espresso  Dołączył: 30.04.2007
Cytat
i po coś wracał a on "nie ten klimat"
dziwak jaki...

Paffcio  Dołączył: 29.05.2006
pszczołowaty napisał/a:
mhmm i wszystkie z ręki jedzą... znajomy po 4 latach pobytu u wikingów wrócił do pól malowanych żytem, pytam i po coś wracał a on "nie ten klimat"

Na stałe też bym tam nie mógł. Ale 3 tygodnie wakacji spędzone w Norwegii były całkiem przyjemne :-)

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
troszkę odjechaliśmy od tematu wątku ;) był w północnej Norwegii, nie oszukujmy się to jest specyficzne miejsce, pewnie nie dla wszystkich... wyobraźcie sobie tam np. KasięMagdę ;)

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Musiałabym zakochać się w Wikingu i wtedy świat przez różowe okulary ale jak długo...

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
Z waszego podejścia widzę że "moje zadupie jest najmojsze" :-P

mh2012  Dołączył: 05.09.2012
KasiaMagda napisał/a:
W Wenecji, to babcia klozetowa potrafi po angielsku klientów obsługiwać,

Akurat moje doświadczenia sprzed 30 lat mówią coś innego - począwszy od kawiarni a skończywszy na kiosku z widokówkami próby dogadania się w języku innym niż włoski skazane były na niepowodzenie. Może miałem pecha, może coś się zmieniło od tego czasu (oprócz podwyższenia poziomu wody)...
Wtedy chciałem kupić kawę, film do slajdów i baterię - do dziś nie mam żadnego własnego zdjęcia z Wenecji. :)

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
mh2012 napisał/a:
Akurat moje doświadczenia sprzed 30 lat mówią coś innego

30 lat temu, Wenecja była w opłakanym stanie. W pewnym momencie poszły tam wielkie pieniądze w ramach programu "ratowanie Wenecji". Zmieniała się z roku na rok, byłam wiele razy, mieszkałam, widziałam...W tej chwili jest, to miasto - muzeum, żyje z turystów.
Chciałabym pojechać i robić zdjęcia ale niestety mam psa "jednego właściciela" - nie zostawię go.

krzychu1979  Dołączył: 17.09.2011
Jeśli chodzi o znajomość angielskiego to zarówno w Norwegii jak i Szwecji nie ma problemu z dogadaniem sie w tym języku, z tego co wiem w innych krajach skandynawskich również. W Wenecji nie byłem, ale w tym rejonie we Włoszech który zwiedziłem po angielsku ni diabła nie szło się porozumieć, niewiele lepiej jest we Francji (nie mówię oczywiście o Paryżu).
Powiem szczerze, że wbrew naszym kompleksom, Polska wcale nie odstaje w tej kwestii od średniej Europejskiej.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Cytat
różowe okulary ale jak długo...

Do pierwszej kąpieli w śniegu :mrgreen:
z aktualnych obserwacji wynika, że ceny są porownywalne, trzeba czekać na okazję.

rychu napisał/a:
z aktualnych obserwacji wynika, że ceny są porownywalne, trzeba czekać na okazję.
Wątek zszedł na boczne tory, ale wracając do tematu dobrych cen to po ok 10 latach korzystania z tego portalu stwierdzam że to najlepsze miejsce na okazje. Ostatnio podesłałem znajomemu linka do oferty na k5 kit + 35/2,4 + 50/1,8 + 50-200 za około 1000zł. W tej cenie w Pl kupujemy body...

ps.
Wspomniany znajomy, forumowicz, niedawno nieśmiało zapytał o K5 na forum. Post został szybko usunięty. .... :evil:

Rivelv  Dołączył: 17.08.2008
tak mnie natchnęliście na okazje
i chyba to się nada.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Prywatnych ogłoszeń nie linkujemy.

ojoj - sorki - ale to nie moje ogłoszenie - żeby nie było.
przypadkiem znalazłem. i omyślałem że to faktycznie może być okazyjny zestaw

plwk napisał/a:
Prywatnych ogłoszeń nie linkujemy.
Zdaje się iż sklepy w których to sprzedają nowe Pentaxy to chyba też prywatne biznesiki, a cywilna umowa kupna-sprzedaży ma taką samą moc jak paragon/faktura ;-)
ps.
Nawet Pentax, to znaczy Ricoch, to też zdaje się prywatny bizesik, tylko nieco większy :roll:

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Myślę, że doskonale wiesz co miałem na myśli ;-)

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
krzychu1979 napisał/a:
Powiem szczerze, że wbrew naszym kompleksom, Polska wcale nie odstaje w tej kwestii od średniej Europejskiej.

Ale że co , znajomość angolskiego uniwersalną miarą rozwoju cywilizacyjnego? Znam ciekawsze mierniki :-P
[P.S. Język Angoli znam i potrafię się nim posłużyć, ale do zachwytu mi daleko]

Markus  Dołączył: 21.03.2007
K-70 za 2399 zł

https://www.cyfrowe.pl/pr...ml?idPromo=1344

Oraz mnóstwo innego sprzętu po taniości ? ;-)

Markus napisał/a:
K-70 za 2399 zł

https://www.cyfrowe.pl/pr...ml?idPromo=1344

Oraz mnóstwo innego sprzętu po taniości ? ;-)

Zdaje się iż naraziłeś się Izie. Na tym forum niestety nie są mile widziane rozmowy o możliwości kupna sprzedaży. Prezesowi się nie podoba. I nic na to nie poradzisz.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Królewna na ziarnku grochu...

Hmm

Skocz do: