opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jungli napisał/a:
to nie jest wina iso w ostatnim przypadku...

ISO 800, jesteś pewien :?:

natomiast pierwsze 3 są z Panasłonika G1 na ISO 200 i ISO 100
 
jungli
[Usunięty]
No i? pisalem, ze obrazuje problem i nie sa to fotki z KXa, tak jestem pewien, ze to nie iso...

pozdroofka
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:?:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jungli napisał/a:
No i?

no i lud chce twardych dowodów

pokazujesz 1 zdjęcie z k-z na ISO 800 i 2 zdjęcia z GH-1 -> "złe" na ISO 200 i "dobre" na ISO 100

wybacz, ale to jest dla mnie bull$%#@ a nie dowód

nie twierdzę że k-x nic nie robi z jpgami, ale to co zamieściłeś, to dla mnie nie dowód

poczekam aż jakiś właściciel k-x zamieści 2 zdjęcia tej samej rzeczy, w tych samych warunkach, jedno zrobione szkłem systemowym z serii DA, drugie zrobione jakimś kundlem, albo starszym szkłem Pentaxa
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
opiszon napisał/a:
poczekam aż jakiś właściciel k-x zamieści 2 zdjęcia tej samej rzeczy, w tych samych warunkach, jedno zrobione szkłem systemowym z serii DA, drugie zrobione jakimś kundlem, albo starszym szkłem Pentaxa

auto revuenon 1.7 50


kit

starałem się aby warunki były podobne, domyślnie podbity kontrast i wyostrzenie wyłączyłem... nic nie widzę... może już wzrok nie ten :-?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pszczołowaty,jak możesz to zarzuć jeszcze cropa 1:1 tak żeby objęło cyfrę 6 i ten fajny wzorek po prawej ;-)

z obu fotek
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
kundelek


i kit

może być? k-x ma za dużą matrycę :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pszczołowaty napisał/a:
może być? k-x ma za dużą matrycę


może, może (to z revue trochę nietrafione, albo tak mydli przymknięty obiektyw :roll: - ale w sumie to nieważne)

ja tu nic nie widzę oficjalnie ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
nietrafiony :evil: odpalałem paluchem...a zdjęcie z kitem robiłem z samowyzwalacza
-----------------------------
na głowie ludka jest odwrotnie... to kit mydli
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Chyba z dużej chmury mały deszcz... :evilsmile:
Ja nie zauważyłem wyostrzania. Poza tym zdjęcie z 50 MZ jest ostrzejsze. :-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
never mind
I jak tu coś porównać, jeśli wskazówki nie są w tym samym miejscu? :-P

Bycie totalnym amatorem ma swoje niewątpliwe plusy: nie widzę różnic, a jeśli one nawet gdzieś są (ukryte), to dla mnie w praktyce i tak są nieistotne :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
O ile dobrze zrozumiałem Jungliego chodzi o to że K-x rozpoznaje że ma podpiete szkło systemowe np.: KIT'a i włącza jakieś dziwne wyostrzanie ?!

Proponuję zatem prosty test :idea:
K-x na statyw z podpietym KITem
Robimy fotkę JPG w trybie M i chyba najlepiej na pełnej dziurze
Odpinamy samo szkło
Zaklejamy taśmą styki obiektywu
Podpinamy szkło do K-x'a (aparat pomyśli że podpieliśmy kundelka bez styków)
Robimy fotkę JPG w trybie M i chyba wtedy zrobi fotke też na pełnej dziurze ?!
Porównujemy :idea:

Sam to wymyśliłem, sam to wymyśliłem ...... robimy performance :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
JackDeJack, no ale teścik mamy tu wyżej - i imho nie widać na nim tego "wyostrzania" o którym pisał jungli, a które na jego przykładzie, wygląda po prostu na szum przy ISO 800
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
JackDeJack napisał/a:
Sam to wymyśliłem, sam to wymyśliłem ...... robimy performance

"Pomysłowy Dobromir" - wygląda, że to może być to, czego (nie)wszyscy szukali (chodzi o metodologię rzecz jasna) ;-)

Teraz jeszcze mikroskop trzeba kupić. I wyznaczyć jakąś nagrodę dla tego, co ... znajdzie "dowód" :-)

Do boju!!!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
choć muszę przyznać, że twój test jest zmyślny i jednoznacznie rozwieje wątpliwości jungliego
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
why?
opiszon napisał/a:
i jednoznacznie rozwieje wątpliwości jungliego

A skąd wiesz, że ... rozwieje jego wątpliwości? Może przecież potwierdzić jego przypuszczenia [edit: wszak jungli jest przekonany, że coś jest na rzeczy] ;-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
opiszon napisał/a:
no ale teścik mamy tu wyżej
ale na dwóch różnych optycznie obiektywach jakby nie było mających inne ostrości.
opiszon napisał/a:
test jest zmyślny i jednoznacznie rozwieje wątpliwości jungliego
co jest jego celem ;-)
 
Pawelt  Dołączył: 20 Sty 2010
Wyostrzanie jpeg zależy jedynie od ustawień "zdjęcie niestandartowe" czy jeszcze gdzie indziej w innym menu można je kontrolować, włączać/wyłączać itp?
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
JackDeJack napisał/a:
O ile dobrze zrozumiałem Jungliego chodzi o to że K-x rozpoznaje że ma podpiete szkło systemowe np.: KIT'a i włącza jakieś dziwne wyostrzanie ?!


i jakbym sie cieszył gdyby tak robił

niestety wg mnie też uwazam że kit troche mydli
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Proponuję wstrzymać wszelkie dywagacje do czasu aż ktos przeprowadzi miarodajny (opisany przeze mnie :-P ) test.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach