piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
największym problemem będzie nóż, nie każdy ma/potrafi/zechce taki nóż dorobić bo to dość rzadko wykonywany gwint w "normalnym" przemyśle. Co innego płytki z węglików spiekanych, ale to już raczej większe zakłady...
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
:-) popraw - :idea: dwa noże
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Do gwintu zewnętrznego i wewnętrznego. ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Myślę że w obecnych czasach wykonanie to nie problem (maszyny, fachowcy). W czasach technikum, na praktyce w szkolnych warsztatach (byłem jeszcze wtedy dość zielony jeżeli chodzi o pracę z tokarką) udało mi się samodzielnie wytoczyć zestaw pierścieni pośrednich do Zenita (M42). Nawet się wkręcały do aparatu ;-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dzidziu - dokładnej ceny już nie pamiętam, ale chyba coś ok. 20zł/szt. + przesyłka.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
piters1986 napisał/a:
największym problemem będzie nóż

Dobry fachowiec to nawet nożem ze scyzoryka wytoczy :-)
W wypadku takich redukcji problemem jest odpowiedni materiał. Najbardziej dostępne aluminium PA6 jest fatalne w toczeniu gwintów o małym skoku (i nie tylko), ono nie wycina się tylko wyrywa mikrogrudkami. Efekt jest taki, że redukcja wprawdzie jest, ale przy każdym wkręcaniu lub wykręcaniu "zaciera się". Mosiężne redukcje nie mają tej wady, ale są z kolei ciężkie. Najlepszy materiał PA 10 jest trudnodostępny, zwłaszcza w takich średnicach, ale może firma która tym zajmuje się ma.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Toczyć z chłodziwem, a konkretnie z denaturatem i wszystko będzie ok.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
Meggido napisał/a:
Toczyć z chłodziwem, a konkretnie z denaturatem i wszystko będzie ok.


szkoda marnować
 
anestle  Dołączył: 27 Paź 2009
Marek Wyszomirski napisał/a:
Miałem podobny problem - redukcje z przedłużonym gwintem 58->43 i 49->43. Foto-akcesoria zrobiły mi na zamówienie dokładnie takie, jak chciałem. Musiałem tylko poczekać 2 tygodnie na realizację zlecenia. Uwaga - są dwie firmy o bardzo podobnym adresie www - ta, gdzie ja zamawiałem to www.foto-akcesoria.com.pl - pod adresem www.foto-akcesoria.pl jest inna firma.


Czy tą pierwszą redukcję 58->43 stosujesz do montażu Raynoxa DCR-250 z 55-300?
dlaczego przedłużany gwint, czy zwykłe redukcje sprzedawane przez tą firmę nie są wystarczające?

Andrzej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach