PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
Niby portret od fotografa
Cześć chłopaki mam pewien problem bo dostałem od fotografki dość mały wybór zdjęć z sesji noworodkowej i wręcz wciska mi ona swoją wizję co jest fajne. Tj. W pakiecie stópki dziecka ktore ona twierdzi zawsze sa w pakiecie a mi dano 10 zdiec z ktorych mam wybrac 7, a tylko 2 są samego dziecka. Byłem na sesji i widzialem co robi trwalo to ok 3h i narobiła masę zdjęć dzidzi.
Dlatego tez chciałem wkleić podgląd jednego zdjęcia które uważam że jest ono jedynie kadrem całości zdjęcia bo dziecko leżało w takim wiaderku, a fotografka próbuje mi wkręcić ze jest to portret. Portret dziecka na którym 80% zdjęcia zajmuje czoło, główka czarne tło i poduszka A twarzyczka jest na samym dole kadru :-/ . Może i jestem amatorem ale wg mnie jest to wykadrowane zdjęcie (niżej zamieszczam link). Mam wrażenie że teraz mi da ładne zdjęcia jako dodatkowo płatne .... walczę O swoje powiedzcie mi co sądzicie o tym "portrecie"

https://www.flickr.com/ph...teposted-public
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
PrzemoW, będę asertywny aż do bólu nerek:
- Wśród nas są też dziewczyny (i to bardzo fajne dziewczyny), dlaczego pozdrawiasz tylko chłopaków?
- Wkleiłeś link do zdjęcia, a nie zdjęcie - najpierw sprawdź ten wątek: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=126776
- Czy naprawdę chcesz udostępniać zdjęcia swojego dziecka?
- Samo zdjęcie, do którego link udostępniłeś, jest słabe (przede wszystkim niedoświetlone i niekorzystnie skadrowane) oraz jak dla mnie kiczowate (ale co kto lubi).
- Popracuj nad interpunkcją, bo bardzo źle się czyta to, co napisałeś.

Mam nadzieję, że pomogłem.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mnie tego typu sesje wcale nie podchodzą. Na zalinkowanym zdjęciu dziecko jest dodatkiem do łozdóbek, a kadrowanie :roll:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no według mnie też do bani ta fota.
dobrze że ja jestem amator i sam robię dziecku zdjęcia :)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Panie, kto panu tak to...
A kokoniki były?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
PrzemoW, przede wszystkim, gratulacje! Co tam zdjęcia, one nie są istotne :-P
Wygląda na to, że dałeś się zwieść wciskaczom kitu, którzy twierdzą, że dzieci w doniczkach albo kwiatostanach słonecznika wyglądają najlepiej. Nie obwiniaj się, oni z tego żyją i muszą to wciskanie mieć opanowane do perfekcji. Coś mi się wydaje, że smartfonem zrobiłbyś lepiej. No i z mniejszymi nerwami. Zapewne masz do dyspozycji aparat, którego używalne ISO nie kończy się na 800, prawda? Córeczkę oddać mamie, obie usadowić w jakimś wygodnym fotelu naprzeciw okna, a na oknie zaciągnąć jasną, przepuszczającą światło zasłonę. W kwadrans będziesz mieć tyle ujęć, że na pewno coś Wam się spodoba.
 

koralik  Dołączyła: 16 Sty 2009
Kytutr, nasz bohater :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
PrzemoW, rozumiem, że świadomie wybrałeś fotografa zaznajomiwszy się wcześniej z jego portfolio? Bo jeśli tak, to nie rozumiem o co chodzi.
A portret jak wiele innych w tej konwencji. Moim zdaniem nie odbiega - technicznie jest w porządku, kadrowanie dość ciekawe. Nie wszyscy muszą być panią Geddes.
PrzemoW napisał/a:
Mam wrażenie że teraz mi da ładne zdjęcia jako dodatkowo płatne

Boisz się zapytać?
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
W sumie odbieram to podobnie do Enzo. Czepiać bym się nie czepiała, nawet kadru. Sama bym takiego nie chciała, ale to subiektywne odczucie. Natomiast PrzemoW ... chyba przeglądałeś portfolio Pani fotograf, zanim zdecydowałeś się na zdjęcia ?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Mi się ta fota kojarzy z "typowymi ślicznymi portrecikami bobasów z Insta". Można lubić, można nie. Nie wieje tandetą, babcie będą zadowolone. Ale jeśli się nie podoba zleceniodawcy to widzę dwie opcje:
1) portfolio nie było przeglądane przed wyborem fotografa
2) portfolio było przeglądane, ale wynik znacząco odbiega od oferty

W przypadku 1 płacimy za wykonaną pracę i koniec tematu. W przypadku 2 możemy podjąć dysputę z fotografem, że coś nie halo i nie takie były oczekiwania.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Marooned, dobrze gada ;)
Enzo, 0bleblak, naprawdę nie czepialibyście się dostając kadr ( zdjęcie) gdzie ponad połowę zajmuje czoło i dodatki ? ;) pomijając konwencję , której też nigdy nie rozumiałem
 
PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
Co do chłopaków to mój błąd przepraszam dziewczyny złapałem się na tym później. Co do przyjemnosci czytania to nie jest blog a moj szybki nerwowy wylew bez redagowania treści i zdaje sobie sprawe ze mlga byc błędy, a jak coś mi się nie podoba nie czytam proste. Zdjęcie dziecka wstawiłem i tak nie boję sie nie wstydzę bo wiem że je usunę, to jedynie poglądowe i to mój wybór. Ale dzieki po tym całym wpisie chociaz za opinie.

Chciałem aby ktoś głównie zrobil mi zdjęcia w wspólnie z zona czego sam nie zrobię. Zawijańców w kokon nie było bo tego nie lubię, jedynie chcieliśmy skorzystać z kilku gadżetów ktore taki fotograf posiada.

Portfolio oglądałem i zaakceptowalem ale wynik odbiega od tego co w nim było. Nie ukrywajmy ze w portfolio z reguły są najlepsze ujęcia. Prowadzę z nia dyskusje i mam wrażenie że jej nie wyszło i stara się wcisnąć mi takie foty, a już była rozmowa o dokupieniu zdjęć i zapewne pokaże jakieś ładne. Po prostu nie przewidziałem dosc głupiego sposobu selekcji zdjęć i niezbyt dużej ilości do podglądu. Dopiero teraz widzę głupi system jaki ma Pani fotograf ale już po fakcie

Dzięki za opinie tym co weszli odpowiedzieć na moje pytanie odnośnie kadru bez zbędnego gadania.

PS. Sory za błędy, pisane szybko z telefonu
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
PrzemoW napisał/a:
, a jak coś mi się nie podoba nie czytam proste.

PrzemoW napisał/a:
Dzięki za opinie tym co weszli odpowiedzieć na moje pytanie odnośnie kadru bez zbędnego gadania

PrzemoW napisał/a:
Sory za błędy, pisane szybko z telefonu


Jak by to skomentować, by nie "pochwalić" się podobną arogancją?
Idę do sypialni, zapoluję na komary dla relaksu i spokojnego snu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pszczołowaty napisał/a:
naprawdę nie czepialibyście się dostając kadr ( zdjęcie) gdzie ponad połowę zajmuje czoło i dodatki ? ;) pomijając konwencję , której też nigdy nie rozumiałem

Po pierwsze - porównałbym do oferty w portfolio. Po drugie - gdybym nie był zadowolony, poprosiłbym o inne kadry i z nich dokonał wyboru. Skoro płacisz za pakiet, to chcesz by jego zawartość była satysfakcjonująca.

Temat jest mi bliski, bo niedawno pisałem zapytania do grymaszącej firmy, która zamówiła sesję wizerunkową u znajomego fotografa. Sesja się odbyła, zdjęcia zostały wysłane i... okazało się, że się nie spodobały kilku pracownikom i firma nie chce zapłacić. Ich opinia na temat zdjęć jest w podobnym tonie, co post otwierający wątek, także tego. Mam nadzieję, że opinie na temat fotografii z wątku nie staną się argumentem w negocjacjach.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Enzo, Teraz rozumiem ;) ale nie chciałbym kupić takich zdjęć jak tu kolega pokazał
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ciekawe.
jak to jest
z jednej strony Robota wykonana a z drugiej jednak nie odebrana.
Czy jest opcja częściowej realizacji? czy albo wszystko albo nic?

no i jak jest umowa napisana przed całym "zleceniem"
chyba, że nie było takowej umowy. to wtedy nie wiem
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Rivelv napisał/a:
Czy jest opcja częściowej realizacji? czy albo wszystko albo nic?

Zero-jedynkowo jest zazwyczaj tylko w aplikacjach. Skoro negocjują ludzie, którym zależy na usłudze i pieniądzach, to się dogadają. Umowa zdecydowanie ułatwia sprawę - jest się do czego odnieść.
 
PrzemoW  Dołączył: 01 Lut 2017
Tu sprawa jest o tyle głupia ze nawet choćbym nie był w pełni zadowolony to sesji nie powtórzę:-/ bo młoda już ma miesiąc. W innym wypadku bym jej podziękował, a teraz jestem w sytuacji gdzie mam wybrać 7 zdjęć z 8 zdjęć. Powiedziała że to mi zamieni na inne i az ciekawy jestem co mi da :-/ . Za cholerę nie rozumiem takiego podejścia. Przy podejściu pt. Pokazuje więcej zdjęć zarobiła by dodatkową kasę bo jak klientowi podoba się więcej to dokupi, a u niej jest to jakas wielka tajemnica i ogrom pracy z wielkim fochem. Myślę ze zostawię ja na koniec z odpowiednią napisaną opinią na jej stronie :-/
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Może chodzi o to, że zdjęcia do pokazania musi "obrobić". I się jej nie chce większej ilości obrabiać. A bez obróbki nie nadają się do pokazania o-)
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
PrzemoW, a jak się nazywa Pani fotograf ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach