Jaką masz ustawioną jakość (***) - rozdzielczość (12M, 4288x2848)?
*** - 12M, 4288x2848
65% Complete
54 (65%)
** - 12M, 4288x2848
0% Complete
0 (0%)
* - 12M, 4288x2848
0% Complete
0 (0%)
*** - 10M, 3936x2624
21% Complete
18 (21%)
** - 10M, 3936x2624
2% Complete
2 (2%)
* - 10M, 3936x2624
0% Complete
0 (0%)
*** - 6M, 3072x2048
2% Complete
2 (2%)
** - 6M, 3072x2048
2% Complete
2 (2%)
* - 6M, 3072x2048
0% Complete
0 (0%)
Inne
4% Complete
4 (4%)
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
  [K-x] Ustawienia: rozdzielczość & jakość
Mam od niedawna mojego K-x. Zdjęcia się pstryka milusio... każde z nich to ~5MB
Z czasem może się tego uzbierać całkiem sporo.
Mam obecnie w komputerze 1,2 TB miejsca - na ile to starczy? ;-)

Powyżej takie tam retoryczne rozważania - a poniżej bardziej praktyczne pytania:

1. Jaką macie ustawioną jakość zdjęć i rozdzielczość ?
2. Zmieniacie te ustawienia czy raz ustawionych nie ruszacie ?

Rozdzielczości i ustawienia jakości są wzięte z k-x ale nie ma problemu aby głosowali i wypowiadali się użytkownicy innych korpusów.

W ankiecie można zaznaczyć 2 opcje w razie jakby ktoś potrzebował...

 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
ja mam k10d i jadę tylko i wyłącznie w rawach w dng.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Raczej nikt nie foci w niskich rozdziałkach i obniżoną jakością.
W moim przypadku 80% to rawy.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
drimik napisał/a:
ale nie ma problemu aby głosowali i wypowiadali się użytkownicy innych korpusów.
moje 14m mam wstawić w punkt inne razem z 2 m ?
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
grzegorzgr napisał/a:
drimik napisał/a:
ale nie ma problemu aby głosowali i wypowiadali się użytkownicy innych korpusów.
moje 14m mam wstawić w punkt inne razem z 2 m ?


Lipa bo nie mogę ankiety chyba teraz poprawić :-( chyba że mogę a nie widzę tej opcji ?
To Inne niekoniecznie miało oznaczać 2M - więc zaznaczajmy tam wszystko inne co nie jest na liście powyżej...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest odpowiedź "Inne", bardziej brakuje odpowiedzi "Nie obchodzi mnie to bo robię w RAWach".
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ja tam najczęściej używam rozdzielczości 10 i 6 w jakości **** lub ***. Na wyższe nie wchodzę, bo nie ma sensu. Jak potrzebuję, to przełączam na RAW. [K7]
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
Przez kilka lat użytkowania kompakta miałem ustawioną max rozdzielczość ale jakość już średnią. Porównywałem zdjęcia na najlepszej jakości i średniej i nie było zauważalnej różnicy.

Macie jakieś obserwacje w tym zakresie w lustrzankach Pentaxa?
 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
ja moze dlatego ze stawiam na jakosc a nie ilosc to foce tylko rawie.. nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja drogie kamery, a potem ograniczaja rozdzilczosc, tlumaczac sie mala pojemnoscia komputera:( przeciez foty mozna zgrywac na CD itd
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
Duża rozdzielczość to nie wszystko. Producenci aparatów prześcigają się milionami pikseli ale czy o to chodzi ? Większa rozdzielczość często gęsto = większe szumy.
Nie bez powodu np w aparacie Canon G11 zmniejszono w stosunku do G10 rozdzielczość matrycy z 12M do 10M (a takich przypadków jest więcej).

Pytanie tylko czy jak mamy matrycę o rozdzielczości natywnej 12M i jak zmniejszymy rozdzielczość ustawieniami do np. 10M to czy taka zmiana będzie neutralna, pogorszy czy polepszy obraz ?
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
drimik, różnie. Kiedyś trafiłem na test któregoś Olympusa i wyszło na to, że lepsze z niego są jpg-i w rozdzielczości mniejszej niż natywna. Wszystko zależy od algorytmów.
Ktoś (chyba nawet tu na forum) sugerował też, że umiejętne przeskalowanie w dół pozwala na znaczne zmniejszenie szumów przy zachowaniu nadal sporej liczby szczegółów.

Edit. Ale skalował na kompie, o ile pamiętam.

 
klincz  Dołączył: 31 Sty 2010
jedynym sposobem aby to sprawdzic, jest zrobienie dwoch taich samych zdjec:)
zreszta ja co by sie nieokazalo i tak zostaje przy rawie:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach