ponciusz  Dołączył: 25 Lis 2009
coś lata w środku: SMC Pentax-M 50mm f/1.7
Czy ktos miał takie objawy z tym obiektywem? Potrząsając nim po osi widzenia coś tam tyrkocze i grzechocze, takich objawów wcześniej chyba nie było a może teraz to zauważyłem dopiero. Obiektyw nie spadł ani nie uległ jakimkolwiek uszkodzeniom mechanicznym. to na 100% nie pierścień ostrości, przesłony , bolec od przesłony.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
zwróć uwagę czy to nie tubus poruszający tylną soczewkę, czasem z zimna metal się rozszerza i tubus się luzuje, trzeba go dokręcić, mnie się coś takiego zrobiło z pentaconem 50/1.8 ale nie mam odwagi go rozkręcić.
 

ponciusz  Dołączył: 25 Lis 2009
To także nie tylna soczewka dociskam ja szmatka i kiedy potrząsam nadal ten sam objaw
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Eldred napisał/a:
zwróć uwagę czy to nie tubus poruszający tylną soczewkę, czasem z zimna metal się rozszerza i tubus się luzuje, trzeba go dokręcić, mnie się coś takiego zrobiło z pentaconem 50/1.8 ale nie mam odwagi go rozkręcić.


ja myślałem, że pod wpływem ciepła :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Cytat
ja myślałem, że pod wpływem ciepła :-P
to co kurczy się? inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć, że mi z dnia na dzień, bez żadnego upadku, obiektyw zaczął mieć poprzeczny luz na tylnym tubusie :roll:
 

ponciusz  Dołączył: 25 Lis 2009
:) a tutaj akurat jest to pojęcie względne bo np pierścień może się rozszerzać po stronie zewnętrznej tym samym śćiaśniać na wewnętrznej. ale co prawda to prawda metale pod wpływem ciepła się rozszerzają.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
W moim też lata. To przysłona.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Nie to nie przysłona. Kiedyś w swoim też to zauważyłem. Jako, że byłem nieopodal znajomego fotonaprawiacza to zaszedłem. Najpierw się obśmiał, później stwierdził, że jak bardzo chcę wiedzieć co to jest to będzie mnie to kosztowało piątaka ;-) No jako, że ciekawy byłem to odkręcił dupkę i moim oczom ukazał się metalowy pierścień, który tam sobie jest i grzechocze. Nie zgłębiałem dalej bo drugiej luźnej piątki już nie miałem :-D
 

ponciusz  Dołączył: 25 Lis 2009
Pierścień zostawiłeś w środku czy nie? xD

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach