych, wiec poki co mysle o skanerze i dalje jade na slajdach
skan z Coolscana V daje ala 21mln pixeli, wieksza tonalnosc i na dobrych slajdach ziarna nie ma praktycznie, ostatnio zrobilem A3+ z Zonka nad plazy i b dobrze jest, moze ciut dodalem USM za duzo ale idealnie wloski na glwoie widac a szczegoly, Kodak GX, co mi sie wydaje tez i in jak pokazywalem zdjeica z 300D to ze cyfra jest "plaska"

[ Dodano: 2006-05-15, 18:22 ]
Fafniak napisał/a:
Alkos - to ze matryca nie daje rady vs film wolany "specyficznie" to wiadomo. Na filmie to jest jeszcze ziarno ktore troche ratuje w specyficznych sytuacjach....
Przepalenia sa i beda.....ale jednak z cyfry latwiej uzyskac tzw.HDR.....
Mi caly czas brakuje pixeli ze wzgledu na wlosy/liscie itp. brakuje cyfrze detali...a wlosy w pelnym planie to wedlug mnie porazka.....( w przypadku wiekszych powiekszen)

[ Dodano: 2006-05-14, 23:32 ]
Alek, - blagam ..zacznij budowac zdania bo ciezko to bylo czytac :evil:

No wlasnei mam tez wrazenie ze cyfra nie daje takiej rozdzielczosci jeszcze, tzn 6 mln,wlasniw wlosy, drzewa itd
sorki ale pisalem czesc doktoratu i bylem tak wyciety ze wyszedl belkot ale "wiadomo co autor mial na mysli"
Alek
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alek - z Twojej wypowiedzi wynika, że Ty większość swoich zdjęć strzelasz na A3. No, muszę Ci w takim układzie pogratulować mieszkania.
Osobiście jednak twierdzę, że do A3 teżto wystarczy. W końcu im większy format, tym większa odległość, z jakiej oglądamy zdjęcie. Dlatego też podobały mi się B1 wydrukowanej z D100 na ploterze jak i właśnie A3 z atramentówki.
Ale pewnie ja taki mało wymagający jestem...
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Alek - z Twojej wypowiedzi wynika, że Ty większość swoich zdjęć strzelasz na A3. No, muszę Ci w takim układzie pogratulować mieszkania.
Osobiście jednak twierdzę, że do A3 teżto wystarczy. W końcu im większy format, tym większa odległość, z jakiej oglądamy zdjęcie. Dlatego też podobały mi się B1 wydrukowanej z D100 na ploterze jak i właśnie A3 z atramentówki.
Ale pewnie ja taki mało wymagający jestem...

hej
jasne i wiekszosc zdjec A3+ nawet wkladam do albumu....:)mam taki duuuuzy album na A3+...
nie, chodzi mi tez o to ze wiekszosc robie na slajdach i jak nieraz ogladam wystawy, moze w tym roku z bratem zrobie wystawe w okolicach Przemysla gdzie mamy domek letniskowy, wystawa w cerkwi, i tam zbieramy sporo materialy i tez z Bieszczad to fajnie na wystawe jednak miec juz cos czy do archiwum juz cos z czego sie da zrobic A3+.jasne ze A3+ sie oglada z ciut dalsza ale tez nie fajnei jak sie podejdzie blisko i widac albo mocna interpolacje albo mydlo...tzn chodzi mi o to ze mam sporo slajdow i w tym roku i tak bez sensu mi kupowac cyfraka zeby wiekszosc lezal i ...zbieral kurz. cos co mnie bodaj najbardziej straszy przd cyfra to pyl, kurz itd ja mieszam ob 10x na minute wiec jak wieje, czy jakis pyl z drogi itd to nie takie proste. sadze ze jak kupie to min te 8 do A4 w 300dpi ale pewnie cos od 10mln. pytanie zostaje czy jednak APS sie dlugo utrzyma i czy Pentax ale chcialbym, jak APS to ciekwy bedzie 21mm Lt jako 32mm, mnie na dzis az tak cyfra nie cisnie jeszcze, z wielu wzgledow,wole slajdy, Velvia 100F, Provia itd i raczej w szukam ciekaw szkiel niz body 6mln
ale pamietam ze masz stale do Pentaxa?jak nie problem wyslij jakiego RAW'a z DL , ASA 200, natural jaki widok czy architektura
Alek
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alek - nie ma sprawy, tylko że RAW z Pentaksa waży ok. 10MB i po prostu krzynka może mi się rozpłakać widząc taki załącznik. Jeżeli masz inny pomysł (FTP?) na przekazanie owego pliku - daj zynk.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Alek - nie ma sprawy, tylko że RAW z Pentaksa waży ok. 10MB i po prostu krzynka może mi się rozpłakać widząc taki załącznik. Jeżeli masz inny pomysł (FTP?) na przekazanie owego pliku - daj zynk.

hej
na pewno nie przejdzie te 10 mega?zobacz a noz widelec
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, to wrzuć na klubowy serwer. Z tamtąd ściągnie bez problemu :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
OKO.
Na "klubowym" serwerze w katalogu "probki na potrzeby pentax.org.pl" znalazły się dwa *.PEFy. Jeden z pełnej dziury FA 50/1.4 drugi z pełnej dziupli 80-200/2.8.
Zresztą uwidoczni się to w Exifie.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
hej
musze wejsc w total Comamnder i dac nowe polaczenie a pzoniej wkleic ftp://ftp.winkowski.pl/?
Alek
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A-ha. I nie zapomnieć trudnego hasła ;-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A-ha. I nie zapomnieć trudnego hasła ;-)

cos mi sie nie chcial komp polaczyc....
Alek
Na pewno nie dasz rady wyslac 10 mega?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz - jestem przed zmianą systemu, bowiem ten jest tak zdeprawowany przez różnego rodzaju dziwne pliki, że rozłącza mi połączenie nazbyt regularnie, bym planował wysłanie czegokolwiek większego od 1-2MB.
A może przez Explorera? Przed chwilą właśnie spróbowałem i bez problemu można się tam dostać. Wpieprzasz adres FTP w okienko adresu, klepiesz hasła i już jesteś.
Potem tylko katalog "probki na potrzeby pentax.org.pl" i ściągasz te dwa *.PEFy.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Wiesz - jestem przed zmianą systemu, bowiem ten jest tak zdeprawowany przez różnego rodzaju dziwne pliki, że rozłącza mi połączenie nazbyt regularnie, bym planował wysłanie czegokolwiek większego od 1-2MB.
A może przez Explorera? Przed chwilą właśnie spróbowałem i bez problemu można się tam dostać. Wpieprzasz adres FTP w okienko adresu, klepiesz hasła i już jesteś.
Potem tylko katalog "probki na potrzeby pentax.org.pl" i ściągasz te dwa *.PEFy.

wszedlem, dzieki jutro zerkne w PS na nie
Alek
PS A polecasz moze jakis LCD do zdjec zamiast CRT?tzn domyslam sie ze bedzie dosc drogi..

[ Dodano: 2006-05-21, 18:23 ]
hej
a jak oceniasz FA50/1.4?Czy jest juz b ostry od 2,8?Jaki jest okolo 2,0?Rozmumei ze do widokow okolo 5,6 jest znakomity i pewnie b dobry pod wzgledem flary i pod swiatlo. a jak bokeh?Miales mozliwosc porownania go z innymi 1.4?Pewnie bokeh ma ladny. Bede miec niebawem go do z1 i Velvi F100. Musi byc ciekawy jako portret na APSC. Poki co mam....SMC K50mm/1.4 i ciekaw jestem porownania ich.
Alek
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Plik któy tam masz, jest strzelony na f1.4. Osobiście raczej nie spędzam czasu strzelając testowe foty, by się przekonać o ostrości, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć.
Gdy tylko uda mi się trafić na cierpliwą modelkę obiecuję przestrzelać wszystkie swoje szkła, by móc bez kompleksów należeć do grona szacownych teoretyków (bez pejoratywnego wydzwięku).
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Plik któy tam masz, jest strzelony na f1.4. Osobiście raczej nie spędzam czasu strzelając testowe foty, by się przekonać o ostrości, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć.
Gdy tylko uda mi się trafić na cierpliwą modelkę obiecuję przestrzelać wszystkie swoje szkła, by móc bez kompleksów należeć do grona szacownych teoretyków (bez pejoratywnego wydzwięku).


hej
chodzi mi tylko o to jak sie sprawuje przy roznych przyslonach, dzis zgram i w domu zobacze.
Pozdrawiam
Alek

[ Dodano: 2006-05-24, 19:17 ]
hej
w Pentax Browse odpalilem PEF i wydaje mis ie ze nawet neizle jest z tym 1,4 dla 1,4 dales sharpening na+2 ale lepiej dac 0 a potem ale spoko generalnie
wiec widzialem jak dziala, dobrze
Jak masz jakies fotki ciekawe, podeslij z DL
Alek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach