czy warto wymienić k200d na K-x nie patrząc na koszty wymiany?
tak
26% Complete
29 (26%)
nie
73% Complete
82 (73%)
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
wymiana k200d na K-x?
czy warto zamienić k200d na K-x? przy obecnym pobycie na k200d i cenach K-x dopłata wyniołaby max 400zł. Nie pytam się jednak czy warto do wymiany dokładać tylko czy warto wogóle wymieniać :-) a jeżeli warto /nie warto to czemu :-) dodam że z k200d jestem zadowolony ale nowe zawsze kusi - nie koniecznie kolorem ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piot-rek napisał/a:
czy warto zamienić k200d na K-x?
Radze poczekać. Raptem od paru dni K-x jest na rynku.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ja nie zmienie
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja tam zmieniam k200 na Kx - widaomo nowe = lepsze
 
Marian_CK  Dołączył: 23 Sie 2009
Ja jeszcze poczekam na coś uszczelnianego.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
no tak Fafniak, tylko dla Ciebie to druga, jesli nie piata puszka w zestawie, dla mnie pierwsza (jesli brac pod uwage tylko cyfre). a jako pierwsza puszka k200 bardziej mi odpowiada. gorny wyswietlacz, grip, uszczelki (ostatnio wiecej robie w deszczu i w burzy niz w ladna pogode :evilsmile: ). poza tym no kazdemu wg. potrzeb, no nie?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tatsuo_ki napisał/a:
jako pierwsza puszka k200 bardziej mi odpowiada. gorny wyswietlacz, grip
Najwyraźniej nie zrozumiałeś Fafniaka. On nigdy nie miał K200D.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
K-x jest fajny . Do tego jego nazwa nawiązuje do starego KXa . Możliwośc dobrania sobie wersji barwnej,to kolejny plus. ALE..... dopłacanie do puszki niewiele różnej od sprawdzonego modelu, to dla mnie przesada. Można bagatelizować brak uszczelek, ale dla mnie ich obecnośc jest dosyć ważna. Nie muszę cackać sie z każdą większa kroplą wody na korpusie czy nawet mżawką. Jak potrzeba, to mogę aparat bezpiecznie położyć na mokrej trawie, a 2 komplety akumulatorów w korpusie i w gripie, bez konieczności szukania drugiego zestawu w kieszeni czy w torbie,też jest warte zauważenia. To moje subiektywne uwagi. Gdybym miał odpowiednią kwotę,to jeszcze jeden pentak w dobranej wersji barwnej nie zawadziłby w kolekcji. :mrgreen:
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
piot-rek, tak sobie myślę, że niewielu użytkowników, dajmy na to Toyoty Corolli zmienia auto na Fiata 500, z powodu jego szeroko rozumianej estetyki. Nie ta funkcjonalność, nie ta półka... tyle że w ubranko kolorowe.
 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
nie warto. Może ma nie co lepszą matrycę, nie co lepszy AF choć to i tak zależy od obiektywów ale aparat pozycjonowany niżej niż k200d. Nawet jeśli by to był k300d nie wiem czy warto by było zmieniać
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
argawen, :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
rzeczywiscie... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
imho nie warto,
ewentualnie przy nadmiarze funduszy na K7 bym zmienił
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Miałem dylemat ze zmianą K200 na Gx-20, byłem tuz tuz i jednak się powstrzymałem. Jakoś szkoda było mi dopłacać 300 pln. To było w okresie, kiedy Szajsung kosztował 2200, a uzywki K200 z gripem i drugim kitem chodziły po około 1800-1900. Na K-X? Ciężko powiedzieć. Na pewno mniej szumiąca matryca i LV, ale to zdaje się jedyne zalety (na filmach mi nie zalezy). Poza tym brak uszczelek- to raczej mały problem, ale nie ma na przykład drugiego wyświetlacza. Jeżeli już miałbym pozbywać się K200, to raczej wymieniłbym na korpus z wyższej półki, czyli w optymistycznej wersji na K-7, a w oszczędnościowej, ale nadal optymistycznej na K20. Natomiast, gdybym kupował pierwsze lustro, to K-X jest bezkonkurencyjny.
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Czy K-x ma dokładnie te same wymiary co K-m? Bo K-m ergonomią nie grzeszy.

K200D też nie ... Ale ja bym nie wymieniała K200D. Jak już wymiełabym GX-1S ... Ale czy na K-xa? Czy może upolować K10D, którego teraz pełno na giełdzie?

Nie mogłam się zdecydować, więc postanowiłam wymienić GX-1s na lampę :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ladyhawke napisał/a:
Czy K-x ma dokładnie te same wymiary co K-m?

tak
ladyhawke napisał/a:
Bo K-m ergonomią nie grzeszy.

wiesz, nie każdy jest facetem z łapą wielką od szuflowania węgla czy też ma palce jak serdelki

dla mojej żony każda lustrzanka większa rozmiarowo od k-m jest za duża, co oznacza że jest dla niej nieergonomiczna
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
opiszon napisał/a:
nie każdy jest facetem z łapą wielką od szuflowania węgla czy też ma palce jak serdelki


ja nie jestem, co nie oznacza, że mam małe dłonie :-(
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ladyhawke napisał/a:
ja nie jestem, co nie oznacza, że mam małe dłonie

przykro mi ;-)
mojej żonie na prawdę k20d w łapach nie leży ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na geny nie ma silnych ;-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
piot-rek napisał/a:
czy warto zamienić k200d na K-x? przy obecnym pobycie na k200d i cenach K-x dopłata wyniołaby max 400zł.

Hmm, a kto przy zdrowych zmysłach kupi używanego k200d skoro może dołożyć 400 zł i kupić nowego K-x? ;)

ps. Dla ladyhawke wyznacznikiem ergonomii jest Samsung GX-1S :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach