Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Bez urazy, Misztu, ale nie jestem gramotny w tych niuansach, a myślę, że warto wiedzieć, a nie chce mi się buszować po wątkach :oops: . Miałem nadzieję, że znów wystarczy zapytać jednym słowem, bo to prostsze. Poproszę o dopowiedzenie, jak to jest z tą gwarancją producenta w związku z niemiecką linią dystrybucji. Bez urazy, Misztu. Na wszelki wypadek (np. braku odpowiedzi) - z góry pozdrawiam ;-)
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Fotus Tuus napisał/a:
Bez urazy, Misztu, ale nie jestem gramotny w tych niuansach, a myślę, że warto wiedzieć, a nie chce mi się buszować po wątkach :oops: . Miałem nadzieję, że znów wystarczy zapytać jednym słowem, bo to prostsze. Poproszę o dopowiedzenie, jak to jest z tą gwarancją producenta w związku z niemiecką linią dystrybucji. Bez urazy, Misztu. Na wszelki wypadek (np. braku odpowiedzi) - z góry pozdrawiam ;-)

Spoko :-B
Mój K-1 przyjechał od Helmutów i sprawa wygląda następująco: gwarancja 12-miesięcy w każdym autoryzowanym serwisie z danego regionu (tutaj: Unia Europejska), kolejne 12 miesięcy już tylko w serwisie kraju pochodzenia (Niemcy).
Także drugi rok gwarancji wiąże się z komplikacjami takimi jak wysyłka do Niemiec (kilkadziesiąt zł za kuriera) czy ewentualna bariera językowa.

Oczywiście pozostaje ochrona konsumencka wynikająca z polskich przepisów, jednak trzeba pamiętać, że sprzęt i tak trafi tam, skąd pochodzi.
W przypadku zakupu na firmę rękojmia może być w ogóle wyłączona, więc pozostaje tylko gwarancja producenta.

Także warto mieć takie niuanse na uwadze.
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Dzięki za odpowiedź. Warto wiedzieć. Cóż. Właśnie nabyłem KP, mocno postanawiam, że następnego modelu już nie kupię, bo ten ma wszystko.
P.S. kupując kolejno: K20, K50 i K70 za każdym razem tak samo postanawiałem :-( A lepszych zdjęć jakoś nie widać :-( Jeszcze raz dzięki :-B
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Fotus Tuus, ja miałem ist DS, K20D, K-5, K-3 i teraz K-1. Na pewno z każdym korpusem wzrastał komfort użytkowania a zmniejszała się konieczność kombinowania.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
K-5 też mam z OleOle i też najprawdopodobniej przyjechał z Niemcowni, było to w 2012 tuż po premierze K-5II i starsza wersja była już niedostępna w naszej dystrybucji. I niezależnie od gwarancji jakoś nie chce się zepsuć, mimo braku szczególnej dbałości [łącznie z lądowaniem na betonowej kostce :roll: ] Tak że ja bym się źródłem dystrybucji specjalnie nie przejmował :->
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Misztu napisał/a:
Fotus Tuus, ja miałem ist DS, K20D, K-5, K-3 i teraz K-1. Na pewno z każdym korpusem wzrastał komfort użytkowania a zmniejszała się konieczność kombinowania.


U mnie z wiekiem wzrasta skłonność do kombinowania, co niweluje poczucie rosnącego komfortu użytkowania. I jak tu żyć ;) Pozdro i udanych zdjęć!

[ Dodano: 2019-11-14, 00:03 ]
greentrek napisał/a:
K-5 też mam z OleOle i też najprawdopodobniej przyjechał z Niemcowni, było to w 2012 tuż po premierze K-5II i starsza wersja była już niedostępna w naszej dystrybucji. I niezależnie od gwarancji jakoś nie chce się zepsuć, mimo braku szczególnej dbałości [łącznie z lądowaniem na betonowej kostce :roll: ] Tak że ja bym się źródłem dystrybucji specjalnie nie przejmował :->


Betonowa kostka! Nieźle. Pentax - to on pancerny jest! Miałem zaszczyt upuścić DA*300mm/4 na betonową posadzkę (!). W uzupełnieniu: wyśliznęła się z plecaka i dupnęła samym ryjem, ale na szczęście miałem silikonową osłonę przeciwsłoneczną. Uderzenie zgniotło tylko metalowy pierścień tej osłony, gwint ryja pozostał nienaruszony! Do dziś mnie serce drży na tamto wspomnienie. No i usunięcie pokiereszowanego pierścienia osłony (aluminiowego) zabolało finansowo, bo musiał mocować się z nim fachowiec. Pentax to pancerny jest, wytrzyma (prawie) każdą głupotę swojego właściciela ;)
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Potwierdzam pancerność pentaxa, mój k-x wylądował z kilkunastu metrów na skałach w Rudawach i skończył z niedziałającym wyświetlaczem. Ale zdjęcia robi dalej bez zarzutu 😁
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorguś71 napisał/a:
W OleOle Pentax K-1 Mark II - 6999 PLN


Taka sama cena jest w RTV Euro AGD ;-)
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Fenol napisał/a:
Taka sama cena jest w RTV Euro AGD ;-)


Bo to jedna firma - Euro-net sp. z o.o. :)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Fenol napisał/a:
jorguś71 napisał/a:
W OleOle Pentax K-1 Mark II - 6999 PLN


Taka sama cena jest w RTV Euro AGD ;-)

A to ciekawe, bo przez dłuższy czas w ogóle go nie mieli w ofercie. Wydaje mi się, że uzupełnili też ofertę obiektywów, bo ostatnio kiepsko było. Nadal nie mają jednak 1.4 50 HD FA, a szkoda, bo system ratalny mają bardzo OK.
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
PiotrK. napisał/a:
Fenol napisał/a:
jorguś71 napisał/a:
W OleOle Pentax K-1 Mark II - 6999 PLN


Taka sama cena jest w RTV Euro AGD ;-)

A to ciekawe, bo przez dłuższy czas w ogóle go nie mieli w ofercie. Wydaje mi się, że uzupełnili też ofertę obiektywów, bo ostatnio kiepsko było. Nadal nie mają jednak 1.4 50 HD FA, a szkoda, bo system ratalny mają bardzo OK.

Czasem ww. firmy lubią różnić się cenowo, nieznacznie. Pewnie dla zmyły ;)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Fotus Tuus, raczej nie o zmyłę tu chodzi. Salonów EuroRTV w Polsce jak mrówków ;-) a salonów OleOle! - zero. Za możliwość pomacania towaru płaci się wiecej
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
Color napisał/a:
Fotus Tuus, raczej nie o zmyłę tu chodzi. Salonów EuroRTV w Polsce jak mrówków ;-) a salonów OleOle! - zero. Za możliwość pomacania towaru płaci się wiecej

No, patrz Pan! Za macanie się płaci!😁
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
W cyfrowe.pl znaczna obniżka na pełnoklatkowe Samyangi z mocowaniem Pentaxa, np 85 za 866PLN, 135 za 1480PLN, 20 też za 1480PLN
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zarówno w RTV jak i w ole jest to jednak Pentax K-1 mark I.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Irix 150 makro do Pentaxa w wielu sklepach potaniał o ok 300PLN, teraz do wzięcia za 1850.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
PiotrK. napisał/a:
Irix 150 makro do Pentaxa w wielu sklepach potaniał o ok 300PLN, teraz do wzięcia za 1850.

Oficjalnie od przyszłego piątku do niedzieli w ramach "black friday". Taniej będzie też 11mm oraz filtry.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Promocja Black Friday na produkty Pentax w Fotoforma.pl:
https://fotoforma.pl/black-friday-2019/1/default/4/f_producer_147/1
W razie pytań piszcie do opiekuna marki: darek.zukowski[at]fotoforma.pl
Powołujcie się na Czesia ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Do 02.12.2019 na RTVeuroAGD i na oleole! Pentax K-1 mark I za 5999zł.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
K1-II w wielu sklepach za 7100-7200...


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach