opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ktoś gdzieś pokazywał, że dokleił do karty taki wycięty kawałek w kształcie zabezpieczenia zapisu z karty płatniczej/telefonicznej i banglało
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
jedrus68, podaj typ tego czytnika, aby ostrzec użytkowników by uważali na to badziewie. rozwine ten temat karta micro SD- używać czy nie w aparatach ? chodzi o bezpieczeństwo zapisu i tak ilość połaczeń -micro SD- adapter- aparat wzrast. za to blakada zapisu jest a adapterze.ja osobiście nie używam blokady dzisiaj gdy pojemność kart wzrosła bardzo problem został w znacznym stopniu rozwiązany.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Zaklej to wycięcie (możesz nawet całe) równo z krawędzią i będzie bez problemu działać. To zabezpieczenie w kartach SD jest mechaniczne, ten pstryczek co Ci wypadł powoduje odgięcie blaszki w czytniku, jeśli karta będzie pełna (zaklejone wcięcie) to po prostu nigdy nie będziesz jej mógł zablokować, będzie cały czas odblokowana (możliwość odczytu i zapisu).

grzegorzgr napisał/a:
rozwine ten temat karta micro SD- używać czy nie w aparatach ?


Ja używam (micro SD/mini SD --> SD --> CF) cały czas i nic się nie dzieje. Czy prędkość spada? Nie zauważyłem.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
te 4 procent to czytnik wypił jedno piwo za dużo ?
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
Miałem taką samą awarię, przykleiłem Superglue kawałek twardego plastiku na stałe i działa jak nówka z ta różnica, że nie da sie już zabezpieczyć przed zapisem.
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0
 

Tomat  Dołączył: 27 Sty 2010
Wychodzi na to, że zasada jest podobna jak w kasetach magnetofonowych - pamiętacie zapychanie papierkami lub zaklejanie taśmą tych otworków żeby zwolnić blokady? :mrgreen:

A poważniej .. w moim K200D też zawsze (od nowości) jak wyjmuję kartę to muszę pokonać lekki opór (taki skok) .... Ciekaaawe czy też mnie to czeka co Jedrusa68 i któregoś dnia karta nie wytrzyma ?? Sprawdzałem w sklepie inne body i co ciekawe nie we wszystkich ten "skok" występował.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Miałem taki przypadek w SDHC SanDiska. Kolejną, też tego typu straciłem kiedy nastąpiło zwarcie w czytniku, działała jak grzałka. :mrgreen:
Od tego czasu tylko kabelek USB.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
a jak grzałka siedzi w body?
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
jedrus68, tylko uważaj przy wyciąganiu z body. Mi swego czasu w K100D został spory kawałek.. San Diska Extreme III - i to nie wydaje mi się żeby z mojej winy, bo zawsze delikatnie się z tym plastikiem obchodziłem, nie mam do niego zaufania. Nerwica przy wydłubywaniu po kawałeczku plastiku z czytnika w body nie jest moim najlepszym wspomnieniem związanym z San Diskiem. Karta jest do wyrzucenia, bo na gwarancji pewnie i tak powiedzą że to uszkodzenie mechaniczne.
 
JackW  Dołączył: 08 Lip 2009
Zastanawiam się nad mechanizmem powstawania tych uszkodzeń kart pamięci. Właśnie przyjrzałem się takiej SD i tak właściwie to nie ma się co w niej popsuć. Przy delikatnym wkładaniu nie powinno się nic urwać. Ten dzyndzel zabezpieczenia nie wystaje poza gabaryty karty - czyli nie powinien wylecieć. Jeszcze wystają żeberka rozdzielające styki – też na nie nie powinny działać jakieś siły destrukcyjne. Jedynie uszkodzenie może powstać przy, nierównym, wsuwaniu karty w gniazdo lub przy szmelcowanym tworzywie karty od naszych żółtych braci. I tu jest dylemat. Niedawno na forum omawiane było słabe wykonanie gniazd USB w korpusach, które trzymają się tylko na cynie i lubią się urywać oczywiście na nasz koszt. I teraz jest pytanie co się bardziej opłaca podłączanie kabla czy wyjmowanie karty. Myślę, że przede wszystkim ostrożność i jeszcze raz ostrożność tak w jednym jak i w drugim.
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
Mialem 2 aparaty kompaktowe roznych firm i w kazdym z nich wczesniej czy pozniej serwisowane bylo gniazdko USB . Nie wytrzymywaly intensywnego uzytkowania. Postawilem na to, ze wole serwisowac karte SD (polepic) lub kupic nowa zamiast znow wysylac aparat do serwisu. Byc moze w lustrzankach jest to zrobione porzadniej niz w plastikowym Canonie A75.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
Pinus_ napisał/a:
. Byc moze w lustrzankach jest to zrobione porzadniej
niestety nie jest, pozostaje masz wybór,kabel czy czytnik.
 
wzorekk  Dołączył: 21 Paź 2008
Witajcie,
Ja myślałem, że moja K10 ominie kontakt z serwisem ale jednak się nie uda..
Wszystko było w porządku aż tu nagle... Włączam aparat a tu na liczniku zdjęć 0
Wyciągam kartę patrze czy nie jest zablokowana.. ale nie..wkładam ją a tu napis card loocked.... wkładam jeszcze dwie inne karty i to samo.. podejrzewam ze padło gniazdo kart bo kiedyś miałem problem z karta nie chciała wyjść ale w końcu wyskoczyła...
W aparacie już nie ma oporu tak jak opisujecie przy wyciąganiu ale i tez nie da sie robic zdjęć.
Sprzęt jeszcze na gwarancji w sumie to nie moja wina ze padło gniazdo mam nadzieje ze usuną (wymienia gniazdo na gwarancji)
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Pinus_ napisał/a:
Mialem 2 aparaty kompaktowe roznych firm i w kazdym z nich wczesniej czy pozniej serwisowane bylo gniazdko USB . Nie wytrzymywaly intensywnego uzytkowania.
To dziwne, bo np. w telefonach gniazdo USB wytrzymuje ciągłe podłączanie ładowarki i komputera. Aparaty chyba nie powinny się różnić pod tym względem?
 
wzorekk  Dołączył: 21 Paź 2008
może i tak ale to nie USB tylko slot kart a to bardziej skomplikowane niż gniazdo USB...
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Ja miałem podobne doświadczenia ale z czytnikiem usb kart sd firmy media tech. Naprawiłem go słynną metodą włożenia i wyjęcia karty "na chama".

Staram się z mojego k10d do komputera zgrywać zdjęcia kabelkiem, ale czasami wyjmuję kartę. Jako, że używam sandisków extreme III, to czytając post Bruinena włos mi się zjeżył, ale cóż, jestem delikatny i nic więcej nie można poradzić. Jak ma coś się połamać, to się połamie.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Może być tak, że tylko zwarła ci się ta blaszka w slocie, którą bolec w karcie odgina, dlatego wszystkie karty czyta jako zablokowane
 
wzorekk  Dołączył: 21 Paź 2008
Może tak być choć nie wiem czy z niego nie wyleciał mały kawałeczek czegoś metalicznego (jakby właśnie mała blaszka) :D ....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach