mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Fotelik dla dziecka
Mam dylemat. Muszę kupić fotelik dla dziecka do samochodu. Stąd moje pytanie, zwłaszcza do osób posiadających pociechy.

Zastanawiam się nad fotelikiem Bebe Confort Iseos Neo Plus - cena ok. 750-800 zł. Można go mocować też tyłem, na czym mi zależy. Tylko cena dość wysoka. Znacie może inne, równie dobre dla dziecka od 0 do 18 kg ? Wiem, że można kupić używany, ale nie ma żadnej gwarancji, że będzie on bezpieczny, także w grę wchodzi tylko nowy. Samochód - Reanult Clio.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ale teraz to ma być dla niemowlaka? Jeśli tak, to polecam jakiś fotelik-nosidełko - odpada przekładanie dziecka przy wsiadaniu/wysiadaniu, co go może na przykład obudzić, jeśli akurat śpi, a sen dziecka jest dla rodziców baaardzo cenny. :-D Do tego są foteliki nosidełka z bazą na stałe zamontowaną w samochodzie, a wtedy to już wszystko odbywa się jednym ruchem (na "klik", jak to mówią). Oczywiście wiąże się to summa summarum z większym kosztem, bo fotelik-nosidełko krócej posłuży, do 18 kilo to to nie jest.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie mam żadnego porównania między różnymi modelami, podejrzewam, że i tak Nikon D40 pobije wszystkie.

Kupiliśmy taki fotelik/nosidełko:
http://www.maxi-cosi.com....x_Car_Seat.html
tyle, że on jest do 13kg. Inna sprawa, że nie wyobrażam sobie osiemnastokilowego dziecka w takim samym foteliku, co niemowlak - my z góry zakładamy, że czeka nas jeszcze jeden zakup, jak dziecko podrośnie.

Okazało się, że pas jest za krótki, więc dokupilismy do niego bazę (EasyBase) i to był strzał w dziesiątkę. Bardzo to wygodne. Dodatkowo, stosując specjalne adaptery, ten fotelik można zamocować na podwoziu od naszego wózka (X-lander), a to też ważne było dla nas.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
ja mam ten http://www.autofoteliki.p...ung-Sport-.html
niestety za bezpieczeństwo się płaci, a skoro w ogóle pytasz to nie zależy Ci na samym uniknięciu mandatu tylko na dziecku

wcześniej miałem nosidełko Jane, ale szybko z niego mały wyrósł ;)

http://www.nowe.mojeauto.pl/cms/?id=570
pewnie są do znalezienia nowsze testy
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
PiotrR napisał/a:
Ale teraz to ma być dla niemowlaka? Jeśli tak, to polecam jakiś fotelik-nosidełko


Nosidełko odpada - już mam i klnę na nie.

Alyjen napisał/a:
niestety za bezpieczeństwo się płaci, a skoro w ogóle pytasz to nie zależy Ci na samym uniknięciu mandatu tylko na dziecku


Za bezpieczeństwo na pewno warto zapłacić. Problem polega na tym, że realna wartość tych przedmiotów jest na poziomie 50-70%. Oczywiście, że nie pojadę do marketu kupić jakiegoś badziewia za 100 zł, bo to aż strach dziecko w tym wozić. Ale 400-500 zł mogę dać.

Jeśli idzie o wagę dziecka to fotelik ma pełnić dwie funkcje - 0-9 kg czyli dziecko układam tyłem do kierunku jazdy i 9-18 kg. Wymieniony przeze mnie fotelik Bebe Confort spełnia te wymagania, ale niestety kosztuje...
 
Mauros  Dołączył: 12 Lip 2007
Ja kupiłem taki:
http://www.allegro.pl/ite...d_urodzeni.html

z tych samych względów: do 9kg tyłem a później przodem.
Niestety jeszcze nie przetestowany w praktyce ale wygląda na solidny.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Ja mam Chicco Key 1
http://www.chicco.pl/inde...0=2&p1=11&p2=53 (ten czerwony tylko ja mam w wersji bez Isofix)

Jesteśmy bardzo zadowoleni, lekko sie reguluje, pasy regulowane, szeroki, wygodny, tapicerkę można zdjąć i wyprać. nasze dziecko nigdy nie protestowało przy wkłądaniu do fotelika czy w czasie jazdy.
A tak namarginesie to gdzieś w czerwcu będę mój sprzedawał...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
polecam http://fotelik.info/

Nasza Agata podróżuje w MaxiCosi CabrioFix, czyli teoretycznie do 13 kilo, ale pewnie wcześniej jej głowa zacznie wystawać, więc już rozglądamy się za kolejnym fotelikiem i będzie to pewnie MaxiCosi Mobi - dziecko podróżuje w nim nadal tyłem (!) do 3-4 roku życia (zależy jak szybko rośnie ;-) . Dla nieprzekonanych polecam obejrzeć crashtesty z dziecięcymi manekinami - pod podanym linkiem jest naprawdę dużo informacji.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
jacekh napisał/a:

(...) A tak namarginesie to gdzieś w czerwcu będę mój sprzedawał...

Ja potrzebuję już teraz ;-)

l_uka - ten serwis już prawie cały przeczytałem - kilka fajnych rzeczy można tam wyczytać.

W miarę dobrze wygląda też Chicco Proxima - http://www.allegro.pl/ite...r_romantic.html - znajomi taki mają. Kosztuje poniżej 400 zł
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
jacekh napisał/a:
Ja mam Chicco Key 1

Ja dla naszej DemOli też taki kupiłem i bardzo zadowolony jestem. Ten zagłówek połączony z regulacją pasów to dobry pomysł.
A wcześniej używaliśmy nosidła z bazą i wózkiem też Chicco. Też bardzo fajne.
 

Viator  Dołączył: 08 Maj 2008
l_uka napisał/a:
Nasza Agata podróżuje w MaxiCosi CabrioFix
Majeczka też w tym foteliku śmiga. Jesteśmy zadowoleni, bardzo przydatna dla nas jest możliwość montażu na wózku - na krótkie wypady nie trzeba brać gondolki. Z drugiej strony znajomi zeznali, że w ogóle nie korzystali z tej możliwości - ale nam się bardzo przydaje.
Maxi Cosi Cabrio Fix jest regularnie w topie najbezpieczniejszych (przynajmniej jeśli chodzi o foteliko-nosidełka, siedzonka pozostają na razie poza moim zainteresowaniem :) ), co dla mnie jest ważne.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
mdfan napisał/a:
Za bezpieczeństwo na pewno warto zapłacić. Problem polega na tym, że realna wartość tych przedmiotów jest na poziomie 50-70%. Oczywiście, że nie pojadę do marketu kupić jakiegoś badziewia za 100 zł, bo to aż strach dziecko w tym wozić. Ale 400-500 zł mogę dać.


firmy, które produkują ten sprzęt zwykle go certyfikują, zgłaszają do testów, biorą na siebie w jakimś stopniu odpowiedzialność za zdrowie/życie, więc nie wiem w jaki sposób liczyć tu "realną wartość", chcesz wiedzieć ileset procent (x00%) przepłaciłeś klawiaturę na której piszesz? ;)

akurat ja do Recaro mam słabość bo firma wyrosła na produkcji foteli sportowych i wyczynowych a nie zabawek i butelek a Kubuś lubi jeździć przodem ;)
http://lh6.ggpht.com/_OPv...12/IMGP3050.JPG
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Nasz mały śmigał w MaxiCosi CabrioFix - sprawdzało się świetnie. Montaż na podwoziu od wózka to super sprawa. Teraz przesiadł się na Tobi - i chyba go polubił, całkiem dzielnie znosi wyjazdy.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Alyjen napisał/a:

firmy, które produkują ten sprzęt zwykle go certyfikują, zgłaszają do testów, biorą na siebie w jakimś stopniu odpowiedzialność za zdrowie/życie, więc nie wiem w jaki sposób liczyć tu "realną wartość", chcesz wiedzieć ileset procent (x00%) przepłaciłeś klawiaturę na której piszesz? ;)


Ja to wiem, ale niestety jeszcze kopalni pieniędzy nie odkryłem... Pewnie kupię Chicco Proxima. Nie jest to high-end, ale certyfikaty są. Poza tym oglądałem go dość uważnie u znajomego, który raczej też wyżej przedkłada bezpieczeństwo dziecka nad swój portfel. W Bebe Confort mam jeszcze opcję regulacji szerokości fotelika, ale niestety cena 2x wyższa.

Cytat
a Kubuś lubi jeździć przodem ;)


Na pewno każde dziecko lubi :-) Ale ja jestem zdania, że dopóki samodzielnie nie wstaje, powinien jeździć tyłem. A do tego mojemu Olkowi jeszcze ciut brakuje.
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Renówki o ile pamiętam (mój Megan ma) mają specjalny system mocowania fotelików. (pewnie też je pod renówki produkują)
Tylko że pewnie taki fotelik kosztuje dużo więcej niż to co przeznaczyłeś.
Jak będziesz wybierał miejsce montażu to zwróć oczywiście uwagę na airbagi...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
ISOFIX się to nazywa i wiele aut go ma :-)
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
maser napisał/a:
Renówki o ile pamiętam (mój Megan ma) mają specjalny system mocowania fotelików. (pewnie też je pod renówki produkują)

Moja Renówka niestety nie ma Isofix.
Cytat

Jak będziesz wybierał miejsce montażu to zwróć oczywiście uwagę na airbagi...

Wiem o tym, zresztą każdy z airbagów mogę też wyłączyć właśnie w tym celu.
matth napisał/a:
ISOFIX się to nazywa i wiele aut go ma

Wiele ma, a jeszcze więcej nie ma.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Że też kleo nie ma.. No, ale największą zaletą isofixa jest szybkość mocowania fotelika. A wadą ceny..
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Niektóre Clio mają. Po prostu u nas to nie jest popularne. Ale masz rację - Isofix jest super wygodny.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
matth napisał/a:
największą zaletą isofixa jest szybkość mocowania fotelika

największą zaletą jest raczej pewność mocowania - zawsze tak samo, nie da się źle zamocować, no i przez ISOFIX fotelik trzyma się sztywno karoserii a nie tak jakiś pasów. Ale cena potrafi powalić no i trzeba mieć te mocowania w samochodzie :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach