gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
To może coś z miejscowej piwniczki ( nomen omen kilkaset metrów od Pektowinu ) , urodzone w Tényő ( Węgry ) , może podpasuje do rybki :-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
gezeb napisał/a:
Pektowinu
Kiedyś tam praktykowałem. Jednakże "Wino" ichniej produkcji było ciężkostrawne :mrgreen:
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Jak po 75 to z widzenia się możemy znać ;-) , ba jedno z pierwszych moich zdjęć to "praktykanci na przerwie " popełnione na tyłach zakladu :mrgreen:
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008

(zdjęcie z google)

TEN SMAK, TEN AROMAT! To jest dopiero wino! A kilka godzin po spożyciu jest jedyny w swoim rodzaju siarczany ból głowy :-D


A teraz na serio:
Jako osoba w ogóle nie pijąca wina, potrzebuję kupić na sobotę wino SŁODKIE, delikatne w miarę przystępne cenowo - pomóżcie :)
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
YellowLabel napisał/a:
Jako osoba w ogóle nie pijąca wina, potrzebuję kupić na sobotę wino SŁODKIE, delikatne w miarę przystępne cenowo - pomóżcie :)

Polecam jakiś Muscat lub Tokaji Aszu.
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
YellowLabel napisał/a:
potrzebuję kupić na sobotę wino SŁODKIE, delikatne w miarę przystępne cenowo


Wina słodkie a przy tym dobre zazwyczaj do najtańszych nie należą.
Może to Ci podpasuje? Moscatel de Setubal od J.P.Vinhos - bardzo dobre wino.
Mimo słodyczy, nie jest przytłaczające. Da się wypic więcej niż jeden kieliszek.

Dość łatwo kupić w wielu sklepach - cena w okolicach 50PLN
 
ramcin  Dołączył: 24 Paź 2007
Ze słodyczy to ja bym polecił CHOYA :lol: (nie mylić z HoYA), japońskie wino śliwkowe - każda kobieta rozpływa się podczas smakowania tego trunku, jest naprawdę fajne.

CHOYA
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
ramcin napisał/a:
każda kobieta

No popatrz... a moja Szanowna Małżonka nie cierpi słodkich win, za to z lubością sączy wytrawne i półwytrawne :-)
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Coś nam wątek spada w niebyt ;-)
Ostatnio pite: Pirosmani z Telavi Wine Cellar, Gruzja.
Fajne wino obiadowe, podpasuje i do mięs i do serów.
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
YellowLabel, tanie wino jest dobre, bo dobre i tanie? ;-)

Ja ze swojej strony mogę całkowicie polecić ukraińskie wino Massandra. Odwiedziłam tamtejsze rejony w wakacje i całkowicie się zakochałam. To te rodzaje win z serii takich trochę "tłustszych" (mam nadzieję, że zostanę zrozumiana), dość słodkich i dobrze w nich czuć owoce, na których bazują. Bardziej jednak polecałabym na wieczory, takie wiecie - z muzyką, ciepełkiem i kieliszkiem dobrego wina w ręku.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009


Casillero del Diablo
Carmenere

Diabełek jest ogólnie dobry ale z krzaków carmenere genialny. Dziś zakupiłem kolejny rocznik - 2008, jutro będziemy smakować ale pewnie będzie tak samo świetny mniam :-P
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Mrówka napisał/a:
ukraińskie wino Massandra
Massandra - to nazwa miejscowości i piwnic, gdzie mieści się m.in. unikalne muzeum-winoteka z ok. 100tys. butelek (całe piwnice mogą pomieścić 1mln butelek i 35tys. hektolitrów wina).

To wino, które pokazujesz, nazywa się Kagor.

Bardzo lubię inne wino z Massandry. Nazywa się po angielsku Amber of Crimea, czyli Bursztyn Krymu (jest też czerwone Ruby of Crimea).

No i ciekawostka. Miejsce, gdzie produkuje się te wina to półwysep Krym. Dziś należy do Ukrainy, ale ludność raczej nie mówi po ukraińsku, tylko głównie po rosyjsku, bo Krym od XVIIIw. związany jest z Rosją. Dopiero w r. 1954 został wcielony, jako okręg autonomiczny do Sowieckiej Ukrainy.
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
emigrant, i jest jednym z tamtejszych win. ;-)
byłam w tym muzeum, zwiedziłam te piwnice i degustowałam przeróżne.
co do tego rosyjskiego - są związani bardziej z Rosją, ale z tego, co wiem, to ludność raczej porozumiewa się ukraińskim.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Mrówka napisał/a:
byłam w tym muzeum
zawstydziłaś mnie, :oops: bo ja -jak narazie- planuję być.
Jednakowoż, ten napis na butelce u góry, to logo wytwórni win.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Mrówka, widać, że maturzystka bo się znasz :D
Nie no tak serio, to etap picia tych tanich win mam już za sobą. I to sporo za sobą. Ale powiem szczerze, że ludzie z Turystyki mają świetne pomysły i mieszają Sangritę/Sangrinitę z Biedronki/Żabki za 13,50zł z colą w proporcjach 60-40 i jak na mój gust to jest to wspaniałe. O niebo lepsze od zwykłej czystej wódki a tak samo zdradzieckie :P
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
YellowLabel napisał/a:
Obrazek
(zdjęcie z google)

TEN SMAK, TEN AROMAT! To jest dopiero wino! A kilka godzin po spożyciu jest jedyny w swoim rodzaju siarczany ból głowy :-D


A teraz na serio:
Jako osoba w ogóle nie pijąca wina, potrzebuję kupić na sobotę wino SŁODKIE, delikatne w miarę przystępne cenowo - pomóżcie :)


Najlepiej smakuje w bramie.
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
emigrant napisał/a:
:oops: bo ja -jak narazie- planuję być.

heh. polecam. naprawdę warto. co prawda, mało orientuję się w rosyjskim/ukraińskim, więc mało rozumiałam, ale i tak jest fajnie. no i oczywiście opcja "zwiedzanie + degustacja".
same dobrocie, nie wychodzi się chyba stamtąd trzeźwym ;-)

YellowLabel napisał/a:
Mrówka, widać, że maturzystka bo się znasz :D

oj tam, oj tam. wielbicielem tego nie jestem, po prostu... no, się znam. :P
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
komandos potrzebuje uzbrojenia więc dodam od siebie

http://wina.freehost.pl/index.html

he akurat dawno temu u mnie w mieście była masa pankowców i różnych innych,
najśmieszniejsze co usłyszałem o sławnym jabolu od pewnego satanisty
że jest to wino siarczyste prosto z piekła zesłane przez ich pana szatana :D
prawda jest jednak taka że z winem to nie wiele ma wspólnego.

moim ulubionym winem jest ,,Babcine'' z wiśni wchodzi jak woda za to ,,wali w łeb'' jak kłoda:D, chociaż całkiem niezłe piłem ostatnio z żonką i było z Gruzji jednak nie pamiętam nazwy dokładnie więc wolę nie pisać
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007


Ja od pewnego czasu gustuje w Muscadecie. Tradycyjnie pasuje do owocow morza, a lubie je za lekkosc i swiezosc.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Zamiast winka , zaproszenie na bezpłatne szkolenia dla przyszłych winiarzy w Boguchwale 11 kwietnia .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach