Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Byle nie miała Zurück Fokus :idea:

ZbyszekB  Dołączył: 27.09.2010
dsk napisał/a:
z niemieckimi naklejkami na pudełku.
A więc może nie być gwarancji polskiego dystrybutora, będzie tylko gwarancja sprzedawcy. W efekcie kalibracja do korpusu będzie płatna oraz będzie krótszy okres gwarancji i na innych warunkach.

Misztu  Dołączył: 19.03.2007
DeTe napisał/a:
Misztu napisał/a:
801 822 802

"Przepraszamy, nie ma takiego numeru."

Cóż, przynajmniej wiadomo, że na tę opcję nie ma co tracić czasu ;)

Grzenio  Dołączył: 02.04.2015
ZbyszekB napisał/a:
dsk napisał/a:
z niemieckimi naklejkami na pudełku.
A więc może nie być gwarancji polskiego dystrybutora, będzie tylko gwarancja sprzedawcy. W efekcie kalibracja do korpusu będzie płatna oraz będzie krótszy okres gwarancji i na innych warunkach.
Ale przecież na stronie morele.net jest podane, że okres gwarancji dla tego produktu wynosi 36 miesięcy. Jakie ma to znaczenie czy jest gwarancja dystrybutora czy sprzedawcy? Jak będzie miał BF/FF to obiektyw jest niesprawny i podlega naprawie gwarancyjnej.

Grzenio napisał/a:
Ale przecież na stronie morele.net jest podane, że okres gwarancji dla tego produktu wynosi 36 miesięcy. Jakie ma to znaczenie czy jest gwarancja dystrybutora czy sprzedawcy? Jak będzie miał BF/FF to obiektyw jest niesprawny i podlega naprawie gwarancyjnej.

Gwarancja jest świadczeniem dobrowolnym. Także kto i na jakich zasadach jest gwarantem i co obiecuje w dokumencie gwarancyjnym ma tutaj kluczowe znaczenie.
Bo jeśli obiektyw do Polski trafił z pominięciem K-Consult, to zapewne w ramach gwarancji będziesz mógł wymagać tylko tego, co obiecał sprzedawca.
Jednak warto dowiedzieć się jaką politykę prowadzi Sigma wraz z polskim dystrybutorem wobec szkieł zza granicy.

[ Dodano: 2017-01-12, 18:14 ]
To powinno wyjaśnić sytuację: http://www.sigma-foto.pl/178,a.html

Tak, ale skoro sklep pisze, że jest gwarancja na okres 36 miesięcy to znaczy, że nie będzie ona realizowana w ramach warunków tzw. gwarancji międzynarodowej bo ta wynosi tylko 12 miesięcy. Sklep ma towar od jakiegoś dystrybutora i nawet jak to jest dystrybutor niemiecki to również może oferować 36 miesięcy gwarancji i darmową kalibrację. Oddajesz wtedy towar do sklepu a ten wysyła do serwisu w Niemczech i pośredniczy w załatwianiu reklamacji. Może być też tak, że sklep tylko pośredniczy w samym zgłaszaniu reklamacji i dostarcza Ci etykiety do paczki kurierskiej zaadresowane bezpośrednio do serwisu Niemieckiego. Kupowałem już parę razy w sklepach, które pomimo polskojęzycznej strony www miały siedzibę za granicą i tak właśnie realizowana była później procedura reklamacji. Nie wiem jak jest w przypadku morele.net ale skoro piszą, że jest 36 miesięcy gwarancji to dlaczego im nie wierzyć?

Grzenio napisał/a:
Tak, ale skoro sklep pisze, że jest gwarancja na okres 36 miesięcy to znaczy, że nie będzie ona realizowana w ramach warunków tzw. gwarancji międzynarodowej bo ta wynosi tylko 12 miesięcy. Sklep ma towar od jakiegoś dystrybutora i nawet jak to jest dystrybutor niemiecki to również może oferować 36 miesięcy gwarancji i darmową kalibrację. Oddajesz wtedy towar do sklepu a ten wysyła do serwisu w Niemczech i pośredniczy w załatwianiu reklamacji. Może być też tak, że sklep tylko pośredniczy w samym zgłaszaniu reklamacji i dostarcza Ci etykiety do paczki kurierskiej zaadresowane bezpośrednio do serwisu Niemieckiego. Kupowałem już parę razy w sklepach, które pomimo polskojęzycznej strony www miały siedzibę za granicą i tak właśnie realizowana była później procedura reklamacji. Nie wiem jak jest w przypadku morele.net ale skoro piszą, że jest 36 miesięcy gwarancji to dlaczego im nie wierzyć?

Oczywiście, że może. Ale nie musi ;)
Pełen pakiet serwisowy masz pewny w Polsce przez 12 miesięcy. Przez kolejne 24 miesiące jesteś uzależniony od dobrej woli sprzedawcy i tego, co obiecał w karcie gwarancyjnej.

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
Zawsze można skorzystać z rękojmi jeśli się nie mylę :-P

x4rd napisał/a:
Zawsze można skorzystać z rękojmi jeśli się nie mylę :-P

Oczywiście. Jednak biorąc pod uwagę stanowisko producentów obiektywów co do problemu FF/BF raczej na darmową kalibrację bym nie liczył ;)

juntek  Dołączył: 07.02.2013
K-3 Prestige Edition + grip D-BG5 za 3999 zł

http://www.fotoplus.pl/in...restige-Edition

[ Dodano: 2017-01-16, 21:17 ]
Pentax 645 Z + D-FA 645 55mm f/2,8 za 36499 zł :-D
link

Weyland  Dołączył: 02.03.2014
Pentax HD DA 55-300/4.5-6.3 PLM WR za 1849PLN
http://www.fotoplus.pl/ob...-4-5-6-3-PLM-WR

pazuzu88  Dołączył: 14.04.2011
Orientujecie się gdzie dostanę jeszcze K-3II w promocji z obiektywem 50mm ? Najlepiej z opcją rat.

Blesso  Dołączył: 24.09.2007
Długo czekałem na tę chwilę.
Jest program, który spowodował, że obróbka RAWów stała się łatwa,przyjemna i "naturalna".
Tym programem jest Capture One.
Niestety jego wadą jest cena.
Zdziercy chcą za niego całe 279€ + VAT !
Ale do 1 lutego jest promocja zbijająca tą koszmarną kwotę o połowę czyli ~ do 171€ ( 750zl z VAT).
Niestety trzeba być użytkownikiem wcześniejszej wersji ( np 7 ).
Mam nadzieję, iż podany w tym wątku/ na tym forum przepis na darmową rejestrację Capturę One 7 Express jeszcze działa ( chyba już nie - ale przepis podany był 2015-04-24).

lopcio napisał/a:
Cześć,

Sigma 10-20/3,5 za 1737,05 zł. Czy to jest najnowsza wersja? Można ją śmiało brać?
https://www.morele.net/ob...-pentax-409232/

Ostatnio przez chwilę cena spadła do 1688zł. Na stronie sklepu jest informacja, że kupiło go już 15 osób, a jeszcze nie tak dawno było 10. Czy jest tutaj ktoś kto nabył u nich to szkło i może podzielić się informacjami czy jest to obiektyw z polskiej dystrybucji czy z zagranicznej?

fanmario  Dołączył: 22.10.2007

olejx  Dołączył: 25.09.2013
Przydałby mi się tylko czarny :P żeby pasował do puchy

olejx napisał/a:
Przydałby mi się tylko czarny :P żeby pasował do puchy

To nie problem - KP będzie też srebrny.

olejx  Dołączył: 25.09.2013
Ale ja nie planuje zakupu KP😀

radziok  Dołączył: 07.08.2007
Grzenio napisał/a:

Czy jest tutaj ktoś kto nabył u nich to szkło i może podzielić się informacjami czy jest to obiektyw z polskiej dystrybucji czy z zagranicznej?

Obiektyw pochodzi z niemieckiej dystrybucji, najniższa zaobserwowana tam cena to ok. 1670zł i dowiedziałem się, że mimo tego są w stanie jeszcze zejść z ceny.

JureXXX  Dołączył: 04.07.2012
Co sądzicie o takim zestawie?

Skocz do: