Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Dziwne zjawisko na ekranie matrycy laptopa .
To i ja się zapytam ...
Od pewnego czasu , na matrycy laptopa , na jasnych /białych/ polach pojawiają się drgające , jakby pływające skośne linie .
Obraz jakby drgał . Męczy to bardzo oczy . Co to może być ? Pada matryca ? Uszkodzony inwerter ?
Ktoś pomoże i objaśni ?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Nie postawiłeś ostatnimi czasy jakiegoś nowego urządzenia w pobliżu? U mnie podobny efekt dawał router wifi od Orange ;-)
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
No właśnie nic nie przybyło . Dam sobie rękę obciąć że wcześniej tego nie było . Zjawisko nasila się jak laptek dłużej popracuje . Widać tylko na jasnych obszarach .
Może coś z odświeżaniem obrazu ?

W pobliżu , w odległości ok 30cm znajduje się zasilacz tegoż laptopa oraz rozgałęziacz z przełącznikiem . Tak było od zawsze .
Czy jest możliwe że te elementy powodują zakłócenia obrazu ?
 
Mirro  Dołączył: 03 Sty 2013
W lapku mojej żony występowało podobne (mniej więcej) zjawisko... po przeprowadzeniu dochodzenia, okazało się, że pogorszyło się połączenie taśmy między "body" laptopa a matrycą. Po wykonaniu zabiegów "ożywiających" (czyli wyjęcie i ponowne włożenie taśmy w złącza) zjawisko ustąpiło. Proponuję, byś "odświeżył" połączenia w tych miejscach.
 

REKLAMA  Dołączył: 04 Kwi 2014
___________________________________________________________
Post zawiera lokowanie produktu
Autoreklama: nikt nie lubi bannerów!
Pomóż nam utrzymać to miejsce bez reklam

___________________________________________________________


 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Mirro,
Pójdę tym tropem . Wymienię pewnie taśmę na nową . Z biegiem lat ( zamykanie-otwieranie ) taśma mogła się naruszyć .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach