wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Starsze skanery dedykowane a Windows 7
Uokiej pany.

Chciałbym się dowiedzieć, czy i które z poniższych działa u Was na Win 7 64bit. A jeśli tak, to z czym (oryginalne oprogramowanie, VueScan, inny szajs).

Skaziaki:
Minolta 2400
Acer Scanwit 2070s

USB:
Minolta Scan Dual III
Miniolta Scan Dual IV

Cholera wie:
Nikon LS-30
Nikon LS-40

Dziękuję za uwagę. :)

W
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Miniolta Scan Dual IV



Na sterownikach Vuescana owszem.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk napisał/a:
Minolta Scan Dual III
Dziala mi soft Minolty i VueScan.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Na sterownikach Vuescana owszem.


Podejrzewam, że i starsze modele Minolty też będą działać. Te USB. Czy ktoś może potwierdzić?

[ Dodano: 2010-03-03, 11:13 ]
dzerry napisał/a:
wojtekk napisał/a:
Minolta Scan Dual III
Dziala mi soft Minolty i VueScan.


64bit? Wypas.

Czy od VueScana można dostać palpitacji?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk napisał/a:
64bit? Wypas.
Tak.

wojtekk napisał/a:
Czy od VueScana można dostać palpitacji?
Jesli uzywasz go do skanowania surowizny, to wprost przeciwnie. Jesli zaczniesz cos tam gmerac w koloroach, to na poczatku jest dziwnie, GUI nieintuicyjne, pochowane po katach opcje, ale mozna sie przyzwyczaic. Naprawde warto przeczytac cala dokumentacje do VS.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Potwierdzam uruchomienie Nikona LS-30 pod Windows 7 (niestety tylko 32 bit, ale podejrzewam, że i w 64 bitowej wersji nie było by problemu).
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
jerz napisał/a:
Potwierdzam uruchomienie Nikona LS-30 pod Windows 7 (niestety tylko 32 bit, ale podejrzewam, że i w 64 bitowej wersji nie było by problemu).


Wow. Nie kaszle? Jedziesz na dostarczonej karcie SCSI, czy jakiejś innej? Jak z prędkością?
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
jerz napisał/a:
Potwierdzam uruchomienie Nikona LS-30 pod Windows 7 (niestety tylko 32 bit, ale podejrzewam, że i w 64 bitowej wersji nie było by problemu).


Wow. Nie kaszle? Jedziesz na dostarczonej karcie SCSI, czy jakiejś innej? Jak z prędkością?


Nie :) Karty "firmowej" nigdy nie miałem, dokupiłem taką: Adaptec SCSI AHA-2940UW, do tego kabelek: SCSI/III DBHP68M/DBHP50M i sterownik stąd .

Działa nawet nikonowski Nikon Scan 3.1.2 :)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
No proszę.

Podejrzewam, że mimo wszystko polował będę na Minoltę jak już czas przyjdzie, ale dobrze wiedzieć.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdecydowanie lepiej podpinać się pod USB... trochę czasu zajęło mi skompletowanie całego zestawu i znalezienie sterowników. Gdybym wybierał skaner dziś, to nie byłby to model podłączany przez SCSI.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Mam podobne przemyślenia.

Chcę kupić coś lepszego niż mój Epson 4490, bo mam zamiar wydać własnym sumptem parę małych książeczek i czasem wydrukować coś większego niż znaczek pocztowy, a Epson kładzie się w 35mm już przy 15x21 cm.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
wojtekk napisał/a:
Minolta Scan Dual III
Dziala mi soft Minolty i VueScan.


Analogicznie Dual IV.
 
Kn0r3k  Dołączył: 08 Lip 2008
u mnie Dual IV bez zainstalowanego Vuescana nie startował na sofcie Minolty, po instalacji Vuescana owszem (win7 32bit)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
A co z Nikonem Coolscan ED50? Czy ktoś wie?
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
wojtekk napisał/a:
Mam podobne przemyślenia.

Chcę kupić coś lepszego niż mój Epson 4490, bo mam zamiar wydać własnym sumptem parę małych książeczek i czasem wydrukować coś większego niż znaczek pocztowy, a Epson kładzie się w 35mm już przy 15x21 cm.

Witam
Jak dla mnie v700 daje radę do a4 a nawet a3 z małego obrazka (B&W). Trzeba pamiętać, że na kliszy jest na maksa 6 MP informacji, reszta to ziarno. Mam porównanie, miałem Duala IV teraz mam v700.

Pozdrawiam
Piotr
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Mogę teraz potwierdzić na własnej skórze: tak, Minolta Scan Dual działa na Windzie 7 64bit, choć niezbędna była instalacja Vuescana - jako dawcy sterowników.

A teraz śmiga. I to, kurde, jak. Potężna różnica w porównaniu z MSDII, którego miałem kiedyś... A do Epsona 4490 to nawet nie ma co porównywać. Szkoda czasu. :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
5400 II tez dziala, z vuescanem, a po zainstalowaniu tegoz - z oryginalnymi sterownikami. Wypas :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
5400 II tez dziala, z vuescanem, a po zainstalowaniu tegoz - z oryginalnymi sterownikami. Wypas :-)


Z oryginalnymi sterownikami? A nie vuescanowymi? Coś mie się to nieprawdopodobne wydaje...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
a jednak.

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
a jednak.
a nie mowilem? :-P Najlepsze jest to, ze slowo sterownik, jest troche na wyrost. To jest zwykly wykrywacz nazwy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach