tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak, a co z owieczkami coś nie tak? :mrgreen:
 
MATT  Dołączył: 14 Lut 2007
ttb napisał/a:
matt, czy jak na Fotopolis zjada k10 czy k100 to juz go nie kupisz? i co wtedy C, N?

Ja na kupno Pentaxa jestem już nastawiony na 100%,tylko jeśli po teście na
Fotopolis okaże się że Kdyszka nie jest tak rewelacyjna a ,,zaledwie'' bardzo dobra
w co głęboko wierze :mrgreen: wybiore k100,bo przebicie cenowe jest wystarczająco
wyrażne :-o .
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
MATT, a to co planujesz zakup na 2011 rok bo prawdopodobnie wtedy ukaże się test na fotopolis ;-)
 
MATT  Dołączył: 14 Lut 2007
haha,dobre :-P -mam nadzieje że pojawi się wcześniej(chociaż po ostatnich dokonaniach
fotopolis-rok 2011 jest całkiem możliwy),póki co nastawiam się chyba jednak na k100.
W najbliższych dniach wszystko się rozszczygnie,w końcu podobno fotopolis na dniach
ma wypuścic test setki.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
MATT, kurcze, a mało to testów na sieci? Wyrocznie na tym fotopolis pracują, czy co? :-D Jak chcesz znać opinie o kadyszce to choćby tutaj zapytaj.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
MATT, obojętnie co kupisz będziesz zadowolony.

k100d to świetna puszka, ale jak chcesz czegoś więcej to kup K10d, bo możesz mieć potem wyrzuty sumienia, żę zaoszczędziłeś te grosze :mrgreen:

jednak droższa puszka to lepsza ergonomia, funkcje, uszczelnienia, szybszy af i takie tam...., a kupujesz pewnie na lata, sam zdecyduj czy opłaca się oszczędzać.
 
kliford  Dołączył: 10 Lut 2007
Witam Was,
od dłuższego czasu tu zaglądam i czytam o czym dyskutujecie. Piszę w tym miejscu, bo też mam taki problem jak Matt. Właśnie sprzedałem mojego Lumixa fz20 i przymierzam się do lustra. Poruszałem ten wątek w kilku galeriach internetowych i najczęściej radzili mi Canona albo Nikona, nieraz Olympusa(mam nawet wrażenie, że każdy chwali swój aparat, żeby się utwierdzić w trafności swojego wyboru). Jak pytałem o Pentaxa to mówili, że szkła niedostępne alba nic nie mówili. Trochę szkieł zostało mi od Zenitha i myślę, że mógłbym je wykorzystać tu. Powiedzcie dlaczego zawsze się podkreśla, że Pentax współpracyje ze starymi manualnymi obiektywami? Przecież chyba przez przejściówkę można przykręcić do korpusów innych firm i też focić?
Inna sprawa; zastanawiałem się nad Samsungiem GX10, bo w dprewiew napisali, że to to samo co kadyszka tylko inaczej się nazywa, a jest tańsze o ok 400zł. Znowu kiedyś ktoś powiedział, że nieważne jaki korpus tylko jakie szkło. Najbardziej się skłaniam do k100d, bo za majętny nie jestem.
A tak wogóle to nieraz bardzo tu u was wesoło i na pewno tu jeszcze nie raz wpadne.
Rozwiejcie moje wątpliwości.
dzięki
 
MATT  Dołączył: 14 Lut 2007
kliford napisał/a:
Poruszałem ten wątek w kilku galeriach internetowych i najczęściej radzili mi Canona albo Nikona, nieraz Olympusa(mam nawet wrażenie, że każdy chwali swój aparat, żeby się utwierdzić w trafności swojego wyboru).

kurde....też to zauważyłem,jeszcze pół roku temu byłem za kupnem Nikona d70,
póżniej Canon eos350 kolejno 400d,swego czasu Nikon d80,a teraz forum pentaxa
i przypływ gotówki i........PENTAX........wybieram :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kliford, MATT, przede wszystkim weźcie te puszki w ręce, pobawcie sie nimi. Bo to dopiero początek. Jak wybierzecie system to mogiła, trudno będzie zmieniać na inny jak nie przypasuje. Moze nawet nie trudno, ale będzie kosztowne :-) .
kliford napisał/a:
Powiedzcie dlaczego zawsze się podkreśla, że Pentax współpracyje ze starymi manualnymi obiektywami? Przecież chyba przez przejściówkę można przykręcić do korpusów innych firm i też focić?
Bo tylko w Pentaxie działa pomiar ekspozycji, stabilizacja nawet z M42( trzeba ustawić ręcznie w menu), potwierdzenie ostrości.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Argawen - w Canonach też pomiar ekspozycji działa, ale z kolei wizjery amatorskich Canonów zdecdydowanie zniechęcają do manualnego ostrzenia. Do Canona i Sony/Minolty nie podłączysz natomiast manualnych obiektywów z bagnetem (nie pasują mechanicznie). Do Nikona podłączysz - ale z kolei wszystkie tańsze od D200 cyfrowe Nikony nie mierzą światłą z manualnymi obiektywami. Poza tym Nikony mają kłopoty z M42 - są problemy z ostrzeniem na nieskończoność.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
kliford,
Ze szkłami to jest tak, że niby nie ma, ale są ;-)
Faktem jest, że system Pentaxa jest "nieco" niszowy i jak wejdziesz do byle sklepu (w PL. ale nie tylko) to obiektywów z bagnetem K raczej nie znajdziesz. A do Canona, Nikona czy nawet Sonolty - i owszem. Ale - jak poszukasz, to znajdziesz. Za to Pentax ma wielką i niezaprzeczalną przewagę nad innymi systemami, którą jest wsteczna kompatybilność. Czyli pod najnowsze lustrzanki cyfrowe można bez problemu podpiąć _każdy_ obiektyw na bagnet K, kiedykolwiek wyprodukowany. Tak Pentaxa, jak i innych producentów (choć z Ricochami z ichnimi stykami mogą być maleńkie problemy - do rozwiązania "od ręki"). Czyli masz dostęp do bardzo szerokiej oferty starych szkieł, w tym np. świetnych stałek manualnych. I to relatywnie tanich!
Czyli - jak się chce, to można sobie szkła systemowe skompletować, nawet względnie niedrogo. Choć nie najprostszą drogą - "idę do sklepu i kupuję". My sobie jakoś radzimy i nam z Pentaxem dobrze :-D
Pentax świetnie współpracuje z manualnymi obiektywami na gwint M42 bo:
- nie potrzebuje przejściówki "optycznej", a tylko zwykły i dość tani reduktor
- z taką przejściówką ostrzy na nieskończoność
- działa potwierdzenie ostrości
- działa pomiar światła 'w obiektywie' (choć trochę na około)
- działa stabilizacja (SR), zresztą nie tylko z M42, ale ze wszystkim, co się podepnie - nawet słoikiem :-D

Samsunga GX10 to chyba nikt na oczy nie widział, więc trudno powiedzieć - ale faktycznie, zapewne jest to K10d (być może z drobną modyfikacją softu?). Starsze lustrzanki Samsunga to klony Pentaxów *ist Dcośtam.
Zaś kasetka to naprawdę bardzo udany i godny polecenia model aparatu, choć jakieśtam wady ma.
I jeszcze jedno - kitowy obiektyw do Pentaxów naprawdę nadaje się do robienia zdjęć! Czego nie bardzo można powiedzieć o Sonym czy Cannonie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski, Ale tylko z Pentaxem działa wszystko. Tylko o to mi chodziło.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
kliford napisał/a:
(mam nawet wrażenie, że każdy chwali swój aparat, żeby się utwierdzić w trafności swojego wyboru)

a myślisz że tu dostaniesz obiektywną odpowiedź? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Znowu kiedyś ktoś powiedział, że nieważne jaki korpus tylko jakie szkło.

Tia, może w analogu... :mrgreen: W cyfrze z puszką kupujesz także "kliszę", której nie zmienisz (matrycę), wbudowany soft i całą kupę takich małych trybików w procesorze, bez których żadne zdjęcie nie wyjdzie, choćby weszło przez najlepsze szkło świata... IMO w cyfrze obiektyw jest równie ważny co pucha, ale na pewno nie bardziej.

[ Dodano: 2007-02-14, 23:53 ]
Cytat
a myślisz że tu dostaniesz obiektywną odpowiedź?

Spójrz na mój avatar. Czyż nie jest to obiektywne spojrzenie? ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bEEf, a ja się nie do końca zgodzę. Bo cykl życia puszki cyfrowej jest jednak zdecydowanie krótszy, niż analogowej. Takiego analoga to się na pół życia często kupowało. A cyfra? Raz, że się starzeje moralnie bardzo szybko. Dwa, że szybciej zużywa mechanicznie. Choćby ze względu na ilość robionych zdjęć. Jak się ma "zmarnować" klakę filmu - i jeszcze za nią zapłacić, to jednak szkoda. A cyfra? Fotka cyk, podgląd i do kosza można, jeśli nieteges. No, po prosu można pstrykać bez opamiętania,"za darmo" i z natychmiastowym efektem.
Więc mnie się widzi, że cyfrowa pucha to 2-3 lata i staje się "gratem" - za starym, by używać, za świeżym, by mu wartość muzealną nadać. A obiektyw? Do końca swoich dni trzyma, zwłaszcza, jeśli tego jest wart ;-)
 
Ernesto  Dołączył: 15 Lut 2007
Bronek napisał/a:
A może Tamron jednak zaczął produkować i sprzedawać ten obiektyw na bagnet K, tylko nie uzupełnili danych na stronie ? :roll:


Witam wszystkich!
To moj pierwszy post na tym formum (tak sobie patrze i stwierdzam ze fajnie tu jest)
Wlasnie sie w niedziele wybieram do B&H (moze kupei kasetke a moze kadyszke) i wypatrzylem cosik takiego:
http://www.bhphotovideo.c...egoryNavigation

Przekonam sie organoleptycznie.Mysle ze to nie jest pomylka i jednak Tamron cos plodzi dla Pentaxa

Pozdrowienia
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Witamy, witamy Ernesto
Ernesto napisał/a:
jednak Tamron cos plodzi dla Pentaxa

płodzi , płodzi ,ale nie to akurat co jest mi potrzebne( 17-50/2.8) , ale na osłodę produkuje 90-tkę.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
matb, zgadzam się z Tobą co do starzenia się sprzętu... Obiektywy są bardziej długowieczne. Ale ja mówię o czymś innym - o decyzji tu i teraz, co kupić. Doradzanie wtedy, że pucha nie ma znaczenia, bo liczy się obiektyw jest bez sensu. Nie zrobisz przez te 3 lata zdjęcia samym obiektywem. Proponuję kompromis - liczy się system, w który wchodzisz.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
matb napisał/a:
A obiektyw? Do końca swoich dni trzyma, zwłaszcza, jeśli tego jest wart
dobrze prawisz. I to jest argument za wyborem systemu w ktorym mozna za stosunkowo niewielkie pieniadze kupic obiektywy, ktore beda trzymac klase nawet za 20 lat (np. takie jak "Ltd" w mojej stopce :mrgreen: ) Inne sytemy tez maja dobre obiektywy, ale wlasnie to czego Pentax nie ma to duzego wyboru miernych obiektywow (vide Canon) albo dlugich, jasnych i koszmarnie drogich obiektywow (ale sie ich dorobi - jeszcze niedawno mial, tylko przestawil produkcje na szkla "do cyfry" i odbudowuje asortyment). A to w czym Pentax bije inne systemy to wybor stosunkowo tanich (tak do $1000), jasnych i rewelacyjnie dobrych, staloogniskowych obiektywow - i do tego kazdy ma stabilizacje.

[ Dodano: 2007-02-15, 13:34 ]
Ernesto napisał/a:
Wlasnie się w niedziele wybieram do B&H (moze kupei kasetke a moze kadyszke) i wypatrzylem cosik takiego:
tylko nie kupuj tego obiektywu, szkoda dobrego aparatu na taki sloik (znaczy: megazoom). Jak chcesz megazooma to juz lepiej kup kompakta - mniejsza odleglosc obiektywu od matrycy ulatwia uzyskanie dobrej jakosci (optycznej) obiektywu.

[ Dodano: 2007-02-15, 13:37 ]
bEEf napisał/a:
IMO w cyfrze obiektyw jest równie ważny co pucha, ale na pewno nie bardziej.
obiektyw (szczegolnie w cyfrze) jest wazniejszy, ze wzgledu na dluzszy uzyteczny czas zycia. Ale oczywiscie, tak jak mozesz wymieniac body, mozesz tez wymieniac obiektyw, albo nawet caly system :shock:

[ Dodano: 2007-02-15, 13:39 ]
bEEf napisał/a:
Ale ja mówię o czymś innym - o decyzji tu i teraz, co kupić. Doradzanie wtedy, że pucha nie ma znaczenia, bo liczy się obiektyw jest bez sensu
a to tez tez fakt. Osobiscie doradzam kupno najlepszej puch na jaka teraz stac, a potem kompletowanie szkiel - jezeli mozna to powoli acz konsekwentnie, bez rozmieniania sie na drobne ;-) . W systemie Pentaxa masz takie dodatkowe ulatwienie ze nie musisz kupowac "zamiennika" dla obiektywu kitowego - ten "kitowy" dolaczany do Pentaxow jest bardzo dobrym obiektywem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek, yyyyhaaa jak ja Cię lubię słuchać... :mrgreen:
Pen-Ta-lib, Pentakawaleria, ... człowiek orkiestra :-P
:-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach