Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Klechu, dobra robota :-B
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Obcy nadchodzą.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Super! :-)
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Jakaranda, fajne :-D
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
anno, apemantus dziękuję :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ufo nad znakiem "K" - to musi coś znaczyć :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Rivelv czas pokaże.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Rivelv napisał/a:
ufo nad znakiem "K"


Dziwne, ja widzę lampę sufitową z Ikei (mam takie dwie) na znakiem K :mrgreen:
 
jersey  Dołączył: 03 Cze 2020
Pierwsze zdjęcie jakie tutaj umieszczam, więc proszę nie bić i nie kopać. Zwłaszcza że fotograf ze mnie mocno amatorski - pstrykam żeby mieć powód ruszyć się sprzed komputera i wyjść z domu :) Na dodatek mam durne podejście do edycji i jeżeli cokolwiek robię to najwyżej poprawiam kadrowanie i ewentualnie balans bieli.

Ten pieniek ustrzeliłem w parku Niebieskie Źródła.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jersey napisał/a:
parku Niebieskie Źródła

W Tomaszowie Mazowieckim?
 
jersey  Dołączył: 03 Cze 2020
Tak, zachciało mi się jechać tam z Trójmiasta tylko po to, żeby się przejść po parku :D
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
No pieniek bardzo ładny i ogólnie cała scena też, ale taka jakby lekko nieostra i zaszumiona. Dlaczego ISO 3200 i czas 1/2000? Z tych ustawień wynika, że można było obniżyć ISO (mniejszy szum) a może nawet nieco przymknąć obiektyw (nie wiem, co to za szkło, ale być może rejony 5.6-8 dałyby lepszą ostrość). Chyba, że był jakiś konkretny powód dla przysłony 4.5 (mała głębia ostrości?)
Miejsce na pewno warte fotografowania ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Również z rezerwatu Niebieskie Źródła.

 
jersey  Dołączył: 03 Cze 2020
Szczerze to odkurzałem się i swoja wiedzę o fotografii. Po tym jak kupiłem parę lat temu Pentaxa (3, może 4 lata temu) to byl moj pierwszy DSLR - wczesniej mialem NX1000 i analogi. I ten aparat zniechęcił mnie do fotografii na tyle, że przez dwa lata z okładem robiłem zdjęcia tylko komórką. Teraz wróciłem do niego i staram się nakłonić do współpracy więc się trochę bawię. Z ustawień tylko przesłona była świadomie dobrana, ale skopałem ostrzenie bo powinienem ręcznie ostrzyć przed pieniek żeby mieć go i paprocie ostre, a drzewa w tle solidnie rozmyte. ISO dobrałem na rympał, chyba po to żeby sprawdzic czy da radę (lubię fotografować w nocy na dworcach), a czas to juz wypadkowa.

Mówiąc po ludzku błędy początkującego :)

Obiektyw to Pentax 55-300 PLM.
 

klechu  Dołączył: 16 Sty 2016
jersey napisał/a:

Mówiąc po ludzku błędy początkującego :)
Obiektyw to Pentax 55-300 PLM.

Jasna sprawa; ważne żeby ruszyć się z domu i coś robić. Też mam K-50 i przy wielu zaletach, nie jest on szczególnie dobry na wyższych czułościach. Ja rzadko używam ISO 800, a wyżej to tylko sytuacje, kiedy nie ma innego wyjścia (np. koncerty). W plenerze wolę mieć statyw niż wyjść powyżej ISO 400.
55-300 PLM to bardzo przyzwoity obiektyw, ale jak w większości takich zoomow, przymknięcie o działkę sporo pomaga.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Takie tam, parkowe...
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Jezioro Kromszewickie
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
kałuża w lesie
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Anno, jak w zaczarowanym lustrze.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Anno super!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach