ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
plwk napisał/a:
Z Japonii od 8000 zł.

Z Japonii nie ma żadnego sensu, bo trzeba jeszcze dopłacić VAT i robi się 10k, a tymczasem na niemieckim eBayu trafiają się w cenach 1500-2000 Euro.

Właśnie sprawdziłem zakończone aukcje i widzę że w lutym jeden poszedł za 1100 Euro w zestawie z obiektywami 45/2.8 120/4 i 200/4 :shock: . Nie zauważyłem tej aukcji, bo może sam bym kupił.

Jednak z moich obserwacji ebay.de wynika, że statystycznie 645D chodzą drożej niż Fuji GFX50, a Fuji wydaje się bardziej uniwersalny (da się adaptować szkła z małego obrazka, z których wiele bez problemu kryje 44x33mm).

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ClicoFantastico napisał/a:
Z Japonii nie ma żadnego sensu, bo trzeba jeszcze dopłacić VAT i robi się 10k

Podałem cenę z transportem i VATem z zaokrągleniem w górę.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
foto napisał/a:
Co do możliwości tej matrycy, to bawiłem się plikami RAW i żaden ze znanych mi modeli FF tak ładnie nie rysuje
Akurat "D" ma raczej beznadziejną matrycę i z tego, co pamiętam, od początku było mu to wypominane. W temacie rysowania, to nie sądzę, bym był w stanie w ślepym teście rozpoznać która fota byłą robiona 645D a, na przykład, K-1.
Ale dla mnie fotografia ma stricte użytkowy charakter, stąd brak zrozumienia dla średniego formatu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Z niemieckiego eBaya jak sprzedający nie zaznaczył jawnie że wysyła poza Niemcy to bez pośrednika nie tak łatwo kupić.

Czasami się udaje jak zaznaczą, ale namówić żeby dodali opcję graniczy z niemożliwością jak sami tego nie zrobili. Taki mental chyba ;-)
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
opiszon napisał/a:
Z niemieckiego eBaya jak sprzedający nie zaznaczył jawnie że wysyła poza Niemcy to bez pośrednika nie tak łatwo kupić.

Czasami się udaje jak zaznaczą, ale namówić żeby dodali opcję graniczy z niemożliwością jak sami tego nie zrobili. Taki mental chyba ;-)


Kupowałem wiele razy. Wystarczy grzecznie zapytać (po niemiecku) czy wyśle do Polski. W 90% się zgadzają. Opcji wysyłki chyba nie mogą zmienić w trakcie aukcji, a eBay blokuje licytację dla adresów zagranicznych, ale wystarczy licytować za pośrednictwem snip.pl lub innego snajpera, albo na czas złożenia oferty przestawić sobie adres na niemiecki (każdy może mieć adres w Niemczech dzięki mailboxde.com :-) ). Po wygraniu aukcji trzeba poprosić sprzedawcę o Rechnung ze zaktualizowanym kosztem wysyłki. Z tym czasem jest problem, bo nie zawsze wiedzą o co chodzi, więc czasem trzeba wytłumaczyć gdzie ma kliknąć ;-) . Da się i działa bardzo dobrze.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mój success rate pytania się w trakcie trwającej aukcji to jakieś 33% pozytywnych odpowiedzi :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach