Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :-P
 
sieman
[Usunięty]
SeizeThePicture napisał/a:
Ten temat jest zły. Tylko kusi i rozbudza chęci i inne takie... I po czymś takim mam ochotę zmienić swojego kit'a. :-(

Chyba /czy?/warto zmienić bo wątpię czy AL wytrzyma na jesieni i w zimie?Tylko co zrobic z AL-em? :roll: Może ktoś wie jak w "wodzie" sprawują się Sigmy które mam w podpisie-nie chciałbym "testować" bo drogie okropnie przy cenie K10. :shock:
 
Bordo  Dołączył: 22 Gru 2009
Czarny K-X z kitem 2079 ,- :) W Euro RTV AGD (Dzis odebralem ;) )
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Bordo, w fotozakupach jest taniej bo 2066 ale doliczając koszta wysyłki wyjdzie ciut drożej ;-)

I witamy w naszym skromnym gronie :-B
 

kataryniarz  Dołączył: 19 Gru 2009
W fotozakupy dla zamówień powyżej 1500zł dostawa gratis.
 
skrzyp  Dołączył: 25 Lis 2009
Może już gdzieś było podobne pytanie, jak tak to sorki... nie przeczytalem 204 stron :)
Co sądzicie o wysyłaniu cyfrówek z japonii. Np jak w tej aukcji: Pentax k-x na ebayu

Wiem, pozostaje jeszcze kwestia cła - może by się dało ugadać ze sprzedawcą żeby to wysłal jako prezent no i krótsza gwarancja (o ile wogóle).
Ktoś próbował takich zakupów?

Pozdrawiam!
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
o niewiedziałem że 55-300 zrobili wersje DA L

w sumie wychodzi Ci jak sie uda 2350zł, ale z tym cłem nigdy niewiadomo
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
skrzyp, cło w cenie importu można uznać za znikome (kilka %) - bardziej zaboli VAT (22%), który z pewnością naliczą. Według mnie ten zestaw z przesyłką do Polski, cłem i VATem wyniesie około 3050zł. Jest to i tak około 300zł taniej niż zestaw K-x z kitem + 55-300 z najtańszych ofert w Polsce ale weź pod uwagę, że każda usterka kwalifikująca sprzęt do serwisu będzie Cię później kosztowała 80 euro za wysyłkę do Niemiec. (Zgodnie z warunkami międzynarodowej gwarancji Pentaksa - sam serwis gwarancyjny przez rok jest za darmo ale koszt przesyłki do serwisu konkretną firmą spedycyjną współpracującą z dystrybutorem pokrywa użytkownik). Ja bym wolał jednak kupić w Polsce i mieć święty spokój przez dwa lata trwania krajowej gwarancji. Warto było sprowadzać sprzęt przed kryzysem - kiedy $ kosztował 2zł i sumaryczny koszt z podatkami wynosił około połowę ceny z krajowej dystrybucji - wtedy ryzyko ewentualnej naprawy było jeszcze "do zaakceptowania".
 

janpa  Dołączył: 23 Lis 2009
skrzyp napisał/a:

Wiem, pozostaje jeszcze kwestia cła - może by się dało ugadać ze sprzedawcą żeby to wysłal jako prezent no i krótsza gwarancja (o ile wogóle).
Ktoś próbował takich zakupów?


Dogadać się ze sprzedawcą, żeby wysłał towar jako prezent powinno się udać bez problemu. Niestety, problem w tym, że celników takie adnotacje na papierach wysyłkowych niewiele obchodzą. Jeśli paczka trafi do kontroli celnej (a szansa, że jej uniknie jest niewielka), to na 100% naliczą cło + VAT, choćby pod przesyłką podpisała się Twoja najprawdziwsza ciocia z Ameryki, uppss... z Japonii oczywiście ;-)
 
p_ttl
[Usunięty]
zna ktoś jakiś tani sklep w uk? prawdopodobnie będę tam niedługo i chętnie zobaczę czy czegoś sobie nie kupić w prezencie :)
pozdr
p_ttl
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
tam jest mało tanich sklepów :]

ceny takie jak unas prawie z tego co pamiętam, wszystko zalezy od kursu
 
skrzyp  Dołączył: 25 Lis 2009
Dzieki wam wszystkim za zainteresowanie.
Właśnie najbardziej mnie ciekawiło jaka jest szansa, że celnicy odczepią się od takiej przesyłki.
A po doliczeniu VATu i cla to naprawde się nie opłaca.
 
jarema  Dołączył: 09 Paź 2009
Jak się Wam podobają nowe ceny na fotozakupy. Z 4366 na 5490 za K7 + kit ?
Zestaw z dwoma kitami jest tańszy od zestawu z pojedyńczym kitem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sądzę, że to po prostu pomyłka o 1000.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Zobaczcie lepiej na to:

http://www.euro.com.pl/ob...-5-5-6-al.bhtml

1000 zł za kita w wersji pierwszej :lol: :lol: :lol:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
niedostepny w sklepie internetowym
siet a już miałem kupić :mrgreen:
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
mdfan napisał/a:
Zobaczcie lepiej na to:

http://www.euro.com.pl/ob...-5-5-6-al.bhtml

1000 zł za kita w wersji pierwszej :lol: :lol: :lol:


tu tez niezła promocja :shock: :mrgreen:

http://www.euro.com.pl/ob...5-6-al-ii.bhtml
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Z tym kitem to delikatnie mówiąc - PRZEGIELI :lol:
 
jarema  Dołączył: 09 Paź 2009
plwk napisał/a:
Sądzę, że to po prostu pomyłka o 1000.

Przyznali się w kontakcie mailowym, że to omyłka - poszczególe zestawy "wchodzą" w sposób losowo na stronę - ceny "nie poszły" razem z tymi zestawami z którymi miały pójść. Teraz wszystko wróciło do normy. Ciekawe co by się stało gdyby ktoś złożył zamówienie z tak pomylonymi cenami ?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Jak to co sprzedaliby i cieszyli, że trafił się jakiś idiota.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach