RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Tamten aparat był na tyle dopracowany (AF, pomiar swiatła itp), że nie potrzebował update-u FW. Zapewne podobnie jest z K200 (mimo iż features więcej). Przecież to de facto w wiekszości bebechy z K10 tam są. Zaś te Pentax miał doskonale opanowane - co się więc dziwić, że nie majstrują jak nie ma takiej potrzeby. Zresztą jakoś niewiele zauważyłem (ale fakt faktem niewiele i patrzyłem) postów na temat jakiś kłopotów z K200 co moze sugerować że i takowych nie ma duzo (szczególnie w porónaniu z takim K-5 czy K-7).
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Ja na swojego nie narzekałem, póki nim strzelałem ze standardowym KIT-em. Jak zacząłem kombinować, ze starymi szkłami typu Helios i inne blaszaki to coś zaczęło szwankować. Najpierw z zasilaniem, teraz z zapisem na kartę...

Ktoś z Was wie czy aparat można podłączyć pod taki zwykły zasilacz za 50zł, który kupuje się dzieciakom do np. organ (posiadający regulację napięcia 1,5-12V i różniste końcówki)?

Pozdrawiam
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Tak dokładnie, to K200D miał jedną aktualizację firmware. Do wersji 1.01. Poprawia zapis na niektórych modelach kart pamięci.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
to ciekawe - bo mam tą kartę od początku aparatu - i nie było z nią problemu. Poza tym próbowałem 2 innych kart - różnych firm i różnej pojemności... A aktualizacji nie wgrywałem żadnej...

Jak z tym zasilaczem?
Ile kosztuje aktualizacja w serwisie (żebym sam czegoś nie spierniczył).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Aktualną cenę poda Ci serwis ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Farin napisał/a:

Ktoś z Was wie czy aparat można podłączyć pod taki zwykły zasilacz za 50zł, który kupuje się dzieciakom do np. organ (posiadający regulację napięcia 1,5-12V i różniste końcówki)?

Pozdrawiam


Jeśli zasilacz ma odpowiednią końcówkę i paramatry prądu SĄ DOKŁADNIE TAKIE, jak wynika ze specyfikacji aparatu/oryginalnego zasilacza, to w zasadzie można podpiąć. Tylko pozostaje kwestia jak dobrze zasilacz uniwersalny "trzyma" parametry,czy nie ma skoków napięcia... Ryzyko jakieś zawsze jest.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
można podpiąć inny zasilacz, o takim samym napięciu i co najmniej takim samym lub większym prądzie. Byle czego z supermarketu raczej bym nie podłączał, przynajmniej nie bez sprawdzenia.
Farin napisał/a:
Jak z tym zasilaczem?
Ile kosztuje aktualizacja w serwisie (żebym sam czegoś nie spierniczył).

Z całym szacunkiem, ale jeśli po aktualizację softu chcesz jechać do serwisu, to daj sobie spokój z nietypowym zasilaczem...
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Aktualiziowałem soft co najmiej kilkanaście razy (K10/20/7/5) i ani razu nie mioałem z tym kłopotu. Jedyne zabezpieczeni zaś to był świeżo naładowany oryginalny zasilacz i chwila spokoju. Nic się nie stało. Czemu ty tak tego się boisz. Jak nie wyjdzie ci fashowanie wtedy ślj do serwisu - zapewne naprawa będzie kosztować niewiele więcej niźli słanie do serwisu na samo flashowanie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach