karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  Sztuki wizualne czyli
Fotografia jest na tej samej orbicie co malarstwo, rysunek, film, itp. sztuki biorące sobie za cel do odbioru nasz wzrok.
Wpływ owe sztuki na naszą fotografię mają niezaprzeczalny i w niektórych wypadkach być może większy niż same fotografie które na co dzień często i gęsto w niezdrowych ilościach przyswajamy.

Co was zachwyca, co u was wisi na ścianie, a może zinterpretowaliście coś ze starych dzieł na nowo :?: Piszcie, wklejajcie linki :!:

Na dobry początek, S.I.Witkiewicz, człowiek który zaczynał w tym samym mniej więcej czasie co Picasso czy Braque. Żaden z nich o sobie za wiele nie wiedział, albo i wcale, ale wszystkim trzem na raz przyszło do głowy jedno i to samo: KUBIZM

Witkacy w wolnych chwilach również fotografował :-D









 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Przypomniales mi te fajna fote Ignacego w mundurze:-) Czytalem o nim kiedys sporo i ogladalem duzo jego prac, w tym zdjecia. Fascynujaca osobowosc i fascynujacy tworca. Trzaskajac masowke aby zarobic na zycie stworzyl serie dziel, z ktorych kazde jest dobre i unikalne. I za to go lubie.

Taka ciekawostka: gdy Witkacemu ktos towarzysko podpadl to informowal on o tym fakcie listownie w sposob formalny, ze np. wykresla kogos z listy swoich znajomych :mrgreen:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
radekone, o Witkacym moglibyśmy dłuuuuugo, a to nie jest kącik autorski :-)

Twórca bliższy street-owcom ;-)

Norman Rockwell
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
a ja się naoglądałem M. C. Eschera i potem takie obrazki wyszukuję:
http://wdepresjicodzienne...l-architecture/

p.s.
szkoda, że wątek "nie kwitnie", by nie powiedzieć "kompostuje" :-(
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009




Z cyklu "Tribute to Bruno Schulz".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach