Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
*ist DS - szukam instrukcji serwisowej
Witam, jak w temacie, będę wdzięczny gdyby ktoś podzielił się namiarem na instrukcję serwisową do tego aparatu.


Ciekawostka:
Odkręciłem dolną obudowę, patrzę a tam następujący widok
Badam miernikiem i zidentyfikowałem 3 piny. Jeden to masa, a dwa inne są połączone z tymi z gniazdka na wężyk spustowy, czyli pełne i połowiczne wciśnięcie spustu.
Może inne są od zasilania (aczkolwiek nie połączone ani z tymi z komory baterii, ani tymi z gniazdka na zasilacz), innych przycisków i rolki?

Ale to pobadam dopiero jak całkiem rozłożę aparat, a do tego przydała by się wyżej wymieniona instrukcja.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Tu powinna być , hasło 8639 .
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
gezeb, dzięki!

To wyczytałem z instrukcji serwisowej, że prawie wszystkie pozostałe z tych pinów są do podłączania aparatu do kompa do jakiejś diagnostyki...
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Generic, a co do baterii, to przynajmniej w K10 możesz w menu wybrać, czy najpierw chcesz używać tej w body, czy tej w gripie, więc jeżeli w DeeSie jest podobnie, to raczej nie będą po prostu połączone równolegle ze sobą, tak jak spust..
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
volender, tylko że w DS'ie nie przewidzieli możliwość dołączenia gripa, nie ma do tego złącza, to i nie ma opcji w menu. A te styki jak już się dowiedziałem, do czego innego służą, tak się tylko złożyło, że są tam też te od spustu...

Ale tak sobie właśnie myślałem że mogły by być niepodłączone do tamtych, właśnie z powodu jaki opisałeś.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Generic napisał/a:
w DS'ie nie przewidzieli możliwość dołączenia gripa

Jakieś tam alternatywne rozwiązanie, było ;-)

(zdjęcie ze strony fotorimex.pl)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
dickkett, wiem, wiem... Ale Pentax tego nie przewidział o-P
No i to to było najpierw zdecydowanie za drogie, i słabo dostępne, teraz nadal w fotorimeksie mają, ale to nadal 300zł za kawałek plastiku do aparatu za 600zł.
Kiedyś był ten grip na Allegro za ~150zł, czyli do przełknięcia, ale nie kupiłem.

Chyba sobie sam coś wystrugam o-) choćby nawet bez spustu, tylko nieco przedłużającego puszkę.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Gezeb, a nie wiesz może, skąd wytrzasnąć manuala serwisowego do emzetek? Szczególnie do MZ-7?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Jedyne co sobie przypominam to How to change o-S250 mirror motor on Pentax MZ50 na ile się przyda do siódemki ? Jak to oglądam to coraz bardziej ciągnie sprzedać wszystko oprócz k1000 ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Dzięki, tym pedeefem się właśnie posiłkuję, ale MZ-7 jest delikatnie mówiąc, nieco bardziej skomplikowany. A sam twórca zapomniał napisać, które elementy są dodatkowo klejone ze sobą (chyba, że to też dopiero w MZ-7 wprowadzili...). Już dobrałem się do silniczka, ale on wydaje się być w porządku. Bawię się w detektywa i badam, co jeszcze mogło spowodować brak ruchu lustra i migawki. ;-)

Może uda mi się później napisać tutoriala, jeżeli naprawa przebiegnie pomyślnie. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach