Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
K10D i pierścienie pośrednie Marumi
Cześć.

Zamówiłem przez sieć pierścienie i ciekawostka - bolce i otwory nie spasowały z body. Pojedyncze pierścienie mocowane do body wymagały mocnego dociągania ręką (w prawo lub lewo aby styki załapały), a cały komplet był praktycznie nie do użycia po złączeniu.

Pomogło dopiero wypięcie pierścieni z bolca obiektywu na body i przesunięcie zestawu o 1-2 mm. Wtedy dopiero automatyka zaskakiwała poprawnie. Czyli tak, jakby się firma machnęła o 1-2 mm w ustawieniu bolców/otworów mocujących. Oczywiście w takiej pozycji nie szło pracować (od biedy można kilka fotek zrobić, ale warunki pracy dalekie od akceptacji).

Nowy zestaw już idzie pocztą. Ciekawe czy też będzie "przesunięty":-) Może wada jednego egzemplarza, a może jakiejś serii. Zobaczymy...
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
ja wyznaje zasade ze do makra nie trzeba zadnych bajerow elektrycznych bo i tak M, a ostrzenie przez zmiane odleglosci.
Kupilem sobie takie stare, ale niezwykle solidne pierscienie
http://allegro.pl/item163637598_163637598.html
ważą chyba z kilogram razem
i jestem more than happy
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Chomik - jak robisz obiekty statycdzne - nie ma problemu. Jak zaczniesz robić robaczki - to dużo zależy od tego, jaki masz korpus. Bo jeśli *istDL lub któryś z cyfrowej serii K to bez styków w pierścieniach nie będziesz miał pomiaru błysku przez obiektyw, a bez tego robaczki ciężko się robi...
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
racja, z błyskiem to trzeba mieć pomiar.... fakt
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Nowe pierścienie zadziałały, więc trzeba je po prostu przymierzać przed zakupem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach