MATT  Dołączył: 14 Lut 2007
Pentax?
Witam wszystkich forumowiczów! :-D

Jestem na etapie wyboru pierwszej lustrzanki- i po długim namyśle wchodzę
chyba w system pentaxa :mrgreen: kupię najprawdopodobniej K10D,narazie czekam
jednak na test na Fotopolis(którego sie chyba nie doczekam)i przyrost funduszy :-?
Przed kupnem wyjaśnijcie mi kilka rzeczy:
-dlaczego Pentax ma stosunkowo drogie obiektywy,szczególnie że są dosyc ciemne
zazwyczaj (f3.5, 4)gdzie tkwi ich siła.
-jak z dostępnością szkieł pentaxa na polskim rynku-Pentax niema w Polsce swojego dystrybutora? tal wygląda jakby nie miał :-x
-aha,jeszcze jedno,K10D to dla mnie nie za zaawansowana maszyna,nie jestem zbytnio
doświadczony,wcześniej ,,cykałem'' na kompakcie Nikona.
Za posty z góry dzięki :-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Pentax?
MATT napisał/a:

-dlaczego Pentax ma stosunkowo drogie obiektywy,szczególnie że są dosyc ciemne
zazwyczaj (f3.5, 4)gdzie tkwi ich siła.

Skąd takie przypuszczenie? Dobra optyka zawsze będzie droga, niezależnie od tego, kto się pod nią podpisuje. A te "ciemne" obiektywy to nie wszystko, co robi Pentax ;-)
Cytat

-jak z dostępnością szkieł pentaxa na polskim rynku-Pentax niema w Polsce swojego dystrybutora? tal wygląda jakby nie miał :-x

Stary problem. Ludzie sobie jakoś radzą :mrgreen:
Cytat

-aha,jeszcze jedno,K10D to dla mnie nie za zaawansowana maszyna,nie jestem zbytnio
doświadczony,wcześniej ,,cykałem'' na kompakcie Nikona.

To może lepiej sobie kup K100D? Niższa cena, będzie na więcej obiektywów (pomyśl o tzw DualKit), ma programy tematyczne. Po co Ci aparat, którego nie będziesz w stanie optymalnie wykorzystać?[/quote]
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
MATT napisał/a:
dlaczego Pentax ma stosunkowo drogie obiektywy,szczególnie że są dosyc ciemne
zazwyczaj (f3.5, 4)gdzie tkwi ich siła.

Siła Pentaxa tkwi w kompatybilności obiektywów i powłokach SMC. No i w K100D i k10D stabilizacja bedzie działać nawet jak przyłozysz słoik po ogórkach.
 
MATT  Dołączył: 14 Lut 2007
Nie wątpię w jakośc obiektywów pentaxa.Z pewnością posiada w swojej ofercie
dużo jaśniejsze szkła,ale ja szukam czegoś za bardziej ,,rozsądne'' pieniądze
(do 1600zł)jako zamiennik kita-konkurencja w tym momencie ma trochę większy arsenał(nie mówię o manualach).Zawsze mogę jednak kupic szkło innego producenta
np.Tamron szerokokątny 17-50 f2.8 XR.... ZA 1500Zł,podobno dostępny z bagnetem na
pentaxa.Co o nim myślicie,będzie dobry? :lol:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
MATT, powiem Ci tak - zamiennik do kita to jest potrzebny w Canonach, bo oni przez pomyłkę sprzedają korpusy z zatyczkami do body zamiast obiektywu. W Pentaxie dostajesz przyzwoite szkiełko, użyteczne w pełnym zakresie ogniskowych. Wstrzymaj konie, aż porobisz fotki, to zdecydujesz, czy wymieniać, czy nie :-) Może gadam teraz jak jakiś stary marudny piernik, ale... sam zobaczysz :-) Dual kit to wszystko, czego trzeba na początek. A potem to inwestować raczej lepiej w stałki, a nie inne zoomy. A jeśli w inne zoomy to już szybciej pokrywające inną ogniskową, ja wiem - Sigma 18-200...

[ Dodano: 2007-02-14, 13:44 ]
I tak jak przedmówcy polecam k100 jako coś w sam raz po kompakcie :-) Nie dlatego, że kadyszka za skomplikowana albo "za dobra", cy cuś - po prostu kasetka duuużo tańsza. Ja zamiast drugiego kita (brak kaski) kupiłem manualną Tokinę 80-200 za grosze od Spinnera, a różnica w cenie pomiędzy k100 a k10 starczy mi na jeszcze 5 takich obiektywów... No chyba, że masz dużo kasy i nie zaboli, jeśli nie wykorzystasz w 100% wszystkich ficzerów, za które zapłaciłeś, to kup kadychę. Mnie by się np podobało, gdybym miał uszczelniony korpus, a i lepszy wizjer też jest fajny...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
MATT napisał/a:
np.Tamron szerokokątny 17-50 f2.8 XR.... ZA 1500Zł,podobno dostępny z bagnetem na
pentaxa.Co o nim myślicie,będzie dobry? :lol:

A skąd to wiesz? Masz jakieś info? To podlinkuj, bo cosik mi się zdaje że 28-75/2,8 to i owszem ale żeby 17-50? To ja niesłyszałem.
 
MATT  Dołączył: 14 Lut 2007
Jeśli chodzi Ci TOMECKI o ten bagnet to na skąpcu wyczytałem że ma na pentaxa
link -http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/91484_cena/
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
MATT, Może jakiś domorosły majsterkowicz i przerobił :mrgreen: ale producent chyba tego nie robi:
Mount: Canon AF, Sony/Maxxum AF-D, Nikon AF-D
http://www.tamron.com/len...0_diII_a016.asp
a pozatym chyba niewiele się zmieniło na dziś:
http://pentax.org.pl/view...ht=tamron+17-50

 

Piotr Sawicki  Dołączył: 21 Gru 2006
[ stabilizacja bedzie działać nawet jak przyłozysz słoik po ogórkach.[/quote] EEE to moje ulubione zdanie :mrgreen: :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
No i w K100D i k10D stabilizacja bedzie działać nawet jak przyłozysz słoik po ogórkach.

Nooo tak, ale jeśli to będzie słoik bez styków, to trzeba będzie ustawić ogniskową w menu. Czy sprzedają gdzieś słoiki ze stykami? ;-) I czy te z gwintem mogą być, czy tylko bagnetem (tzw system Wecka)?
 
MATT  Dołączył: 14 Lut 2007
a szkoda że ten Tamron nie wchodzi na pentaxa,a już się łudziłem :-(
a z tego co pisali na skąpcu wynikało że można,ach te pomyłki :-/

[ Dodano: 2007-02-14, 17:12 ]
szpajchel napisał/a:
To może lepiej sobie kup K100D? Niższa cena, będzie na więcej obiektywów (pomyśl o tzw DualKit), ma programy tematyczne.

Co to jest właściwie ,,Dualkit''?bo jestem zielony :lol:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
MATT napisał/a:
Co to jest właściwie ,,Dualkit''?bo jestem zielony

To jest zestaw K100D i dwa obiektywy (18-55 + 50-200)
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
matt, czy jak na Fotopolis zjada k10 czy k100 to juz go nie kupisz? i co wtedy C, N?
To musi wyjsc z twojej duszy czy chcesz byc Pentaxiarzem czy nie. Juz samo słowo na P - powinno cie elektryzowac :-D
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
A propos tego Tamrona 2,8/ 17-50 . Na stronach photozone jest on wymieniony w zestawieniu obiektywów do Pentaxa . Ponadto jeden ze sklepów w Poznaniu ma zamiar sprowadzić go w cenie około 1 500 zł . Więc jak to jest ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
eryk napisał/a:
Na stronach photozone jest on wymieniony w zestawieniu obiektywów do Pentaxa . Ponadto jeden ze sklepów w Poznaniu ma zamiar sprowadzić go w cenie około 1 500 zł . Więc jak to jest ?

Jakiś błąd, nie ma takiego obiektywu na firmowej stronie Tamrona.
tomecki napisał/a:
Może jakiś domorosły majsterkowicz i przerobił ale producent chyba tego nie robi:
Mount: Canon AF, Sony/Maxxum AF-D, Nikon AF-D
http://www.tamron.com/len...0_diII_a016.asp
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
A może Tamron jednak zaczął produkować i sprzedawać ten obiektyw na bagnet K, tylko nie uzupełnili danych na stronie ? :roll:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
A może Tamron jednak zaczął produkować i sprzedawać ten obiektyw na bagnet K, tylko nie uzupełnili danych na stronie ? :roll:

http://pentax.org.pl/view...ht=tamron+17-50
przeczytajcie odpowiedź Sylwka, myślę że wiele się od wtedy nie zmieniło niestety.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek, - bardzo bym chcial....wtedy tylko zostalby do kupienia 50-135 2.8 :-P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
wtedy tylko zostalby do kupienia 50-135 2.8 :-P

od tokiny? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, - nie denrowawc mnie w tym tygodniu... :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach