nicknick  Dołączył: 06 Wrz 2010
romeoad napisał/a:
nicknick napisał/a:
Na stornie Pentaxa piszą, że powinna być nie mniejsza niż 32 MB. Ja używam w aparacie ultraszybką ósemkę.

Zapewne masz kartę 8GB ~= 8000MB, co zasadniczo jest nieco większą pojemnością niż 32MB.


No tak, racja. I wyszło na to że jestem typowy rookie na tym forum ;-)
Wielkie dzięki za info - zdecydowanie moja karta wystarczy.
Pozdrawiam
 

biuroman  Dołączył: 03 Sie 2010
Thx

:-B :-B :-B
 
dos3  Dołączył: 15 Maj 2010
Trochę odświeżę temat firmware'u kiksa. Trochę irytujące dla jego użytkowników jest zachowanie Pentaxa. Kolejna porcja update'ów znów ominęła k-x. Czyżby to już koniec 'supportowania' tego modelu? - nawet jeśli nie chcą nic poprawiać (a przydałoby się, co zapewne byłoby w możliwościach sofware'owych), to przynajmniej wypadałoby od czasu do czasu uaktualnić bazę obiektywów (nawiasem mówiąc ciekaw jestem, czy kx rozpoznaje pentaxa 18-135?)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Po co obciążać użytkowników ryzykiem padu aparatu przy wgraniu softu, jeśli nie ma żadnych generalnych dziur, które trzeba łatać?
 

Anem  Dołączył: 21 Lis 2010
jorge.martinez napisał/a:
marfalc napisał/a:
tu po pół roku,roku prawie każdy myśli o zmianie


E nie, raczej myśli o kupnie jakiegoś analoga i manualnej 50-tki.


To jest najbardziej trafna odpowiedź :mrgreen: sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
dos3 napisał/a:
przynajmniej wypadałoby od czasu do czasu uaktualnić bazę obiektywów

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale od serii FA (być może i od F, ale wiem że F nie pozwala jeszcze na pracę po max MTF) obiektywy mają w sobie zaszyte swoje własne parametry (ogniskowa, jasność, MTF) i komunikują się z nowoczesnymi lustrzankami cyfrowo, więc 'uaktualnienia bazy' w inny sposób niż poprzez wypuszczenie kolejnego szkła bym się nie spodziewał.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mogą być ewentualnie wprowadzane parametry dla korekty winiety itp. w jotpegach. Ważniejsze aby te dane były aktualizowane w programach do wywoływania RAwów.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Do K-x nowy firmware V1.02
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Cytat
Improved accuracy of Battery Level Indicator under specific conditions and improved stability for general performance.

Ciekawe jak to poprawili. Zaraz zabieram się do updatu.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
mario633,
to są zmiany z poprzedniej wersji 1,01
wersja 1,02 wprowadza kompatybilność z SDXC
tak samo jak nowa wersja upgradu do K-7 1,11
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
ups... :oops: źle zaczytałem
 

grzybol6321  Dołączył: 23 Mar 2010
Firmware 1,02 do K-x
Pierwsze co widzę to dodali baterie litowe.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
grzybol6321,
zawsze były cztery opcje:
auto
litowe
NiMH
Alkaliczne
 

grzybol6321  Dołączył: 23 Mar 2010
Ups... To co jest nowe?
 
chester  Dołączył: 01 Kwi 2010
Na stronie producenta napisano, ze nowe aktualizacje dodają tylko obsługę kart SDXC
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
grzybol6321, pewnie tylko obsługa nowych kart z rodziny SD. Czego nie widać w menu...
 

szakallo  Dołączył: 12 Cze 2009
Więc nie warto się w to bawić jeśli nie masz takiej karty
Jeśli działa dobrze to lepiej nie zmieniać firmware-u moim zdaniem
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Nie wiem jak z k-x ale przy aktualizacjach oprogramowania sprzętu ogólnie rzec biorąc często "przemycane" są zmiany, poprawki o których producent nie informuje.
ps. Zdawało mi się że jak by AF kita przyspieszył. Po założeniu tele sigmy entuzjazm opadł. Nie wiem... Nowych funkcji w menu nie zauważyłem.
 

grzybol6321  Dołączył: 23 Mar 2010
chester napisał/a:
Na stronie producenta napisano, ze nowe aktualizacje dodają tylko obsługę kart SDXC

Changes to V1.01

Added three kinds of particular effect shooting function (Pre-set 1,2 and 3) on [Cross Processing].
Added assignment of Cross Processing function to the green button.
Improved accuracy of Battery Level Indicator under specific conditions and improved stability for general performance.
Oj chyba nie tylko... :)
 

Gall  Dołączył: 15 Mar 2010
Tylko że to są zmiany wprowadzone poprzednim softem, który większość dawno wgrała

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach