kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Zamierzam zakupić kiksa żonie. Napisz proszę, żebym się rozmyslił :)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
kris81pl, nie kupuj. Będzie robić lepsze zdjęcia od Ciebie (w dodatku w trybie auto) i wytykać Ci to na każdym kroku :-)
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Myślę, że to spowoduje przyrost Jej Ego co przełoży się na smaczniejsze obiadki itp. Więc ostatecznie z pożytkiem dla mnie :)


Potrzebuje raczej hardłerowych demotywatorów kupna.
 
jungli
[Usunięty]
Wiem, ze jestem traktowany i postrzegany na tym, badz co badz fajnym forum, moze nie do konca powaznie ale serio nikt nie wie o czym mowie czy Wy sobie jajca robicie ze mnie?

pozdroofka
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
jungli napisał/a:
...czy Wy sobie jajca robicie ze mnie?

Narazie jest dokładnie odwrotnie. :-)

 
jungli
[Usunięty]
PS

Nie mowie o dystorsji, aberacji itd...
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
jungli, tak szczerze to nawet nie wiem na co patrzeć (pewnie nie tylko ja), więc trudno żebym coś zauważył.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
jungli wrzuć zdjątko , będziemy wtedy wypatrywać artefaktów i innych gadów , bo tak ze szklanej kuli ciężko i nowy rok nas może zastać ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jeszcze troche i wywale wszystkie posty z wyjatkiem pierwszego, albo przeniose watek do HP.

Zakrawa na to trollowanie. Jungli - jak masz problem, to napisz o co chodzi. A jak chcesz sie bawic w ciuciubabke, to zapraszam do mojej piaskownicy 8-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mygosia, ten wątek powinien być w HP, właśnie dlatego że twórca nie napisał o co mu chodzi tylko się zabawia.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Eldred, poczekam jeszcze troche. Skoro Jungli co 2h mopze byc na forum, aby napisac cos nic nie wnoszacego do tematu, to ma mozliwosc napisania o co chodzi.

A ja nie, to bajo bongo.
 
jungli
[Usunięty]
Ale nerwy matko bosko czestochosko...

Chodzi o poprawianie systemowego obiektywu, nie chodzi o dystorsje i aberacje ale uwage skupilem na wyostrzaniu systemowym, nie mowie tu o ustawieniu poziomu wyostrzaniu poziomu szkla tylko ewidentna ingerencja (softowa?) w szklo np kitowe, czego wczesniej nie bylo.

Nagminnie problem czy tez nie, pojawia sie od pewnego czasu w nowych puszkach, jak juz wspomnialem zaobserwowany z G1 na szkle kitowym, to samo dostajemy w Kiksie, czego np w K20 i starszych nie bylo.

Na szczescie ingerencja w rawa jest niewielka, opaczni troche przesadzaja...

Nie wiem czy zwrociliscie na to uwage, a jak juz zwrociliscie czy wam sie to podoba czy nie, mi osobiscie niekoniecznie choc mam swiadomosc, ze niestety firmy beda dzialac na takiej zasadzie, by zdjatko bylo gotowe do wydruku bez grzebania, natomiast uwazam, ze na tymze systemowym wyostrzaniu traci duzo plastyka zdjecia i obrazek staje sie zdigitalizowany - cyfrowy, nie ma krzty charakteru.

Ciekaw natomiast jestem jak sprawa sie ma z innymi systemowymi szklami, podejrzewam, ze jest ok, na szczescie.

pozdroofka
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jakies przyklady? Jakies dowody?

Bo ja osobiscie zauwazylam cos wrecz przeciwnego - zdjecia z kitu nowego sa mdle. Dlatego szukam czegos innego.
Aha - robie tylko w jpg na razie.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
jungli, czyli generalnie coś ci się wydaje, dowodów nie masz, przyoblekasz to w trollową formę i dziwisz się, że są "nerwy"?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Toż to wyraźnie Optycznymi podjeżdza ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
jungli napisał/a:
natomiast uwazam, ze na tymze systemowym wyostrzaniu traci duzo plastyka zdjecia i obrazek staje sie zdigitalizowany - cyfrowy, nie ma krzty charakteru.

wyłączyłem wostrzanie w puszce...pstryknąłem w raw+jpg... siedzę od 15 min gapiąc sie w monitor i nie widzę tych różnic... nie wiem czy dorosłem aby je zobaczyć ;-) może na odbitce byłoby lepej
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
jungli, nie bylo cie jakis czas a teraz chyba nadrabiasz zaleglosci :)
Moim zdaniem nie wiem czy k-x cos wyostrza czy digitalizuje obrazek ale napewno daje troche inny.
Jak sie troche postaralem to wydawalo mi sie ze zrobilem identyczne zdjecie jak k10.
Odwrotnie zrobic bylo gorzej.
Tak normalnie prosto z puszki to zdjecie jest troche inne. Na poczatku przyzwyczjony do innego obrazka bylem troche zdziwiony (pewnie nie tylko ja). Tylko ja prawie nie robie jpg.
Wydaje mi sie ze jestes przyzwyczajony do innych zdjec (ccd, fuji) i jeszcze nie mozesz sie
przestawic.
Ja mam troche inny problem. Moj ulubiony program bardzo kiepsko czyta pef-y powyzej iso 400 :/
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
A ja nadal nie rozumiem :-D
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
26.02.2010 :
jungli napisał/a:
A ja KXa skreslilem, tylko z powodu 1 rzeczy, ktora niestety bedzie sie nagminnie zdarzac w nowych puszkach, za wszelkiego rodzaju korekcje z automatu w puszce i zbyt duza ingerencje w Rawa.
jungli napisał/a:
Chwile sam sie zastanawialem czy aby z racji dostepnosci duzej bazy szkiel P, ktora posiadam, nie zakupic na chwile Kxa w ramach wymiany S3 Pro, o jakze bylem w bledzie:)


Było nie kupować.
 
jungli
[Usunięty]
Obrazuje, w prawdzie nie kx, bo nie moge sie doszukac 2 takich samych sampli, mialem kiksa bardzo krotko:

obrazek szklo systemowe:


crop:


szklo nie kitowe crop:


wg mnie dokladnie ten sam problem ma kiks, problem wyostrzania systemowego szkiel kitowych:


to nie jest wina iso w ostatnim przypadku...

pozdroofka

Nie zrozumcie mnie zle, po prostu jest to moje spostrzezenie, czego wczesniej nie widzialem w puszkach Pentaxa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach