alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
TEST - 35/2 vs 35/2.8 vs 50/1.2 vs Tamron 90/2.5
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurcze - pokazałbyś coś z rogów... SMC-M 35/2,8 zgodnie z moimi obserwacjami, tj słabo na pełnej dziurze ale dobrze + na F4.0 Coś dziwnie kiepsko tamron - w wersji 90/2,8 domykanie właściwie zmienia tylko GO, kadr jest ostry od rogu do rogu. Interesująco wypada SMC-M 35/2,0 - praktycznie te same możliwości co ciemniejszy krewniak, ale przy 1EV na plus.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
a tamrona testowales na filmie czy cyfrze? Bo to co pokazalem to wycinki ze skanu ~42 megapixele ;-)

A w rogach zaobserwowalem, że trzydziestki są b. podobne - tj. lekko miekkie przy otwarciu; przy 5,6 ostrosc sie wyrownuje.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na cyfrze. Od kiedy ją posiadam, to moja główna aktywność foto sprowadza się do "testowania" :-P , ale może kiedyś wydorośleję. Podobno w wersji Tamrona 90/2,5 na cyfrze może wystąpić dodatkowy efekt refleksu w centrum kadru spowodowanego światłem odbitym od matrycy i wracającym do ostatniej soczewki - jest info na formu dpreview i potwierdzenie na naszym. U siebie tego nie zaobserwowałem.
Co do 35 to mogę dodać, że bardzo fajnym szkiełkiem jest SMC-K 35/3,5 - taki niby Kopciuszek, ale można się w nim zakochać, w tej jego niepozorności i znakomitym działaniu już od pełnej - choć nieco ciemnej - dziury.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mklnet napisał/a:
Co do 35 to mogę dodać, że bardzo fajnym szkiełkiem jest SMC-K 35/3,5


Mam 28/3.5 i wiem co potrafi taki kopciuszek pentaxa ;-) Tyle ze ja potrzebuje jasnosci - robię dużo zdjęć przy słabym świetle, poza tym zwieksza to szybkosc ostrzenia - i dlatego wymieniam go na "nieco gorszego" smc-m 28/2 ;-)
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
dzieki za fajny test

Troche dziwi mnie fakt ze otwarta 50tka na f2 troche gorzej wypada niz m35 2. Ale moze to jakies poruszenie lub zbieg okolicznosci, male niedoostrzenie moze byc.
potwierdzam jakosc otwartej M35 f2. to moje ulubione szklo szerokokatne. Do tego male i zgrabne.

Alkos, skad ty niby wezmiesz M28 f2? W zyciu nie widzialem zeby ktos gdziekolwiek wystawil to na aukcje. CHyba raz widzialem gdzies na ebayu A28 2. Pochwal sie zrodlem...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Troche dziwi mnie fakt ze otwarta 50tka na f2 troche gorzej wypada niz m35 2. Ale moze to jakies poruszenie lub zbieg okolicznosci, male niedoostrzenie moze byc.


Raczej ani jedno ani drugie. Wbrew obiegowej opinii piecdziesiatki nie sa IMO najostrzejszymi obiektywami - sa po prostu latwe w konstrukcji, tanie i względnie pozbawione dystrosji - co wiecej, testowany przeze mnie egzemplarz wypadał lepiej niz A50/1.4... Z tego co zauwazylem duzo ostrzejsze bywają właśnie szerokie kąty - np. 28/3.5...

Cytat
potwierdzam jakosc otwartej M35 f2. to moje ulubione szklo szerokokatne. Do tego male i zgrabne.


Dziwi mnie tylko brak dobrych opinii na sieci... np. u Stana H...

Cytat
Alkos, skad ty niby wezmiesz M28 f2? W zyciu nie widzialem zeby ktos gdziekolwiek wystawil to na aukcje. CHyba raz widzialem gdzies na ebayu A28 2. Pochwal się zrodlem...


HA! 8-)

http://cgi.ebay.com/ws/eB...AMEWN%3AIT&rd=1

8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Widzę że licytujesz w pobliżu 600 pln. Fakt, że w pięknym stanie - ale gdybyś nie wygrał - w Stodole widziałem SMC-M 28/2,0 za 650pln. Stan chyba nie tak dobry jat ten z ebay, ale może był po prostu zaniedbany?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mklnet napisał/a:
ale gdybyś nie wygrał


...on już do mnie LECI 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach